Afera korupcyjna w szpitalach. Chodzi o grube tysiące

  Afera korupcyjna w szpitalach. Chodzi o grube tysiące

  JO

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W sprawie korupcji w branży medycznej zatrzymano już 9 osób
  1/5
  przejdź do galerii

  W sprawie korupcji w branży medycznej zatrzymano już 9 osób ©Śląska Policja

  Afera korupcyjna w branży medycznej! Katowicka prokuratura oraz policjanci zatrzymali dyrektorkę łódzkiego szpitala. 57-letnia kobieta usłyszała zarzut żądania łapówki od księgowej firmy medycznej. Chodzi o kwotę 23 tys. zł oraz kosmetyki
  Policjanci z Wydziału do walki z Korupcją KWP w Katowicach, pod nadzorem katowickiej Prokuratury Apelacyjnej, prowadzą śledztwo dotyczące przestępstw korupcyjnych w branży medycznej. Wczoraj zarzuty usłyszała dyrektorka szpitala w Łodzi, która uzależniła spłatę zadłużenia jej szpitala na rzecz firmy dostarczającej sprzęt medyczny, od otrzymania łapówki.  Mimo, że zatrzymano już 9 osób i zabezpieczono mienie o wartości ponad 380 tysięcy złotych, sprawa nadal jest rozwojowa i obejmuje swoim zasięgiem wiele miast w kraju.

  W 2010 roku policjanci z Wydziału do walki z Korupcją KWP w Katowicach uzyskali informację o podejrzeniu występowania mechanizmów korupcyjnych w branży medycznej. Sprawa dotyczyła działalności dużej firmy zajmującej się dostawami specjalistycznego sprzętu do wielu ośrodków leczniczych w kraju.

  Podejrzenia dotyczyły „kupowania” sobie przychylności w preferowaniu właśnie tej firmy przy dostawach urządzeń. W 2011 roku Prokuratura Apelacyjna w Katowicach, na podstawie zebranych przez śledczych materiałów, wszczęła w tej sprawie śledztwo, przekazując je do prowadzenia śląskim antykorupcyjnym.

  Do tej pory 28 zarzutów związanych z wręczaniem i przyjmowaniem łapówek oraz poświadczeniem nieprawdy w dokumentach usłyszało 9 osób z kręgu ścisłego kierownictwa i księgowości firmy dostarczającej sprzęt medyczny oraz placówek służby zdrowia. Wśród nich znaleźli się m.in. dyrektor i księgowa firmy handlującej sprzętem medycznym. Prokurator zabezpieczył na poczet przyszłych kar i grzywien mienie podejrzanych na kwotę 380 tysięcy złotych.

  Wczoraj policjanci zwalczający korupcję z katowickiej komendy wojewódzkiej, wspólnie z kolegami z bliźniaczego wydziału w Łodzi, zatrzymali dyrektorkę łódzkiego szpitala.

  57-letnia kobieta usłyszała zarzut żądania łapówki od księgowej firmy medycznej. Od otrzymania kosmetyków i pieniędzy na wskazane przez siebie konto, uzależniała ona każdorazową spłatę zadłużenia szpitala wobec tej firmy, czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodów. W ten sposób przyjęła prawie 23 tysiące złotych. Prokurator zastosował wobec dyrektorki szpitala poręczenie majątkowe w kwocie 40 tysięcy złotych.

  Sprawa ma charakter rozwojowy. Szykują się kolejne zatrzymania.  *DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY NA PAŹDZIERNIK 2013
  *Grzyby jadalne i grzyby trujące. Jak je odróżnić? [ZOBACZ NA ZDJĘCIACH]
  *Nowy towar w Lidlu, czyli szarża klientów w Sosnowcu [ZOBACZ WIDEO]
  *Kalendarz Lindner 2014, czyli modelki w trumnach [ZDJĘCIA 18+]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   po co staremu pudłu kosmetyki??

   fryzjer damski (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   czyżby ta stara krowa miała zamiar nastolatkę odgrywać?? 57 lat to stare pudło, wióry się z nie sypią!! może chciała sobie zrobić ondulację między nogami??

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   następni

   jan 43 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Następcy doktora G

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama