Sponsor Włókniarza Częstochowa aresztowany [OŚWIADCZENIE]

  Sponsor Włókniarza Częstochowa aresztowany [OŚWIADCZENIE]

  Adam Świerczyński

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Sponsor Włókniarza Częstochowa aresztowany [OŚWIADCZENIE]
  Sponsor Włókniarza Artur S. został aresztowany w związku z działalnością zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się "praniem pieniędzy" i oszustwami podatkowymi w zakresie obrotu paliwami na wielką skalę. Razem z nim zatrzymano pięcioro osób z Częstochowy.
  Sponsor Włókniarza Częstochowa aresztowany [OŚWIADCZENIE]
  ZOBACZ KONIECZNIE OŚWIADCZENIE KLUBU:
  OŚWIADCZENIE WŁÓKNIARZA CZĘSTOCHOWA WS. ARESZTOWANIA SPONSORA


  Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali łącznie sześcioro osób z Częstochowy, w związku ze sprawą prowadzoną pod nadzorem z Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie.
  Oprócz Artura S., który jest głównym udziałowcem CKM Włókniarz, zatrzymano dyrektora handlowego i 44-letniego członka władz częstochowskiej firmy zajmującej się hurtową i detaliczną sprzedażą paliw, a także trzech właścicieli częstochowskich firm.

  - Sprawa prowadzona przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Prokuraturę Apelacyjną w Lublinie dotyczy działalności zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie Polski, Litwy, Łotwy, Estonii i Niemiec – informuje Jacek Dobrzyński, Rzecznik CBA. - Grupa zajmował się ,,praniem pieniędzy”, wystawianiem nierzetelnych i poświadczających nieprawdę faktur oraz przestępstwami karnoskarbowymi związanymi z uchyleniem się od podatku akcyzowego, vat i opłaty paliwowej.

  W czynnościach uczestniczyli pracownicy lubelskiego wywiadu skarbowego oraz izb celnych z Łodzi, Katowic i Białej Podlaskiej.

  - Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprowadzali z krajów Unii Europejskiej na teren Polski lub kupowali w kraju paliwa nie płacąc przy tym należnych podatków. Z szacunków śledczych wynika, że działania te uszczupliły Skarb Państwa na co najmniej 150 mln zł – informuje rzecznik CBA.

  Jak poinformowały służby, oprócz dokumentów w trakcie 18 przeszukań CBA zabezpieczyło samochód z urządzeniem do mieszania paliw, ponad 400 tys. złotych oraz pobrano próbki paliwa z czterech stacji benzynowych i zabezpieczono znajdujące się tam paliwo. Wczoraj i przedwczoraj decyzją sądu pięciu zatrzymanych mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych, wobec kobiety zastosowano poręczenie majątkowe w wysokości 50 tys. zł.

  Przestępczy proceder miał przebiegać dwukierunkowo. W pierwszym grupa miała sprowadzać z zagranicy olej smarny obłożony niższymi podatkami niż paliwo. W ocenie śledczych po tymjak olej został sprowadzony do bazy paliw, następowało fałszowanie dokumentacji, dzięki czemu sprzedawano go później na stacjach w różnych częściach kraju jako paliwo, zyskując ogromne sumy na nieodprowadzonych podatkach.

  - Podejrzani posługiwali się również instytucją znikającego pośrednika – mówi Andrzej Jeżyński, naczelnik wydziału ds. przestępczości zorganizowanej Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie.

  W tym przypadku pomiędzy firmą, która sprzedawała paliwo, a stacją pojawiał się podmiot, przez który przechodziła transakcja, korzystał on z trzymiesięcznego terminu odroczenia zapłaty podatku VAT.

  - Kiedy zbliżał się termin zapłacenia podatku, firma znikała – najczęściej była sprzedawana za granicę – wyjaśnia prokurator Jeżyński.

  Zdaniem śledczych sprawa jest rozwojowa.

  - Postępowanie jest w toku, nie wykluczamy rozszerzenia katalogu stawianych zarzutów, jak również kręgu osób podejrzanych – informuje prokurator Jeżyński.

  Czy śledztwo dotyczy CKM Włókniarz?

  - Na obecnym etapie działalność klubu nie jest objęta postępowaniem – mówi prokurator Jeżyński.  *DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY NA PAŹDZIERNIK 2013
  *Grzyby jadalne i grzyby trujące. Jak je odróżnić? [ZOBACZ NA ZDJĘCIACH]
  *Nowy towar w Lidlu, czyli szarża klientów w Sosnowcu [ZOBACZ WIDEO]
  *Kalendarz Lindner 2014, czyli modelki w trumnach [ZDJĘCIA 18+]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gdyby był sponsorem oćców z Jasnej Góry mogliby my noskoczyć !!!

   ślepa TEMIDA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

   a tak zarobi inna "czarna" ekipa... w togach hehehehehe

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama