Czego życzą sobie nauczyciele na Dzień Nauczyciela 2013?...

  Czego życzą sobie nauczyciele na Dzień Nauczyciela 2013? [ZOBACZ i SKOMENTUJ]

  Jolanta Pierończyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Czego życzą sobie nauczyciele na Dzień Nauczyciela 2013? [ZOBACZ i SKOMENTUJ]
  1/7

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  Dzień Nauczyciela 2013: Dziś Dzień Komisji Edukacji Narodowej, dzień lubiany zarówno przez nauczycieli, jak i uczniów, bo wolny od lekcji. CZEGO ŻYCZA SOBIE NAUCZYCIELE? CZYTAJ
  Dzień Nauczyciela 2013: "Zawód nauczyciela to zaszczyt, ale także ogromna odpowiedzialność. To od nas w dużej mierze zależy, jak ukształtują się charaktery naszych podopiecznych, jaką drogą będą podążać w przyszłości" - pisze do nauczycieli Stanisław Faber, śląski kurator oświaty, na stronie internetowej kuratorium.

  ZOBACZ TAKŻE:
  Dzień Nauczyciela 2013 już 14 października. Dzień Nauczyciela nie jest wolny


  Nie da się ukryć, że w dobie malejącej liczby uczniów (w ciągu ostatnich siedmiu lat liczba pierwszoklasistów w tyskich szkołach ponadgimnazjalnych zmniejszyła się np. prawie o połowę: z 6311 w roku szkolnym 2005/2006 na 3283 w roku szkolnym 2013/2014), jest to zawód obarczony sporą niepewnością w przyszłości, a i teraz coraz bardziej dotykany zwolnieniami.

  Czy w tej sytuacji warto kształcić się na nauczyciela? Sprawdziliśmy, jak do tego zawodu podchodzą sami nauczyciele i jak na niego patrzą ci, którzy są powołani do tego, by ludziom mimo wszystko chciało się być nauczycielami.

  I to dobrymi.  *DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY NA PAŹDZIERNIK 2013
  *Kto najwybitniejszym absolwentem śląskich uczelni? [PLEBISCYT DZ]
  *Najpiękniejsze Polki w Kalendarzu Charytatywnym 2014 [ODWAŻNE ZDJĘCIA]
  *Najlepsze przepisy na pyszne dania GOTUJ Z DZIENNIKIEM ZACHODNIM
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dzień Nauczyciela ma być w szkole, a nie w knajpie z wódka na stole

   Społ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Ostatnio trąbi się wszem, i wobec, że Dzień Edukacji Narodowej, jest dniem bez lekcji, ale NIE JEST to dzień wolny od pracy dla nauczycieli. Czyli zatem w poniedziałek 14 października 2013 roku...rozwiń całość

   Ostatnio trąbi się wszem, i wobec, że Dzień Edukacji Narodowej, jest dniem bez lekcji, ale NIE JEST to dzień wolny od pracy dla nauczycieli. Czyli zatem w poniedziałek 14 października 2013 roku nauczyciele byli w pracy. Za ten dzień otrzymali wynagrodzenie. Skoro się bierze pieniądze, wypadało chociaż przez chwile poudawać, że się pracuje. Np. zorganizować okolicznościowe posiedzenie Rady Pedagogicznej czy jakieś inne „pseudo-szkolenie”.

   A jak jest w praktyce? Może nie we wszystkich ale w większości szkół były to "uroczyste" imprezy w lokalach gastronomicznych, połączone z degustacją potraw i wódek plus tańce. Taki całodzienny dancing w knajpie w ramach pracy. Albo wycieczka integracyjne.

   I za taki „dzień pracy" nauczyciele otrzymają normalne wynagrodzenie. I to z publicznych pieniędzy. Pokażcie mi inny zakład pracy, który płaciłby pracownikom normalne wynagrodzenie za alkoholową zabawę w knajpie? Albo za udział w wycieczce.

   Warto wspomnieć, że za udział w tych zabawach, jak za dzień pracy wynagrodzenie otrzymali też pracownicy administracyjni szkół: księgowe, sekretarki, woźne itd.
   Ile podatnicy zapłacili nauczycielom za dzień pracy spędzony na zabawach w knajpach? Łatwo policzyć o jakich pieniądzach tu mowa. Ok. 650 tyś. nauczycieli plus ze 100 tyś. Pracowników administracyjnych szkół to jest 750 tyś. osób. Niech dniówka średnio wynosi ze 100 zł to jest 750.000 zł do tego jeszcze ZUS i inne takie = około MILIONA ZŁOTYCH.

   Ktoś powinien rozliczyć dyrektorów szkół, którzy lekka ręką zapłacili nauczycielom Z PUBLICZNYCH PIENIĘDZY za zabawę w knajpie.

   Jeszcze inny aspekt sprawy. Był to dzień pracy, czyli nauczyciele mieli obowiązek obecności na tych różnych knajpianych imprezach z tańcami i alkoholem, albo wycieczkach, też nie na sucho. Nieobecność trzeba było uzasadniać tak jak nieobecność w dniu pracy np. zwolnieniem lekarskim.

   Zatem, jakaś tam może mała grupa nauczycieli JEST ZMUSZANA do udziału w alkoholowych balangach - spędzenie wielu godzin na dancingu w towarzystwie pijących koleżanek i dyrekcji szkoły. Nie dla wszystkich to musi być atrakcja.

   Może warto aby samorządy i władze oświatowe wprowadziły zasadę na lata następne: Dzień Nauczyciela ma być w szkole, a nie w knajpie z wódka na stole.

   Kochani nauczyciele. Trzeba się zdecydować – albo się jest w pracy i się zarabia, ale wtedy nie pije się wódki. Albo jest balanga w knajpie, ale wówczas nie powinno dostawać się wynagrodzenia…

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   WINCY KASY I WOLNEGO PLUS

   777 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   WYGRANY POpaprańCUF.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   600 TYŚIYNCY ŚNIYNTYCH KRUF

   777 100 NA WIEYSKI WARrszafie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   UBYŁO 7000.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Złoty Kaganiec Oświaty

   Czarnym w czarne (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Zapraszamy do głosowania w plebiscycie na Złoty Kaganiec Oświaty. O ten szlachetny tytuł ubiegają się dyrekcje świeckich placówek oświatowych które propagują w podległej sobie placówce wolność...rozwiń całość

   Zapraszamy do głosowania w plebiscycie na Złoty Kaganiec Oświaty. O ten szlachetny tytuł ubiegają się dyrekcje świeckich placówek oświatowych które propagują w podległej sobie placówce wolność przekonań, pod warunkiem, że jest to wolność przekonań zgodna z ich prywatnym, religijnym, jedynie słusznym przekonaniem.
   http://www.czarnymwczarne.pl/index.php/component/k2/item/34-zloty-kaganiec-oswiatyzwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama