Jak prosto nauczyć się mnożenia i dzielenia? Jest sposób!...

  Jak prosto nauczyć się mnożenia i dzielenia? Jest sposób! "Matematyka - mnożenie jest łatwe"

  MOKR

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jak prosto nauczyć się mnożenia i dzielenia? Jest sposób! "Matematyka - mnożenie jest łatwe"

  ©arc.

  Matematyka? Brrrr... Pewnie wielu dorosłych na wspomnienie o matematyce w szkole, oblewa zimy pot. Nie lepsze uczucia towarzyszą dzieciom, które chodzą do szkoły i mają problemy z matematyką.
  Jak prosto nauczyć się mnożenia i dzielenia? Jest sposób! "Matematyka - mnożenie jest łatwe"

  ©arc.

  Jak zachęcić dzieci do nauki tego przedmiotu? Jest pewien sposób, łatwy i przyjemny. Wystarczy zaopatrzyć się w książkę "Matematyka - mnożenie jest łatwe", która w supersposób pozwala opanować mnożenie, dzielenie, dodawanie, odejmowanie czy potęgowanie. Dzieci najpierw słuchają płyty, a następnie rozwiązują zadania w książce.

  Autorzy książki, Kamila i Igor Dercz są też autorami metody "Nauka mimo woli".


  - Jest to niezwykła metoda. Wykorzystuje mimowolne przyswajanie, teorię płytkiego przetwarzania i fenomen pamięci muzycznej. Daje świetne efekty, zmniejszając u dzieci stres związany z nauką. Dzieci ją lubią, bo odwołuje się także do ich potrzeby zabawy - tłumaczy Igor Dercz. - Dzięki "Nauce mimo woli" dzieci uczą się z dużą przyjemnością, budują własną motywację, poświęcają ułamek czasu na typową pracę za biurkiem. Przecież kurzy się rower albo hulajnoga, a koleżanki i koledzy czekają. Klucz do sukcesu to założenie, że dzieci uczą się także, kiedy jadą z rodzicami samochodem, w drodze na zakupy, kiedy odpoczywają, bawią się, rysują - dodaje.

  Zestaw "Matematyka - mnożenie jest łatwe" przeznaczony jest dla dzieci w wieku 6 - 10 lat. Książka zaczyna się zdaniem: "Mnożenie jest przemienne. Nie jest ważne, czy mama kupi ci naraz trzy batoniki, czy trzy razy po jednym. Tak czy siak masz trzy batoniki". A potem Iloczyn i Iloraz śpiewają tabliczkę mnożenia, która sama wpada w ucho. Następnie bohaterowie śpiewająco dzielą liczby, zaczynając: "A teraz wiadomość specjalna dla zakochanych: Pamiętaj Romeo nie dziel przez zero!".

  Więcej informacji na temat metody "Nauka mimo woli" znajdziemy na stronie internetowej (www.dobrestopnie.pl).  *DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY NA PAŹDZIERNIK 2013
  *Grzyby jadalne i grzyby trujące. Jak je odróżnić? [ZOBACZ NA ZDJĘCIACH]
  *Nowy towar w Lidlu, czyli szarża klientów w Sosnowcu [ZOBACZ WIDEO]
  *Kalendarz Lindner 2014, czyli modelki w trumnach [ZDJĘCIA 18+]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   DO GOROLA ŚLONZAK ZAWSZE ANALFABETA BO JYNSSSSYKA I OZORA POLSKIGO NIY CHCE

   777 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   JAN PAWEŁ DRUGI GODOŁ NIY PO TO POLAKI SIE UCZOM BY ŚŁUCHAĆ I MYŚLEĆ INO ŻEBY PISAĆ I SŁOWAT0CZYĆ JAK ŚLINOTOK BEZ SYNSU I ROZUMU BEZ LOGIKI CO PO POLSZCZE WIDAĆ.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama