Tomasz Tomczykiewicz szefem Śląskiej Platformy Obywatelskiej...

  Tomasz Tomczykiewicz szefem Śląskiej Platformy Obywatelskiej [ZDJĘCIA]

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Szefem śląskiej PO ponownie został Tomasz Tomczykiewicz
  1/18
  przejdź do galerii

  Szefem śląskiej PO ponownie został Tomasz Tomczykiewicz ©Marzena Bugała-Azarko

  Nie straciliśmy sił - mówi nowy-stary szef Platformy Obywatelskiej w województwie śląskim. Kto? Oczywiście Tomasz Tomczykiewicz.
  Przed wyborami szefa śląskiej Platformy wszystko było jasne i wydawało się, że wszystkie karty zostały rozdane. Miał znów wygrać Tomasz Tomczykiewicz. I oczywiście wygrał, ale nieoczekiwanie dla wszystkich i niezgodnie ze scenariuszem pojawił się nikomu nieznany kontrkandydat - Zbigniew Zduniak, od 10 lat w PO, szef jednego z mysłowickich kół tej partii. Zgłaszający go kolega stwierdził: - Szkoda, że żadna z osób na sali, choć tylu jest tu godniejszych kandydatów, nie zgłosiła się do wyborów. Zgłaszam pana Zduniaka dla dobra Platformy, dla dobra demokracji - wyjaśnił swe intencje, po czym część delegatów wpadła w konsternację, a część odwagę działaczy z Mysłowic nagrodziła brawami.

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  Tomasz Tomczykiewicz szefem śląskiej PO. Zjazd Delegatów Regionu Śląskiego PO [RELACJA NA ŻYWO]


  Ich inicjatywa była całkowicie oddolna i niewyreżyserowana. Ostatecznie poseł Tomczykiewicz wygrał przygniatającą większością głosów. Poparło go 354 delegatów, zaś nikomu nieznanego Zduniaka 42. W sumie nie jest to jednak mało jak na jednorazowy występ i każe zastanowić się, jak rozłożyłyby się siły, gdyby w szranki z Tomczykiewiczem stanął kandydat poważny. Ale nie stanął.

  Po wczorajszym wyborze w śląskiej Platformie Obywatelskiej jest jasne, że dla Tomczykiewicza, rozpoczynającego swoją czwartą kadencję w roli szefa, nie ma dziś alternatywy.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  SŁUPIK: TOMCZYKIEWICZ OZNACZA WAŻNĄ TERAZ DLA PO STABILIZACJĘ
  Tomasz Tomczykiewicz zostanie szefem PO na Śląsku. Znowu


  Zjazd PO był zamknięty dla dziennikarzy. Nie zaplanowano żadnego programowego wystąpienia. Wieczór w Teatrze Rozrywki w Chorzowie miał potwierdzić przywództwo Tom-czykiewicza. I tak się stało. Zdaniem politologa dr. Tomasza Słupika z Uniwersytetu Śląskiego, z perspektywy PO Tomczykiewicz oznacza stabilizację. Przed Platformą jednak bardzo trudne dwa lata, dzielące nas od wyborów. - Warto cały czas dobrze pracować i to robimy. Czeka nas wciąż ogrom pracy. Jestem jednak pewien, że to podsumowanie będzie dla PO w naszym województwie korzystne - stwierdził Tomczykiewicz tuż po wyborze. Chwilę wcześniej zagrzewał koleżanki i kolegów do zaangażowania, mówił m.in. o wyborach samorządowych, które są kluczowe, bo dają realny wpływ na rzeczywistość, a przede wszystkim w napiętym wyborczym kalendarzu poprzedzają wybory parlamentarne.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   na POhybel

   na POhybel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   na Pohybel

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Redaktor Dziadul to wyprorokowal

   imc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   i to nawet w podobnym scenariuszu jak kiedys .Ciekawe czasy,,,,gdzie my zyjemy,,,Chcialoby sie zapytac,,,,Hallo,,,tu ziemia ,,,ludzie to jest 21 wiek,,,Plany i wyobrazenia na 2030 i 2050 niewiele...rozwiń całość

   i to nawet w podobnym scenariuszu jak kiedys .Ciekawe czasy,,,,gdzie my zyjemy,,,Chcialoby sie zapytac,,,,Hallo,,,tu ziemia ,,,ludzie to jest 21 wiek,,,Plany i wyobrazenia na 2030 i 2050 niewiele zmienia a ludzka ulomnosc moze byc jeszcze gorsza.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   i to nareszcie koniec POpaprańców

   zizi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   pod wodzą guru tomczykiewicza,nic nie zrobił dla śląska

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama