Ważne
  Remont autostrady A4 na węźle Wirek: Żółte linie słabo...

  Remont autostrady A4 na węźle Wirek: Żółte linie słabo widoczne! - alarmuje Czytelnik

  MOKR

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  To pasy na niemieckiej autostradzie
  1/3
  przejdź do galerii

  To pasy na niemieckiej autostradzie ©Bronisław Keller

  Niedawno opisywaliśmy pewien problem na remontowanej autostradzie A4, który zauważył jeden z naszych Czytelników. Chodziło o żółte linie oddzielające pasy ruchu.
  - Zrobiłem zdjęcia na zwężeniach pasów w rejonie węzła Wirek. Żółte linie, poprowadzone przy przejściu na drugi pas ruchu, były bardzo słabo widoczne - zwrócił uwagę Bronisław Keller z Gliwic.

  - Jakiś czas temu specjalnie sfotografowałem także podobne remonty, które odbywały się na francuskich i niemieckich drogach. Tam wprowadzono świetne rozwiązania. Na łuku widać podwójne żółte linie, dzięki czemu pojazdy w tych miejscach odsuwają się od siebie i samochody na siebie nie zachodzą. Do tego zawsze są naniesione linie skrajne, krawędziowe. U nas brakuje takich rozwiązań, a one zwiększają przecież bezpieczeństwo podróżnych - uważa.

  ZOBACZ TAKŻE:
  Remont na autostradzie A4. Czy oznakowanie jest bezpieczne dla kierowców? [ZDJĘCIA]
  Uważaj, znów remont na A4. Ogromne korki zablokują Katowice?
  Autostrada A1 i A4: Marzenia kontra rzeczywistość [ZDJĘCIA]


  Bronisław Keller wysłał zdjęcia z dokładnymi opisami sytuacji do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, a także do Komendy Głównej Policji. Spytał, kiedy i czy w ogóle zostaną u nas wprowadzone takie rozwiązania.

  Kilka dni temu odpowiedź przysłała GDDKiA. Urzędnicy odpisali, że przytoczone przez Czytelnika rozwiązanie jest godne uwagi. Ale... "Zaproponowane przez Pana rozwiązanie odmiany linii podwójnej ciągłej P-4, »odsuwającej« samochody od siebie jadące w tym samym kierunku, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 3 lipca 2003 roku w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków umieszczenia ich na drogach, jest niezgodne z obowiązującymi przepisami funkcjonującymi w tym zakresie" - czytamy w piśmie.

  "GDDKiA przynajbliższej możliwości nowelizacji tego rozporządzenia, przekaże projekt zmian w przedmiotowym zakresie do Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej" - kończą urzędnicy.

  - To rozwiązanie mnie cieszy, bo liczę na to, że coś się zmieni - mówi Bronisław Keller.  *DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY NA PAŹDZIERNIK 2013
  *Kto najwybitniejszym absolwentem śląskich uczelni? [PLEBISCYT DZ]
  *Najpiękniejsze Polki w Kalendarzu Charytatywnym 2014 [ODWAŻNE ZDJĘCIA]
  *Najlepsze przepisy na pyszne dania GOTUJ Z DZIENNIKIEM ZACHODNIM
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do autora listu

   hm (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   W Niymcach take linie zolte na zwynzyniach niy som malowane ale sa naklejane zolte tasmy odblaskowe. Dowo to dobro widocznosc w ciemnosciach bo linie oswietlone swiatlym reflektorow aut fajnie...rozwiń całość

   W Niymcach take linie zolte na zwynzyniach niy som malowane ale sa naklejane zolte tasmy odblaskowe. Dowo to dobro widocznosc w ciemnosciach bo linie oswietlone swiatlym reflektorow aut fajnie pokazuja aktualny pas ruchu!!! Jak ta farba jak na zdjyciach z A4 na Wiyrku niy mo elebyntow odblaskowych, to jak je ciymno, jest picym na woda i nic niy warte !! Po drugie , te tasmy stosowane w Niymcach duzo latwi potem usunonc i niy ma sladow, ze tam boly !!! Ja, som panstwa, kaj sie mysli !!! ;-)zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama