Menu Region

Franciszek - wezwanie z Asyżu. Na scenie płonął żywy ogień,...

Franciszek - wezwanie z Asyżu. Na scenie płonął żywy ogień, tłumy widzów w Spodku [ZDJĘCIA]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Zachodni

KK

24Komentarze Prześlij Drukuj
Franciszek - wezwanie z Asyżu to widowisko, które przyciągnęło do katowickiego Spodka siedem tysięcy widzów. Bilety rozeszły się jak ciepłe bułeczki. To niesamowite widowisko było estradową adaptacją spektaklu Pieśni o św. Franciszku Teatru A z Gliwic.
Widowisko uświetnia obchody XII Dnia Papieskiego - "Jan Paweł II - Papież Dialogu". Spektakl został zaprezentowany widzom w 35 rocznicę wybiru Karola Wojtyły na papieża. - Bardzo chciałyśmy tu być - mówi Kasia i Ewelina, które przyjechały z Ustronia.
-Interesujemy się tą tematyką, poza tym o spektaklu było bardzo głośno, dlatego chciałyśmy go zobaczyć i przekonać się czy będzie tak dobrze jak to zapowiadano - dodają.
Na scenie zaprezentowało się 500 młodych wykonawców. Tuż przed rozpoczęciem spektaklu, niektórzy wmieszali się w tłum i słychać było ich zachwyt. - Widzisz to... nie mogę w to uwierzyć, że tylu ludzi przyszło. Wszystkie miejsca są zajęte - dyskutowali między sobą. Gdy tylko umilkły szepty na telebimie widzowie mogli zobaczyć pozdrawiającego ich papieża Franciszka. Papież skierował słowa do uczestników wczorajszego spektaklu podczas środowej audiencji generalnej.

- To ważne wydarzenie kulturalno-religijne - podkreślił, mówiąc o widowisku "Franciszek-wezwanie z Asyżu".

- Jego organizatorom i uczestnikom życzę, aby to artystyczne spotkanie z Biedaczyną z Asyżu budziło w sercach wszystkich miłość do Boga Stwórcy, szacunek dla stworzenia i czynne miłosierdzie dla tych, którzy potrzebują duchowej i materialnej pomocy"- dodał Franciszek. W spodku rozległy się gromkie brawa, a chwilę później zgasły światła i katowicki Spodek stał się wielką sceną. Spektakl rozpoczyna scena karnawału. Franciszek w towarzystwie przyjaciół bawi się z ludem Asyżu. Sztuka była rozgrywana synchronicznie na czterech scenach oraz całej przestrzeni Spodka. Scenografia oparta na gigantycznych, mobilnych formach konstrukcyjnych, robiła naprawdę piorunujące wrażenie . Wykorzystano efekty pirotechniczne, padał prawdziwy deszcz, zapłonął także żywy ogień. Na scenie mogliśmy podziwiać aktorzy Teatru A, grupy rekonstrukcyjne, osoby niepełnosprawne, zespoły taneczne, orkiestry, chór, wokaliści i recytatorzy wyłonieni w zorganizowanym w czerwcu castingu. Widowisko wyreżyserował Mariusz Kozubek. Przedsięwzięcie z ramienia Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia poprowadził ks. Robert Kaczmarek. Ten, kto nie był wczoraj w Spodku, niech żałuje. Widowisko zostało zaprezentowane tylko raz.*DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY NA PAŹDZIERNIK 2013
*Największe wydarzenia sportowe lat 70. WYBIERZ I ZAGŁOSUJ [PLEBISCYT DZ]
*Najpiękniejsze Polki w Kalendarzu Charytatywnym 2014 [ODWAŻNE ZDJĘCIA]
*Najlepsze przepisy na pyszne dania GOTUJ Z DZIENNIKIEM ZACHODNIM
Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
Reklama
24

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

KASA KOŚCIELNO NA CARITAS DAĆ

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

777 BO DZIŚ INO KOŚĆIUŁ HARYTATYWNY (gość)  •

I SOCJALNY ZOSTOŁ PRAWDZIWY a POLSKI SWOŁOCZ NIY POmago BO GO INO CUDZO KRZIWDA BAWI I TUCZY=SAMI SWOJI ZWYRODNIAŁO ZAsCIANKOw0śĆ WULLCUFF HAMSKICH.

odpowiedzi (0)

skomentuj

MUZYKA

+4 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

AEO (gość)  •

A dlaczego nic , nigdzie nie pisze o muzyce? Chciałabym wiedziec , kto to opracował muzycznie

odpowiedzi (0)

skomentuj

super

+8 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Asik (gość)  •

było Przepięknie

odpowiedzi (0)

skomentuj

niestety

+2 / -13

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

marcczak (gość)  •

kiepsko wyszło

skomentuj

GOROLUFF NEOLIBERALSKIH JUHA ZALYWO z Z00WIŚĆI POLACKI

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

777 KASA LICZOM BO TO ICH CZEWRONY CIELEC (gość)  •

A JAKBY TAM PZPR BYŁO I GIYREK TO BY CICHO WAR0walo BO TO POpile BEZ KAGAŃCA I ŁAŃCUCHA ŁYSE i BOJUFKI FEEministek.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Chciałbym wiedzieć ile to kosztowało i kto za to zapłacił ?

+4 / -12

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Podatnik VAT (gość)  •

Złoty cielec (hr. זהב העגל, trb. zahaw ha-egel), dosł. "cielec ze złota" – przedmiot kultu (idol) stworzony przez Aarona na życzenie Izraelitów podczas nadspodziewanie długiej nieobecności Mojżesza. Po hebrajsku, w kulturze współczesnej, wydarzenie to nosi nazwę "Cheta ha'Egel" (חטא העגל) – grzech cielca. Opis tego zdarzenia znajduje się w 32. rozdziale Księgi Wyjścia, a także w surze Al-Bakarah Koranu.

skomentuj

Spokojnie...

+5 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Żebrak (gość)  •

Poznałem to Megawidowisko od kulis i już spieszę z wyjaśnieniami: Znakomita większość "żebraków" to uczniowie liceum (w większości VIII LO w Katowicach), oraz studenci, którzy zgodzili się grać za darmo. A więc obok prawdziwych aktorów (Teatr A w Gliwicach) występowali także amatorzy. Grupy baletowe, rekonstrukcyjne, taneczne itp. także nie otrzymały honorarium, grały dla fundacji. Fundacja Nowego Tysiąclecia dostała halę Spodka od Pana Prezydenta Piotra Uszoka, za całą resztę zapłacono z pieniędzy ze sprzedanych biletów. Cały dochód zasilił konto Fundacji Nowego Tysiąclecia.

Jeżeli w tej wypowiedzi pojawiła się jakaś nieprawdziwa informacja, to z góry przepraszam i proszę o rychła poprawkę.

Pozdrawiam ciepło :)

odpowiedzi (0)

skomentuj

@ "Żebrak", co za bełkot...

+1 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

miecz i żelazny pręt to najlepsi kaznodzieje (gość)  •

Skoro Spodek dostali za darmo,to za co zapłacili, za wódę dla zaproszonych gości ?
Kasa zasiliła fundację 1000 lecia czyli cała kaska z utargu wpadła i tak w rączki zainteresowanych. Wasza hipokryzja nie zna granic !!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

do gościa od bełkotu

0 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

janek123 (gość)  •

Raczej twoja głupota jest bezgraniczna

odpowiedzi (0)

skomentuj

Żałosny biedaku

+7 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

AEO (gość)  •

nawet szkoda słów ,żeby to skomentować.Widziałes te rączki, w które wpadla ta kasa, DURNIU? A może sam cos w życiu zrób .

odpowiedzi (0)

skomentuj

żenujące zarzuty

+9 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Sebb (gość)  •

tak właśnie było.wszyscy (może z wyjątkiem chóru,orkiestry i zawodowych aktorów z teatru A) występowali za free.Spodek również był za darmo, jako miejsce.ale chyba trzeba osiągnąć szczyt hipokryzji,żeby myśleć, że nie było czego opłacić tylko wydać na wódę dla gości. Wystarczy wspomnieć o pracy ekipy nagłośnieniowej, kamerzystów, realizatorów i przede wszystkim ekipie sprzątającej Spodek bo to są niebagatelne koszta! zanim ktoś w tym kraju zaczyna bezpodstawnie wszystko krytykować mógłby najpierw zasięgnąć informacji.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Wy POLSCYniewolnicy PSY ŁYSO GOROLOFFECEmisicie chodzić na łańcuchu GUP0ty

0 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

777 chodzić na łańcuchu GUP0ty I HAMSTWA ZDICZAŁEGO IDIOTY (gość)  •

MOSKWY POLIMAMROTOWY>/?SZCZEKAJOM PSY LIBERHOŁOTY PZPR0wSKI POlićPUNY ZASRANE

odpowiedzi (0)

skomentuj

Jak rozumiem uczniowie i studenci zgodzili sie występować ( grać ) za darmo, tak jak kiedyś

+1 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

pomożecie towarzysze (gość)  •

grali na marszach pierwszomajowych, a zawodowi aktorzy z PZPR stali na trybunach machając przyjaźnie do gawiedzi hehehehe
Wy niewolnicy misicie chodzić na łańcuchu !

odpowiedzi (0)

skomentuj

fotogaleria

+3 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Basia (gość)  •

Sorry, ale chciałabym zobaczyć dobre zdjęcia z widowiska, zobaczyć jak było, emocje, grę kolorów, a nie prawie 70 zdjęć bylejakich fotek osób na widowni... żal.pl

skomentuj

fotolameria

0 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Miro (gość)  •

Niestety, w tym pisemku to norma. Dziennikarze dostali aparaciki z dużą pamięcią i cykają na kilogramy, jak naćpani gimnazjaliści. Oczywiście efekt jest odwrotny do zamierzonego (patrzę, ile zdjęć liczy "galeria" i przy więcej, niż dziesięć od razu daję spokój).

odpowiedzi (0)

skomentuj

MORDOR (czarny kraj) - Status Civitatis Vaticanæ

+6 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Drużyna pieRścienia (gość)  •

Kraina położona w stworzonym przez Tolkiena ( Mussoliniego ) Śródziemiu ( nad Morzem Śródziemnym ), siedziba Saurona ( Papieża ). Jej szczegółowe opisy znajdują się we Władcy Pierścieni ( Katachizmie Kościoła katolickiego )
Zamieszkują ją słudzy Saurona: orkowie, trolle i nazgûle ( księża,zakonnice,Gwardia Szwajcarska) W kraju tym znajduje się forteca Saurona - Barad-dûr (Castel Sant’Angelo) oraz Orodruina ( Etna) wulkan, miejsce wykucia Jedynego Pierścienia ( anulus Piscatoris ).

odpowiedzi (0)

skomentuj

Witamy w ciemnogrodzie!!!

+6 / -16

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Wanielik (gość)  •

A biedne dzieci i rencisci zyjom w BIEDZIE a koscioly jak PALACE!!!!!! i to w 21wieku!!!!!!!!!!!!

skomentuj

Za biedę tych ludzi odpowiadają ludzie w rządzie .

+2 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

blond0330 (gość)  •

Kościół nie jest winny za czyjąś biedę , bo kościół to każdy wierny. W naszym kraju myśli się o budowaniu dróg , budowaniu marketów , centrów handlowych , o opisywaniu w parsie samych nieszczęść zamiast o tych prawdziwych wspaniałych ludziach i o biednych , głodujących staruszkach oraz dzieciaczkach. Od 20 lat obiecują nam ci sami ludzie mód a w portfelach mamy bród i echo. No i nie zapomnijmy o skandalistach na stołkach którzy zmieniają tylko nazwy w swoich partiach a nic dobrego , kulturalnego , pozytywnego nie wnoszą dla młodzieży . Wręcz demoralizują młodzież swoim zachowaniem i wypowiedziami . Im więcej zajmują się drogami tym więcej będzie głodnych polskich staruszków i dzieci.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Żebrak

+8 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Patrzmy na siebie... (gość)  •

Dochód z biletów (7000 miejsc zajętych, bilety po 25, 45 złotych) został przeznaczony na fundację, która właśnie biednym pomaga.

Drzazgę widzicie...

odpowiedzi (0)

skomentuj

Nadwzroczność widzę

0 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

AEO (gość)  •

Polak zawsze widzi przekręt. I jak widac liczy cudza kasę.Żałosne

odpowiedzi (0)

skomentuj

Ci "biedni" to wasz kler katolicki panoszący się na ulicach drogimi samochodami...

+3 / -13

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Ksiądz robak (gość)  •

zboczeńcy w sutannach i reszta badziewia watykańskiej sekty !!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

jak

+1 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

rrrrr (gość)  •

Jak się nie boisz tak pisać.... biedaku!!!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

kle katolicki

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

xD (gość)  •

Wiesz co nawet jeżeli któryś zbłądził - to ma prawo przecież to tylko człowiek! My ludzie malej wiary patrzymy na grzechy innych,może warto popatrzyć we własne sumienie!!!!!
Nikt nie jest bez grzechu ale nauczycieli, polityków, celebrytów - jakoś nie ganicie za ich grzechy!!!!!!!
jak powiedział dawno temu Jezus: " kto z was jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem..." i co????? w woli informacji w tamtej scenie nikt nie rzucił/ Oceńmy najpierw Siebie samych a potem innych!!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

biedny człowiek

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ola (gość)  •

zboczeńca sie w rodzinie znajdź

odpowiedzi (0)

skomentuj
Reklama
Reklama