Trzecia uczelnia wyższa

  Trzecia uczelnia wyższa

  Maria Olecha

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wydział zamiejscowy katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego powstanie w Zabrzu.
  Umowę o jego utworzeniu podpisali wczoraj prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik i rektor AWF-u prof. Zbigniew Waśkiewicz.

  Studenci rozpoczną naukę od października w budynku hali sportowej Pogoń na Zaborzu. Mieli się tam uczyć już od jesieni 2008 r., jednak miasto nie zdążyło na czas z remontem obiektów dydakty-czno-sportowych.

  Na początek żacy będą się kształcić na kierunku wychowanie fizyczne. W planach jest jeszcze utworzenie dwóch: turystyki i rekreacji oraz zarządzania sportem. Utworzenie zamiejscowego wydziału to pomysł Małgorzaty Mańki-Szulik, a władze uczelni mu przyklasnęły.

  - Mamy trudną sytuację lokalową w Katowicach, więc wydział zamiejscowy to doskonały pomysł. Zabrze oferuje nam bardzo dobre obiekty, w których studenci będą się uczyć i ćwiczyć - mówi prof. Zbigniew Waśkiewicz. - Studenci tego wydziału 70 proc. zajęć będą mieli w Zabrzu, pozostałe w Katowicach - tłumaczy.

  Dla studentów AWF-u przygotowane w Zabrzu zostaną: hala sportowa, aula wykładowa na 230 osób, sześć sal dydaktycznych i pracownia komputerowa. Prace remontowe już ruszyły.

  AWF będzie trzecią uczelnią wyższą w mieście. - Chcemy nie tylko zatrzymać młodych ludzi, ale i zaprosić ich do studiowania w Zabrzu. Uczelnia wyższa nam w tym pomoże - podkreśla Małgorzata Mańka-Szulik. Dla studentów AWF-u miasto planuje wybudować też stadion lekkoatletyczny przy ulicy Jaskółczej oraz basen.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama