Uwolniono porwaną mieszkankę Krakowa. Uprowadziła ją...

  Uwolniono porwaną mieszkankę Krakowa. Uprowadziła ją 7-osobowa grupa ze Śląska [WIDEO]

  AKC

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Uwolniono porwaną mieszkankę Krakowa. Uprowadziła ją 7-osobowa grupa ze Śląska [WIDEO]
  1/2
  przejdź do galerii

  ©X-News

  Małopolscy policjanci uwolnili kobietę przetrzymywaną przez porywaczy. Akcja została zaplanowana bardzo precyzyjnie, policjanci musieli zadbać w sposób szczególny o zapewnienie bezpieczeństwa porwanej kobiety. Nad sprawą pracowali funkcjonariusze z Krakowa, Katowic, Rzeszowa i Wrocławia


  Do porwania doszło na początku października br. – uprowadzona została mieszkanka Krakowa. Bardzo szybko pojawiły się żądania okupu – porywacze w zamian za obietnice uwolnienia ofiary żądali znacznej kwoty pieniędzy.


  Sprawa została potraktowana przez policjantów priorytetowo. Powołana została specjalna grupa śledcza w skład której weszli doświadczeni policjanci Wydziałów Kryminalnego i Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, wspomagani przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego. Grupę bezpośrednio nadzorował Małopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Mariusz Dąbek.

  Nad rozwikłaniem sprawy i uwolnieniem porwanej osoby pracowało kilkudziesięciu policjantów z Krakowa, Katowic, Rzeszowa i Wrocławia w ścisłej współpracy z prokuratorami Prokuratury Okręgowej w Krakowie. W decydującej akcji działania policjantów wspierali także funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

  Precyzyjne ustalenia policjantów pozwoliły na dotarcie do miejsca, gdzie przetrzymywana była uprowadzona kobieta – funkcjonariusze najpierw zadbali o zapewnienie bezpieczeństwa ofierze a zaraz potem przeprowadzili skoordynowaną akcję zatrzymania członków grupy stojących za porwaniem. Do policyjnego aresztu trafiło siedem osób – sześciu mężczyzn i kobieta w wieku od 25 do 58 lat, wszyscy są mieszkańcami Śląska, niektórzy z nich byli już wcześniej karani.

  Policjanci odnaleźli miejsca w których przetrzymywana była ofiara. Podczas prowadzonych przeszukań funkcjonariusze natrafili na narkotyki – zabezpieczono znaczne ilości marihuany oraz amfetaminę, jak też atrapy broni, pistolet hukowy, amunicję, kominiarki i odzież stylizowaną na militarną. Odzyskane zostały także pieniądze i samochody którymi poruszali się sprawcy.

  Śledztwo prowadzone w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie kwalifikuje działania sprawców jako zbrodnię przetrzymywania zakładnika w celu zmuszenia innych osób do określonego zachowania [przekazania okupu] tj. art. 252 par.1 kodeksu karnego. Grozi za to kara pozbawienia wolności do 15 lat, jednak na czas nie krótszy niż 3 lata.

  Prowadzący sprawę analizują czy członkowie tej grupy mogą mieć na swoim „koncie” także inne tego typu przestępstwa.  *DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY NA PAŹDZIERNIK 2013
  *Grzyby jadalne i grzyby trujące. Jak je odróżnić? [ZOBACZ NA ZDJĘCIACH]
  *Nowy towar w Lidlu, czyli szarża klientów w Sosnowcu [ZOBACZ WIDEO]
  *Kalendarz Lindner 2014, czyli modelki w trumnach [ZDJĘCIA 18+]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   chyba juz wiemy

   prezes Ramzes (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

   "mieszkańcami Śląska" - czyli nie-Slazakami......moze, bo akurat kluje w oczy: z Rzeszowa ? :-)


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   DO GOROLA BANDYTA TO ZWYKŁY PSZECIYNTNY ŁYSY ETN0NARATofy SKANSYNOWY UPODLONY

   777 POLSKI (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 3

   ŚLONSSAK TAKI JAK SANDMAN.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama