Od Ustronia, przez Bytom, po Dąbrowę Górniczą - polskie...

  Od Ustronia, przez Bytom, po Dąbrowę Górniczą - polskie produkty są coraz bardziej popularne

  Magda Nowacka-Goik

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Irena Idzik w bytomskim sklepie "Diana"
  1/2
  przejdź do galerii

  Irena Idzik w bytomskim sklepie "Diana" ©Magdalena Nowacka-Goik

  Wczoraj ruszyła kampania promująca polskie towary o nazwie "590 powodów, dla których warto kupować polskie produkty". Dlaczego 590? Bo tymi cyframi rozpo-czyna się kod kreskowy dla polskich produktów. W 52 sklepach sieci Społem w kilku śląskich miastach prowadzane są akcje informujące o korzyściach płynących z kupowania polskich produktów. Śląska akcja jest częścią ogólnopolskiej kampanii, prowadzonej w tysiącu sklepów przez najbliższych miesiąc.
  My sprawdziliśmy, jak akcja wygląda w bytom- skim sklepie "Diana" na placu Kościuszki. W sklepie kupimy przede wszystkim odzież, bieliznę dzienną i nocną. Jak zapewnia Karina Ciborowska, kierowniczka sklepu, klienci chętnie kupują u nich właśnie polskie produkty. - Może dlatego, że same je spraw- dziłyśmy i wiemy, co można polecić - podkreśla pani Karina. Nie jest gołosłowna, bo drzwi do niewielkiego sklepu po prostu się nie zamykają. Przysłuchując się rozmowom z klientkami (bo jednak większość to panie), można stwierdzić, że przychodzą tu regularnie. - Tak, to prawda. Panie lubią nasze polskie produkty.

  Największym powodzeniem cieszą się koszule nocne i szlafroki takich firm jak Regina czy Luna, bardzo dobrze sprzedają się też parasole firmy z Częstochowy i polskie rajstopy. Myślę, że następuje powrót do kupowania polskich produktów, bo klienici po ich przetesowaniu szybko przekonują się, że są solidne i naprawdę dobre - mówi pani Karina. Potwierdzają to klientki. - Lubię polskie marki, zwłaszcza te, które od zawsze miały swoją renomę - mówi pani Agnieszka, bytomianka.

  - Był czas, kiedy chyba tak jak wszyscy zachwycałam się zagranicznymi produktami, ale to było naturalne, bo wiele z nich faktycznie były lepsze od krajowych. Teraz już się to zmieniło. Testuję też firmy mniej znane i nie mamy się czego wstydzić. A jeśli chodzi o produkty spożywcze, to nie wyobrażam sobie, że mogła- bym kupować inne niż polskich firm - dodaje.
  O akcji dowiemy się także w sieci Społem w Skoczowie, Ustroniu, Częstochowie i Dąbrowie Górniczej.  *DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY NA PAŹDZIERNIK 2013
  *Grzyby jadalne i grzyby trujące. Jak je odróżnić? [ZOBACZ NA ZDJĘCIACH]
  *Nowy towar w Lidlu, czyli szarża klientów w Sosnowcu [ZOBACZ WIDEO]
  *Kalendarz Lindner 2014, czyli modelki w trumnach [ZDJĘCIA 18+]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama