Mój reporter: Jak długo jest ważne skierowanie do...

  Mój reporter: Jak długo jest ważne skierowanie do specjalisty?

  MOKR

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Lekarz specjalista

  Lekarz specjalista ©ARC

  Leczę się u lekarza specjalisty - neurologa, mam chorobę przewlekłą. Mam założoną kartę w przychodni neurologicznej, przyszpitalnej. Czy od nowego roku będę musiał mieć nowe skierowanie do tego lekarza? - z takim pytaniem zwrócił się do nas jeden z naszych czytelników.
  Lekarz specjalista

  Lekarz specjalista ©ARC

  Na pytanie odpowiada Marek Kopczacki, rzecznik śląskiego oddziału NFZ w Katowicach:

  Jeżeli w dalszym ciągu leczenie w tej poradni będzie dotyczyło tej samej jednostki chorobowej, skierowanie jest ważne i nie ma potrzeby jego aktualizacji.

  Skierowanie do poradni specjalistycznej jest ważne tak długo, dopóki nie ustanie przyczyna będąca podstawą skierowania. Nowe skierowanie wymagane jest w tych przypadkach, kiedy leczenie odbywa się w tej samej poradni, ale dotyczy innej jednostki chorobowej. Wyjątek stanowi skierowanie do poradni rehabilitacyjnej - ważne 1 rok - oraz skierowanie do pracowni fizjoterapii, które musi być zarejestrowane do 30 dni od dnia wystawienia. Zarejestrowanie nie oznacza, że w tym terminie mają zostać udzielone świadczenia.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Masz pytanie dotyczące życia w woj. śląskim? Nie wiesz, co się dzieje?
  Zadaj pytanie: o ludzi, miejsca, historię i kulturę, komunikację publiczną i nowe inwestycje.
  Zapytaj, a reporterzy Dziennika Zachodniego znajdą odpowiedź!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama