Pielgrzymka dziennikarzy KSD i SDP na Jasną Górę

  Pielgrzymka dziennikarzy KSD i SDP na Jasną Górę

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Pielgrzymka dziennikarzy na Jasną Górę

  Pielgrzymka dziennikarzy na Jasną Górę ©Biuro prasowe Jasnej Góry

  2. Ogólnopolska Pielgrzymka Dziennikarzy zgromadziła w sobotę na Jasnej Górze w Częstochowie przedstawicieli środków masowego przekazu. Zorganizowały ją wspólnie Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy i Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich.
  Pielgrzymka dziennikarzy na Jasną Górę

  Pielgrzymka dziennikarzy na Jasną Górę ©Biuro prasowe Jasnej Góry

  „Pielgrzymka gromadzi tutaj, u stóp Matki Najświętszej, tych dziennikarzy, którzy wyznają wartości chrześcijańskie, chcą tutaj przybyć, a nade wszystko chcą nabrać mocy Ducha i wysłuchać wykładów o odpowiedzialności dziennikarzy w mediach” – powiedział prezes Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy w Polsce ks. Bolesław Karcz.

  Prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Krzysztof Skowroński ocenił, że każda wizyta na Jasnej Górze jest głębokim przeżyciem.
  "Człowiek wędrując po świecie czasami zapomina, że jest takie miejsce jak Jasna Góra. Kiedy tu przyjeżdża, to wraca to wewnętrzne przekonanie o sile, mocy, o zmartwychwstaniu, o tym wszystkim, o czym człowiek powinien myśleć” – powiedział.

  „To dobrze, że ta druga pielgrzymka ma miejsce. To dobrze, że współpracujemy z dziennikarzami z Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy. Ta pielgrzymka jest inaczej zorganizowana, jest większa i to zaczyna być czymś ważnym dla środowiska, i o to chodzi” – dodał.

  Mszy świętej w Kaplicy Matki Bożej przewodniczył i homilię wygłosił biskup drohiczyński Antoni Dydycz. „Dziennikarze istotnie mogą wiele, są w stanie stać na straży prawdy, sprawiedliwości, miłości, ale też bywają groźni, kiedy złączą się ze złem. I z tego względu, stąd dzisiejsza wasza obecność w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej, o której możemy śmiało powiedzieć, że jest chyba pierwszą z dziennikarek, w rozumieniu chrześcijańskim, nie mówiąc o Archaniele Gabrielu. Ona przecież, gdy dowiedziała się o swoim powołaniu, nadzwyczajnym, jakże dla nas ważnym, natychmiast wyruszyła w drogę, aby tę wiadomość przekazać św. Elżbiecie” – powiedział.

  Biskup Dydycz przypomniał, że Kościół określa media mianem środków społecznego przekazu. „Posługując się tego rodzaju nazwą, chce zwrócić uwagę wszystkich na zdrowe podejście do tych środków. Nie można dopuścić do tego, aby te o wyjątkowej sile oddziaływania narzędzia służyły złu, zło propagowały i promowały postawy łatwo poddające się złu”.

  Z dziennikarzami spotkał się także przewodniczący Rady Episkopatu ds. Środków Społecznego Przekazu metropolita częstochowski abp Wacław Depo.

  Pomysł zorganizowania pielgrzymki ludzi mediów do jasnogórskiego sanktuarium zrodził się rok temu w Katolickim Stowarzyszeniu Dziennikarzy, został podjęty także przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich.  *DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY NA PAŹDZIERNIK 2013
  *Kto najwybitniejszym absolwentem śląskich uczelni? [PLEBISCYT DZ]
  *Najpiękniejsze Polki w Kalendarzu Charytatywnym 2014 [ODWAŻNE ZDJĘCIA]
  *Najlepsze przepisy na pyszne dania GOTUJ Z DZIENNIKIEM ZACHODNIM
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama