Prognoza pogody na 14 i 15 października. Deszcz

  Prognoza pogody na 14 i 15 października. Deszcz

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jesienny deszcz

  Jesienny deszcz ©ARC

  W poniedziałek na Wybrzeżu Gdańskim, Warmii, Mazurach, Podlasiu, północy i wschodzie Mazowsza, Kielecczyźnie, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu oraz w Małopolsce i na Górnym Śląsku zachmurzenie duże z postępującymi od zachodu większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami.
  Jesienny deszcz

  Jesienny deszcz ©ARC

  Prognoza pogody na 14 i 15 października

  Jak informuje IMGW, Europa zachodnia oraz północno wschodnie krańce kontynentu znajdują się pod wpływem niżów z ośrodkami nad Wielką Brytanią i Morzem Barentsa. Pogodę na pozostałym obszarze kontynentu kształtują wyże.

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  PROGNOZA POGODY NA PAŹDZIERNIK 2013


  Polska pozostanie w obszarze podwyższonego ciśnienia. Północno wschodnia część kraju znajdować się będzie w zasięgu frontu okluzji, który powoli odsuwa się na północny wschód. Napływa powietrze polarno-morskie.

  W poniedziałek na Wybrzeżu Gdańskim, Warmii, Mazurach, Podlasiu, północy i wschodzie Mazowsza, Kielecczyźnie, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu oraz w Małopolsce i na Górnym Śląsku zachmurzenie duże z postępującymi od zachodu większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na północnym wschodzie miejscami słabe opady deszczu. Przelotne opady deszczu możliwe również w Bieszczadach. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Temperatura maksymalna od 11 st.C do 16 st.C. Wiatr słaby, zmienny.

  W nocy na wschodzie i południowym wschodzie zachmurzenie duże. Początkowo na krańcach północno-wschodnich możliwe słabe opady deszczu. Po północy opady deszczu na Górnym Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane wzrastające do dużego. Miejscami mgły z widzialnością od 50 m do 500 m, głównie na Pomorzu wschodnim, Kujawach, Mazurach, Podlasiu i Mazowszu. Temperatura minimalna od 3 st.C do 8 st.C. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków południowych.

  We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Rano miejscami, głównie na północnym wschodzie, mgły z widzialnością od 100 m do 900 m. Na południowym wschodzie opady deszczu. Po południu i wieczorem opady deszczu na zachodzie kraju. Temperatura maksymalna od 12 st.C do 17 st.C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy.

  W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 14 st.C. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie małe. Możliwa mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Temperatura minimalna 6 st.C. Wiatr słaby, zmienny. We wtorek zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna 15 st.C. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

  W poniedziałek w południe ciśnienie w Warszawie wyniesie 1010 hPa i będzie spadać.  *DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY NA PAŹDZIERNIK 2013
  *Kto najwybitniejszym absolwentem śląskich uczelni? [PLEBISCYT DZ]
  *Najpiękniejsze Polki w Kalendarzu Charytatywnym 2014 [ODWAŻNE ZDJĘCIA]
  *Najlepsze przepisy na pyszne dania GOTUJ Z DZIENNIKIEM ZACHODNIM
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama