Test ekonomicznej jazdy na autostradzie A4 Katowice - Kraków...

  Test ekonomicznej jazdy na autostradzie A4 Katowice - Kraków [ZOBACZ WIDEO]

  KG

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Test ekonomicznej jazdy na autostradzie A4 Katowice - Kraków [ZOBACZ WIDEO]
  1/3
  przejdź do galerii
  Ekonomiczna jazda naprawdę potrafi znacznie obniżyć zużycie paliwa. W ramach kampanii "Radości z oszczędności" przeprowadzono kilka testów na autostradzie A4, na odcinku Katowice - Kraków. Wyniki nie są zaskakujące. Stosując kilka prostych zasad możemy znacznie obniżyć zużycie paliwa. ZOBACZ TEST EKONOMICZNEJ JAZDY "RADOŚCI Z OSZCZĘDNOŚCI'
  Jeżeli chcemy jeździć naprawdę ekonomicznie musimy wprowadzić w życie zasad. Po pierwsze nie powinniśmy jeździć zbyt dynamicznie. To właśnie dynamiczny styl jazdy jest jednym z głównych powodów znacznego zwiększenia zużycia paliwa. W przeprowadzonym teście, na dwóch takich samych egzemplarzach samochodów, wzrost spalania wyniósł aż 47%.  Zużycie paliwa znacznie zwiększa również zbyt szybka jazda. Z przeprowadzonego testu wynika, że jazda z prędkością około 140 km/h potrafi zwiększyć spalanie o 57% w stosunku do kierowcy poruszającego się z prędkością 100 km/h.

  Symulacja jazdy z wszystkimi czynnikami powodującymi wzrost spalania czyli: obniżonym ciśnieniem w oponach, opuszczonymi szybami, dynamicznym stylem jazdy oraz jazdą z prędkością około 140 km/h spowodowały wzrost zużycia paliwa aż o około 59%.

  Spalanie naszego samochodu możemy naprawdę w bardzo prosty sposób zmniejszyć. Wystarczy abyśmy pamiętali o kilku prostych zasadach. Jak wynika z testu, jazda z pomocą tempomatu potrafi zmniejszyć zużycie paliwa nawet o 10%. Tyle samo procent możemy zaoszczędzić dzięki hamowaniu silnikiem.

  Jeżeli oprócz tego będziemy pamiętali o zamknięciu okien w samochodzie, wyłączonej klimatyzacji oraz kilku innych ważnych czynnikach, to naprawdę sporo oszczędzimy.  *DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY NA PAŹDZIERNIK 2013
  *Grzyby jadalne i grzyby trujące. Jak je odróżnić? [ZOBACZ NA ZDJĘCIACH]
  *Nowy towar w Lidlu, czyli szarża klientów w Sosnowcu [ZOBACZ WIDEO]
  *Kalendarz Lindner 2014, czyli modelki w trumnach [ZDJĘCIA 18+]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama