Unia stawia na śląski węgiel

  Unia stawia na śląski węgiel

  Marlena Polok-Kin, Grzegorz Lisiecki

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Silna, konkurencyjna, innowacyjna gospodarka oraz nowe technologie, ale także niezmiennie - węgiel jako gwarancja bezpieczeństwa energetycznego
  To recepta Guentera Verheugena na rozwój naszego regionu i równocześnie ważne, europejskie narzędzie w walce z kryzysem.

  Verheugen, komisarz Unii Europejskiej ds. przedsiębiorczości i przemysłu, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej oraz jeden z głównych architektów polskiej akcesji do Unii Europejskiej, przyjechał do województwa śląskiego na bardzo intensywną weekendową wizytę. Zaprosił go prof.
  Jerzy Buzek. Verheugen chciał zobaczyć, jak żyje się ludziom w Polsce pięć lat po przystąpieniu do Unii Europejskiej. Odwiedził Gliwice, Częstochowę, Wisłę i Katowice. Powiedział ważne dla nas słowa:

  - Śląsk, jak mało który region doskonale wykorzystuje swoje szanse i jest ważnym miejscem na europejskiej mapie. Nie tylko ze względu na przemysł, ale także z powodu złóż naturalnych - mówił wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej.

  Na liście długoterminowych działań, które są potrzebne w czasie zwalczania kryzysu, zarezerwował ważne miejsce na tworzenie bardziej sprawnej energetyki.

  - Sprzeciwiam się tym, którzy mówią, że nie powinniśmy już używać węgla. Uważam, że ten surowiec będzie pełnić ważną rolę w zaopatrzeniu Europy w energię, natomiast chodzi o to, żeby doprowadzić do czystych technologii użytkowania węgla - mówił podczas sobotniej konferencji prasowej w kompleksie "Nowe Gliwice". Powtórzył te słowa wczoraj, przed spotkaniem ze związkowcami "Solidarności".

  Śląskim samorządowcom i przedstawicielom Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej udało się podczas gliwickiej konferencji potwierdzić przekonanie, z którym - jak mówił Verheugen - obstawał za nami w Brukseli - do tego, że nie zmarnowaliśmy na Śląsku szansy, rozwijając specjalną strefę ekonomiczną. Dzięki prężnie działającym tu przedsiębiorstwom, w regionie mniej odczujemy skutki kryzysu.
  1 3 4 5 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Verheugen

   malina (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

   chciałbym się dowiedzieć dlaczego Buzek budzi się ze snu zimowgo dopiero przed wyborami i przywozi takich lesnych ludków jak Verheugen, acha i jeszcze jedno czy p. Buzek wiedział jako premier rządu...rozwiń całość

   chciałbym się dowiedzieć dlaczego Buzek budzi się ze snu zimowgo dopiero przed wyborami i przywozi takich lesnych ludków jak Verheugen, acha i jeszcze jedno czy p. Buzek wiedział jako premier rządu RP co zrobił z kopalnią Morcinek jego pupil p.Steinhoff a to ci dpoiero obronca Śląska i śląskiego węglazwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama