Siatka narkotykowa w Cieszynie. Główny podejrzany ma ponad...

  Siatka narkotykowa w Cieszynie. Główny podejrzany ma ponad 40 zarzutów

  KAK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Policjanci od miesięcy rozpracowywali siatkę narkotykową w Cieszyne

  Policjanci od miesięcy rozpracowywali siatkę narkotykową w Cieszyne ©KPP Cieszyn

  Rozbita siatka narkotykowa. W Cieszynie 35 podejrzanych usłyszało w sumie 78 zarzutów. Wśród nich jest 6 nieletnich. Główny podejrzany ma na koncie 43 zarzuty.
  Policjanci od miesięcy rozpracowywali siatkę narkotykową w Cieszyne

  Policjanci od miesięcy rozpracowywali siatkę narkotykową w Cieszyne ©KPP Cieszyn

  Cieszyńska policja od kilku miesięcy rozpracowywała siatkę narkotykową. - Do pierwszego zatrzymania doszło na początku roku w Cieszynie. Wtedy 20-letni mieszkaniec miasta posiadał przy sobie kilkadziesiąt gramów marihuany, które zakupił po czeskiej stronie. Policjanci z zespołu do walki z przestępczością narkotykową wydziału kryminalnego wnikliwie przeprowadzili dochodzenie w jego sprawie. Okazało się, że od jesieni 2012 roku do lutego wprowadził do obrotu ponad 1500 działek dilerskich marihuany.


  Wielokrotnie przekraczał granicę polsko-czeską, przez którą przemycał różne ilości narkotyków - relacjonuje Rafał Domagała, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

  Kryminalni zlokalizowali 34 osoby, do których trafiły narkotyki. 6 z nich to nieletni. - W większości są to mieszkańcy Cieszyna. Łącznie przedstawiono im 78 zarzutów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Aż 43 zarzuty mi.in. posiadania, przemytu, udzielania i sprzedaży ma na koncie 20-letni główny podejrzany - wyjaśnia Domagała.

  Niebawem do sądu trafią akty oskarżenia skierowane przeciwko kilkudziesięciu podejrzanym. O losie nieletnich zadecyduje sąd rodzinny.

  Od początku roku do końca września policjanci w całym garnizonie cieszyńskim zatrzymali za narkotyki 128 podejrzanych. 36 z nich to nieletni sprawcy czynów karalnych. Śledczy przedstawili im łącznie 330 zarzutów dotyczących posiadania, przemytu, udzielania i sprzedaży. Policjanci zarekwirowali ponad 1600 porcji dilerskich marihuany, prawie 800 działek amfetaminy, oraz 3700 tabletek zawierających fenterminum. Stróże prawa zabezpieczyli także kilkanaście krzewów konopi.  *DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY NA PAŹDZIERNIK 2013
  *Grzyby jadalne i grzyby trujące. Jak je odróżnić? [ZOBACZ NA ZDJĘCIACH]
  *Nowy towar w Lidlu, czyli szarża klientów w Sosnowcu [ZOBACZ WIDEO]
  *Kalendarz Lindner 2014, czyli modelki w trumnach [ZDJĘCIA 18+]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama