Menu Region

Co to jest gender? "Gender niszczy Polskę, gender niszczy...

Co to jest gender? "Gender niszczy Polskę, gender niszczy rodzinę, gender STOP" [IDEOLOGIA GENDER]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Karol Gruszka

37Komentarzy Prześlij Drukuj
Co to jest gender? Ideologia" gender w ciągu ostatnich dni stała się dla prawicy główną przyczyną zła w Polsce. Rozpad rodziny, pedofilia, upadek wartości moralnych upatruje się w gender. Środowiska katolickie i prawicowe znalazły wroga, który niesie zagrożenie gorsze niż komuna. Gender - słowo klucz do zrozumienia zła na świecie. Czym tak naprawdę jest gender?
Co to jest gender? ciągu ostatnich kilkunastu dni nie cichnie debata na temat seksualności oraz przynależności płciowej. App Michalik oraz inni kościelni hierarchowie wraz z środowiskami prawicowymi nieustannie atakują gender. Według hierarchów to własnie w gender należy upatrywać zachwianie wartości moralnych.

!!! ZOBACZ KONIECZNIE !!!
Gender [MEMY] Internauci śmieją się z gender - memy o gender zalewają sieć


AKTUALIZACJA:
Gender Słowem Roku. Ekspert najbardziej medialny [INFOGRAFIKA]


Wedle niektórych głosów gender jest złem gorszym od marksizmu, które zagraża prawidłowemu funkcjonowaniu społecznej tkanki. Termin gender oznacza pleć kulturową lub społeczną. Światowa Organizacja Zdrowia gender definiuje jako "stworzone przez społeczeństwo role, zachowania, aktywności i atrybuty jakie dane społeczeństwo uznaje za odpowiednie dla mężczyzn i kobiet"

Termin gender jest nieodłącznie powiązany z feminizmem oraz emancypacją kobiet lat 60. i 70. ubiegłego wieku. Warto jednak pamiętać, że nie istnieje coś takiego jak ideologia gender. Możemy jednak mówić o ideologi feministycznej, w której gender ma ogromne znaczenie.

Gender, czyli płećZa powstaniem terminu stały psycholożki oraz socjolożki, które chciały, aby w badaniach socjologicznych uwzględniona została płeć. W badaniach socjologicznych pojawiło się więc słowo gender, które pozwoliło uniknąć nieporozumień związanych z słowem sex.

Termin gender oznacza więc po prostu płeć, jednak w szerszym rozumieniu gender to coś więcej niż nasza płeć biologiczna. Gender jest więc płcią społeczną , czyli naszymi doświadczeniami i kulturą w której się poruszamy.
1 »
37

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Dwa oblicza Gender

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

lol (gość)  •

Gender ma dwa oblicza. Jedno, polegające na badaniu pewnych zjawisk socjologicznych - istnieje od dawna i nie ma w nim nic złego. Tak jak nie ma nic złego w partnerstwie, czy nawet zamianie pewnych ról (jak żona ma lepszą prace, to co złego, że mąż prowadzi dom?). Drugie - nasilające się ostatnio - to siłowe wbijanie dzieciom do głów ideologii, że nie ma różnicy pomiędzy płciami, a właściwie - że w ogóle nie ma płci ani orientacji seksualne i każdy może sobie wybierać jaką chce. To rujnuje psychikę dzieci.

odpowiedzi (0)

skomentuj

PSYCHOLE U WŁADZY

+13 / -8

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Obywatel (gość)  •

Ludzie otrząśnijcie się... przecież gender wymyślili chorzy psychicznie ludzie, którzy dotąd mieli problem z ujawnieniem się w społeczeństwie, będąc skazanym w nim na wytykanie/potępienie. Ostatnio pedofilię zamieniono na orientację seksualną a nie dewiację - no ku....a ile jeszcze bzdur psychole wymyślą? Ktoś kto propaguje takie rzeczy jest psycholem, który zrobi wszystko żeby jego cel został osiągnięty. Niestety tacy ludzie są w polityce i mają wpływy wykorzystując je do własnych celów. W głowie mi się to nie mieści. Całe społeczeństwo jest karmione nowinkami z zepsutego zachodu. Zachód chce żeby każda głupota wydawała nam się normalna. Chyba Rosja zrozumiała głupotę zachodu i się od nich odcina. Wyprowadzam się.

skomentuj

Fakt

+4 / -13

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Fakt (gość)  •

No mam nadzieję że się wyprowadzisz. Im mniej buractwa w naszym kraju, tym lepiej.

odpowiedzi (0)

skomentuj

biologia uwarunkowała płeć i zdeterminowała częściowe zachowania u każdej płci

+7 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

la (gość)  •

Są badania mówiące ,ze już płód (poddawany innym hormonom)wykształca inne predyspozycje w zależności od płci. Prowadzi się kilkuletnie badania u dzieci z nieokreślona płcią (przez operacją) i chłopcy częściej wybierają do zabawy samochody a dziewczynki lalki.
Gender to jakiś śmieszny wymysł typu marksizm/komunizm.
Jako kobieta chcę mieć TAKĄ samą pensję jak mężczyzna za tą samą pracę i nie bać się wykonywania mojej roli społecznej ze względu na "krzywe" spojrzenie pracodawcy ( z powodu choroby dziecka czy ciązy). Co więcej trzeba?

skomentuj

ja

+5 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

jaa (gość)  •

To weź się za pracę na budowie ! i zarabiaj tyle co mężczyzna !

odpowiedzi (0)

skomentuj

błędne pojęcie

+5 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ewima (gość)  •

jestem całkowicie za tym bo role społeczne mają być takie same bez względu na zmiany płci biologicznej jak i w charakterze chodzi o równość ról zawodowych i społecznych ale w taki sposób że rodzina jako podstawowa komórka społeczna nie zostaje zachwiana i taka jest prawda

odpowiedzi (0)

skomentuj

Gender a płeć

+8 / -16

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

aezakmi (gość)  •

w gender nie chodzi w 100% o płeć, Przykładowo, masz dziecko i wysyłasz je do przedszkola
a w przedszkolu genderowiec naucza twoje dziecko o masturbacji, i o tym jakby byłu mu dobrze jakby 'trzepał sobie w kibelku' bądź dziewczyna 'zjeżdżała z palca..' Chcielibyście by uczyli was o takim czymś w przedszkolu? Nie? No cóż, macie pecha. Takie prawo...

odpowiedzi (0)

skomentuj

Początki Gender

+13 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Kasia (gość)  •

Nie dajmy się oszukać. Całe to rozdzielanie na płeć fizyczną i tą... zależną od społeczeństwa (wybaczcie że uproszczę) jest oparte na totalnych bzdurach. Przykład? John Money postanowił małego chłopca zmienić w dziewczynkę. Efekt? Dwa Samobójstwa.
http://kobieta.onet.pl/dziecko/chlopiec-ktorego-zmieniono-w-dziewczynke/t0wzw

odpowiedzi (0)

skomentuj

od wieków

+23 / -38

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Gość (gość)  •

Od dawna byli ludzie homoseksualni jak i hetero. Również byli ci którzy nie czuli się zgodnie ze swą płcią. W Polsce są ludzie zacofani ponieważ w wielu krajach ludzie LBGT mają dzieci i one są wychowane dobrze. Nie ma znaczenia jakich się ma rodziców ważna jest miłość. Wiele dzieci z domu dziecka chce być kochane i nieważne czy to będzie para homoseksualna hetero czy trans.

skomentuj

zlo

+5 / -14

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

k (gość)  •

Czyli tolerujesz ZLO

odpowiedzi (0)

skomentuj

jakie społeczeństwo taki kraj

+13 / -10

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

`1 (gość)  •

Sądząc po wpisach nie ma się co dziwić że w Polsce jest jak jest... 90% nic z tego nie rozumie, 8% to po prostu idioci...

odpowiedzi (0)

skomentuj

Autor artykułu jest pożytecznym idiotą

+27 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Heat (gość)  •

A ciekawy jest ten bałamutny rysunek zauważmy że nie ma żadnej postaci w jednolitym kolorze. Czuję się w pełni mężczyzną - czy to znaczy że jestem chory ?

skomentuj

jestes chory i idiota

+1 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

czlowiek (gość)  •

tak wlasnie jest jak siedzie czlowieczek i nic nie czyta tylko oglada tv lub pierdoly w sieci a w gronie znajomych pragnie zgrywac 100% faceta. nie ma w pelni czy jak to powiedziales 100% bo niestety to jest w naszej naturze i jesli masz inaczej to jestes poprostu uposledzony, niebezpieczny, zakompleksony, potrzebujacy wlasnie leczenie lub kontroli. czlowiek nie potrafiacy wczuc sie, poczuc druga plec, druga strone jest zazwyczaj wlasnie tym marginesem gdzie odnajdujemy cale zlo, kryminalistow i tym podobnych.

odpowiedzi (0)

skomentuj

coś mi się zdaje, że

+35 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

myslący (gość)  •

Ci którzy mają kasę i władzę, celowo nakręcają ludzi na jakieś spory społeczne, by odwrócić uwagę od ich nędzy. Chyba hasło "igrzyska dla ludu" nie straciły na aktualności.

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 3 »