Zabawka Boga - premiera książki Tadeusza Biedzkiego...

  Zabawka Boga - premiera książki Tadeusza Biedzkiego [ZDJĘCIA, WIDEO]

  Maria Zawała

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zabawka Boga - premiera książki Tadeusza Biedzkiego [ZDJĘCIA, WIDEO]
  1/35
  przejdź do galerii

  ©Arkadiusz Gola

  „Zabawka Boga” to tytuł nowej książki Tadeusza Biedzkiego. Tym razem ten znany śląski przedsiębiorca połączył pasję podróżniczą z historyczną i literacką, i napisał powieść sensacyjno-historyczną, której akcja toczy się na trzech kontynentach i oparta jest na faktach.


  - Pomysł jej napisania przyszedł mi do głowy podczas jednej z podróży do Izraela, Syrii i Turcji. Akcja zaczyna się współcześnie, potem sięga połowy I wieku n.e., a następnie ośmiuset lat wstecz, by znaleźć rozwiązanie we współczesności - zdradza Tadeusz Biedzki.


  Rzeczywiście, książka przenosi nas w czasy pierwszych wspólnot chrześcijan oraz krucjat do Ziemi Świętej na przełomie XII i XIII wieku. Jerozolima, dwór Saladyna w Damaszku, świat templariuszy, zakony we Francji, średniowieczna Etiopia - stanowią doskonałe tło dla sensacyjnej zagadki. I, co ciekawe, autor pokazuje te same miejsca dziś. Trzyma w napięciu od pierwszej strony do finału.

  - Historia drewnianej zabawki, jaką w dzieciństwie miał bawić się człowiek, który wpłynął na bieg historii świata. Zaskakujące połaczenie tego, co fikcyjne, z tym co, jak wierzy tak wielu- wydarzyło się naprawdę - ocenił Michał Nogaś z Programu III Polskiego Radia, prowadzący wczorajszą premierę książki, która odbyła się w katowickim salonie Toyoty.

  O tym, że książka debiutującego w tym gatunku autora może się czytelnikom spodobać, świadczy fakt, że zanim została wydana, zainteresowały się już nią dwa amerykańskie wydawnictwa. „Zabawka Boga” w Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa Bernardinum. Recenzenci porównują jej klimat do „Imienia róży” Umberto Eco i „Kodu Leonarda da Vinci” Dana Browna.

  - Jestem przekonany, że rozwiązanie zagadki będzie dla Czytelników sporym zaskoczeniem, tajemnica wyjaśni się, ale nie do końca- przyznał Tadeusz Biedzki.

  Czy dlatego, by znaleźć zakończenie w następnej powieści?

  - Rzeczywiście, pracuję już nad kolejną książką, mam nadzieję, że ukaże się za rok, zresztą w planach i na etapie zbierania materiałów mam kilka następnych, w tym książkę podróżniczą, będącą efektem moich obserwacji z objechania prawie całego świata - przyznał autor.

  Tadeusz Biedzki urodził się w Rudzie Śląskiej. Jest znanym polskim przedsiębiorcą. W latach 70. i 80. ub. wieku był dziennikarzem „Polityki” i „Przeglądu Tygodniowego”. Po upadku komunizmu redaktorem naczelnym „Trybuny Śląskiej”.
  Od lat podróżuje po świecie. Odwiedził kilkadziesiąt państw. Fascynuje go egzotyka i Trzeci Świat. W podróżach towarzyszy mu żona Wanda. Razem przeżyli niezwykłe i niebezpieczne przygody. Byli m.in. w walącym się hotelu w Stambule podczas trzęsienia ziemi w 1997 r., uciekali przed błotno-kamienistą lawiną w Himalajach i przed powodzią w południowej Etiopii, w której zginęło ponad 700 osób, w Syrii rozmawiali z terrorystami, w Palestynie znaleźli się pośrodku walk z żołnierzami izraelskimi, w Indiach autora zaatakował nożownik.
  W ubiegłym roku ukazała się jego książka „Sen pod baobabem”, którą uznano za „Podróżniczą książkę roku”.
  Wczorajszej promocji powieści „Zabawka Boga” towarzyszyło wiele atrakcji. M.in. pokaz walk rycerskich i koncert muzyki dawnej.  *DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY NA PAŹDZIERNIK 2013
  *Największe wydarzenia sportowe lat 70. WYBIERZ I ZAGŁOSUJ [PLEBISCYT DZ]
  *Najpiękniejsze Polki w Kalendarzu Charytatywnym 2014 [ODWAŻNE ZDJĘCIA]
  *Najlepsze przepisy na pyszne dania GOTUJ Z DZIENNIKIEM ZACHODNIM
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo