Pływam dla Kacperka: Zawody na pływalni AWF Katowice...

  Pływam dla Kacperka: Zawody na pływalni AWF Katowice [ZDJĘCIA]

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Pływam dla Kacperka
  1/5
  przejdź do galerii

  Pływam dla Kacperka ©ARC

  12 października na pływalni AWF Katowice miały miejsce charytatywne zawody sportowe: Pływam dla Kacperka. Na starcie stanęło 280 zawodników z 23 klubów z województwa śląskiego.
  - Bardzo mi się podoba, że aż tylu zawodników przybyło dla mojego syna Kacperka. Bardzo chciałbym podziękować władzom uczelni, że sami od siebie wyrazili chęć pomocy. Pan Rektor prof. Adam Zając sam wyszedł z inicjatywą zawodów, za co bardzo, ale to bardzo dziękuję. Nie ukrywam, że każda pomoc, aby wyrehabilitować Kacperka jest bardzo ważna. Na pytanie o zdrowie Kacperka, jego tata odpowiedział: W chwili obecnej powolutku, ale to bardzo powoli idziemy do przodu, bardzo małymi kroczkami.
  Jest coraz lepiej, widać poprawę. Nie było tego widać po Kacperku, ale w tym momencie widać to, ponieważ jest już nawet lepszy kontakt wzrokowy. Tak więc jest powoli do przodu. W dzisiejszych czasach jest bardzo ciężko o jakąkolwiek pomoc, za co dziękuję AWF Katowice za dzisiejsze zawody - powiedział Rafał Mirowsk, ojciec Kacperka.

  Kacperek potrzebuje pomocy i na pewno nie tylko w tej chwili, ale również w przyszłości.

  Więcej o Kasperku na jego stronie kacpermirowski.blogspot.com

  Parę minut po godzinie 10 stanęli na starcie najmłodsi zawodnicu z rocznika 2003 oraz młodsi. Startowali w konkurecji 100m stylem dowolnym. Po najmłodszych Paniach na blokach startowych pojawili się Panowie, i tak samo jak u dziewczyn pojawili się zawodnicy z rocznika 2003 oraz młodsi. Panowie startowali w 13 seriach. Najlepszy czas w tej serii u Panów miał Kajetan Załuski z czasem 52:04.04 z AZS AWF Katowice, natomiast u Pań Paulina Peda z KS Piątka Chorzów (wynik 1:01.03). Pierwsze ceremonie wręczenia dyplomów oraz okolicznościowych nagród miały miejsce po ostatnich seriach 100m klasycznych Panów.

  Natępną konkurencją dla zawodników był dystans 100m stylem klasycznym, potocznie zwanym żabką. Najlepszy czas na tym dystansie uzyskała Sylwia Spojlar (KS Piątka Chorzów) z wynikiem 1:15.14, u Panów natomiast na rozgeranych 6 serii wyścigów najlepszy czas uzyskał Patryk Nowak z AZS AWF Katowice z czasem 1:05.54.

  Po tej konkurencji na starcie pojawili się zawodnicy specjalizujący w dystansie 100m stylem grzbietowym. Najlepszy wynik wśród Pań na wszystkie startujące uzyskała Anna Teresko z
  CSiR MOS Dąbrowa Górnicza z wynikiem 1:08.33. U mężczyzn bezkonkurencyjny był Tomasz Polewka z AZS AWF Katowice, z czasem 54.51.

  Ostatnią konkurencją przed sztafetami jest 50m stylem motylkowym. Najlepszy wynik wśród kobiet uzyskała Paulina Peda z KS Piątka Chorzów z wynikiem 29.74, która wyprzedziła Sylwię Wnuk z AZS AWF Katowice (30.81). U mężczyzn najlepszy wynik osiągnął Mateusz Kiercz z
  CSiR MOS Dąbrowa Górnicza z czasem 26.84.

  W I bloku ostatnią konkurencją przed przerwą były sztafety.

  Szczegółowe wyniki sztafet Pań:
  1. CSiR MOS Dąbrowa Górnicza 1:58.34 (Watola, Śliwińska, Olszewska Tereska).
  2. KS Piątka Chorzów II 2:04.81 (Sowik, Kowalska, Brembor, Knapik)
  3. CSiR MOS Dąbrowa Górnicza II 2:05.06 (Noworzyn, Szlachcic, Mikus, Jeżowska)

  U Panów sztafetę zdominowali zawodnicy AZS AWF Katowice.
  Mężczyźni:
  1. AZS AWF Katowice I 1:36.03 (Nowak, Załuski, Warwas, Polewka)
  2. AZS AWF Katowice II 1:39.24 (Świerczyński, Kłos, Kula, Wróbel)
  3. CSiR MOS Dąbrowa Górnicza VI 1:40.71 (Furman, Falis, Brzostowski, Burzawa)

  Po sztafetach nastąpiły kolejne ceremonie oraz miała miejsce przerwa pomiędzy blokiem nr. I a II.

  Przed II blokiem miało miejsce specjalne wydarzenie. Otóż rodzice Kacperka Mirowskiego prosto z rąk J.M. Rektora AWF Katowice, prof. Adama Zająca odebrali czek w formie darowizny w wysokości
  5 tysięcy złotych, które zostały zebrane przez całe zawody.

  Chwilę po 16 ruszył II blok zawodów. W tym bloku miały miejsce głównie zawody na dystansie 50m. Pierwszą konkurencją II bloku było 50m dowolnym. Wśród Pań najlepszy wynik osiągnęła Anna Dowgiert (WKS Śląsk Wrocław) z czasem 27.07. Natomiast wśród Panów najlepszy wynik osiągnął trener sekcji pływackiej AZS AWF Katowice, mgr. Robert Wilk z czasem 23.41. Rywalizacja w ostatniej, 16. serii była najbardziej zacięta, ponieważ trener wygrał ze swoimi podopiecznymi o 27 setnych sekund.

  Po tej konkurencji przyszedł czas na 50m stylem klasycznym. Najlepszy wynik wśród Pań uzyskała Sylwia Spojlar z KS Piątka Chorzów z czasem 34.52. U Panów natomiast najlepsze osiągnięcie uzyskał Patryk Nowak (AZS AWF Katowice) z wynikiem 29.99.

  Kolejną częścią zawodów Pływam dla Kacperka był dystans 50m stylem grzbietowym. Najlepszy wynik wśród Pań uzyskała Paulina Peda (KS Piątka Chorzów) z czasem 30.86. Wśród Panów najlepszy wynik osiągnął Tomasz Polewka z AZS AWF Katowice z czasem 25.11.

  Ostatnią konkurencją indywidualną przed sztafetami był odcinek 100m stylem zmiennym. Najlepszy wynik wśród Pań uzyskała Anna Teresko (CSiR MOS Dąbrowa Górnicza) z rezultatem 1:09.34. W tej konkurencji u Panów najlepszy czas uzyskał Karol Zaczyński z wynikiem 58.65, który tym startem pożegnał się z zawodnikami AZS AWF Katowice, ponieważ przenosi się do klubu WKS Śląsk Wrocław.

  Ostatnią konkurencją zawodów Pływam dla Kacperka były sztafety 4x50m zmiennym.

  Najlepsze wyniki sztafet kobiet:
  1. CSiR MOS Dąbrowa Górnicza III 2:11.82 (Teresko, Kieraga, Śliwińska, Olszewska)
  2. Rekin Świebodzice I 2:32.39 (Popiel, Zawadzka, Bogdańska, Strzępek)
  3. Rekin Świebodzice II 2:46.88 (Proce, Grylewicz, Glajzer, Obajtek)

  Najlepsze wyniki sztafet mężczyzn:
  1. AZS AWF Katowice 1:45.75
  2. CSiR MOS Dąbrowa Górnicza II 1:51.27
  3. CSiR MOS Dąbrowa Górnicza I 1:54.21  *DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY NA PAŹDZIERNIK 2013
  *Kto najwybitniejszym absolwentem śląskich uczelni? [PLEBISCYT DZ]
  *Najpiękniejsze Polki w Kalendarzu Charytatywnym 2014 [ODWAŻNE ZDJĘCIA]
  *Najlepsze przepisy na pyszne dania GOTUJ Z DZIENNIKIEM ZACHODNIM
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama