Od jutra zmiany rozkładu jazdy kolei. Będą objazdy [SPRAWDŹ]

  Od jutra zmiany rozkładu jazdy kolei. Będą objazdy [SPRAWDŹ]

  Michał Wroński

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Od jutra zmiany rozkładu jazdy kolei. Będą objazdy [SPRAWDŹ]
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Mikołaj Suchan

  Jutro zmienia się rozkład jazdy na kolei. Zmiany odczują zarówno pasażerowie Kolei Śląskich (oraz innych regionalnych przewoźników), jak też korzystający z usług PKP Intercity. Korekta spowodowana jest koniecznością dostosowania ruchu pociągów do aktualnych remontów, które prowadzą PKP Polskie Linie Kolejowe.
  Co to oznacza dla podróżnych z naszego regionu? Jak informuje Maciej Zaremba, rzecznik Kolei Śląskich na trasie Gliwice - Katowice - Częstochowa znikną kłopotliwe objazdy przez Zabrze Makoszowy, Sosnowiec Południowy i Częstochowę Mirów. W dalszym ciągu jednak część pociągów na odcinku Chorzów Batory - Gliwice będzie kursować przez Bytom, omijając stacje w Rudzie Śląskiej i Zabrzu. Jeżdżący "średnicą" podróżni powinni się też przygotować na przesiadkę do autobusu zastępczego w Myszkowie. Dotyczyć będzie ona pociągów odjeżdżających o godz. 14.19 z Częstochowy oraz tych wyruszających o godz. 13.39 z Katowic.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ:
  Rozkład jazdy PKP od 20 października [ZOBACZ I ZACHOWAJ]


  Ze względu na utrudnienia w dojeździe do stolicy województwa nadal funkcjonować będzie wydłużony kurs autobusów komunikacji zastępczej do centrum Katowic. Z kolei dla ostatniego pociągu relacji Wodzisław Śląski - Pszczyna wprowadzony zostanie dodatkowy postój w Suszcu Rudziczce i Pszczynie Czarkowie. Ponadto w niedzielę będzie obowiązywał osobny wariant kursowania tego pociągu (wcześniejszy wyjazd z Wodzisławia) w celu skomunikowania go w Rybniku ze składem Interregio "Szyndzielnia" do Wrocławia.

  Na trasach dalekobieżnych objazdy obowiązywać będą przede wszystkim na linii Katowice - Częstochowa - Koluszki - Warszawa. I tak, z pominięciem stacji Koniecpol, Częstochowa, Radomsko i Piotrków Trybunalski pojadą składy TLK "Monciak - Krupówki" (Gdynia - Zakopane) i "Karkonosze" (Warszawa Wschodnia - Jelenia Góra). Ten drugi od soboty (19.10) do 25/26 października pomijać będzie też stacje Dąbrowa Górnicza i Sosnowiec Główny, mając za to dodatkowe postoje w Dąbrowie Górniczej Ząbkowicach i Sosnowcu Południowym.

  ZOBACZ KONIECZNIE WIDEO:
  *HORROR W KOLEJACH ŚLĄSKICH: PRZEPEŁNIONE POCIĄGI GLIWICE - CZĘSTOCHOWA
  * CZY PREZES PIOTR BRAMORSKI UZDROWI KOLEJE ŚLĄSKIE? WYWIAD


  W związku z pracami torowymi na odcinku Katowice - Gliwice Łabędy drogą okrężną przez Bytom Bobrek, z pominięciem stacji Zabrze kursować będzie też część pociągów jadących do Wrocławia i Szczecina.

  Zawieszony zostanie pociąg EIC "Odra" (Wrocław / Bielsko Biała - Warszawa Wschodnia), zaś EIC "Beskidy" (Bielsko Biała - Warszawa Wschodnia) kursować będzie wyłącznie w dni robocze.

  Wchodzące jutro w życie zmiany obowiązywać będą wyłącznie przez 56 dni, gdyż 15 grudnia kolejowy rozkład jazdy zmieni się ponownie. O ile jednak jutro można będzie mówić o korekcie w ramach istniejącej liczby połączeń, to w grudniu można spodziewać się już poważniejszych roszad w siatce połączeń. Przedstawiciele Kolei Śląskich nieoficjalnie zapowiadają, że pociągów przybędzie, choć zastrzegają, by nie spodziewać się zbyt wiele. Poprawę sytuacji odczują prawdopodobnie wyłącznie podróżni na "średnicy", choć radość z większej liczby pociągów mogą zepsuć remonty torowisk. Tych zaś ma być jeszcze więcej niż w tym roku.  *DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY NA PAŹDZIERNIK 2013
  *Grzyby jadalne i grzyby trujące. Jak je odróżnić? [ZOBACZ NA ZDJĘCIACH]
  *Nowy towar w Lidlu, czyli szarża klientów w Sosnowcu [ZOBACZ WIDEO]
  *Kalendarz Lindner 2014, czyli modelki w trumnach [ZDJĘCIA 18+]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A OD 15 GRUDNIA WIELKI POWRÓT KIBILI - NA TRASACH KŚ BĘDZIE AŻ 18 TAKICH SKŁADÓW!

   niestety pasażer (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   I tak już definitywnie pryśnie mit i bajka o nowej jakości w obsłudze połączeń regionalnych. Strach się bać!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama