Pszczyna: Wybuchły butle z gazem w Porębie

  Pszczyna: Wybuchły butle z gazem w Porębie

  MCH

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Pszczyna: Wybuchły butle z gazem w Porębie

  ©arc.

  Na jednym z gospodarstw rolnych w Porębie, koło Pszczyny wybuchły butle z gazem. Spaliły się m.in.: suszarnia kukurydzy, wiata nad suszarnią i poszycie dachu. Na szczęście nikt nie ucierpiał.
  Pszczyna: Wybuchły butle z gazem w Porębie

  ©arc.

  Do zdarzenia doszło w piątek, 25 października, wieczorem. Pszczyńscy strażacy otrzymali po godzinie 20 zgłoszenie o pożarze i wybuchu butli z propanem, przy suszarni zboża podczas suszenia kukurydzy. Wybuchy było słychać w promieniu kilku kilometrów.

  Po przybyciu na miejsce strażacy stwierdzili pożar gazu wydobywającego się z jednej butli oraz palące się: suszarnię, dach budynku gospodarczego i komorę silnika ładowarki. W obrębie pożaru znajdowały się butle z propanem około 30 sztuk. Ogień gasiło łącznie dwa zastępy PSP i pięć zastępów ochotniczych straży pożarnych.

  - Działania zastępów straży pożarnej polegały na ugaszeniu palących się elementów budynku i maszyn z równoczesnym schładzaniem niepalących się butli - relacjonuje kpt. Mateusz Caputa z Komendy Powiatowej PSP w Pszczynie. - Po wypaleniu gazu schłodzono butle i dokonano pomiaru stężenia wybuchowego (0,0 proc.). Na koniec działań stwierdziliśmy, że na miejscu znajduje się 13 butli z nienaruszoną plombą, 15 butli bez plomby i 3 butle z rozerwanym płaszczem. Wszystkie butle znajdowały się w odległości do pięciu metrów od suszarni - wyjaśnia kpt. Caputa.

  Spaleniu lub zniszczeniu uległy: suszarnia do zboża, poszycie dachu na pow. 5m2, podajnik ślimakowy, podajnik kubełkowy, wiata nad suszarnią, 4 tony kukurydzy, okna w budynku gospodarczym, okno w domu, komora silnika ładowarki i butle gazowe. Na szczęście nikt nie został ranny.  *HALLOWEEN 2013 - POMYSŁY NA PRZEBRANIA i IMPREZY W WOJ. ŚLĄSKIM
  *GRZYBY JADALNE i TRUJĄCE. JAK JE ODRÓŻNIĆ? [ZOBACZ NA ZDJĘCIACH]
  *KATOWICE, SOSNOWIEC, BĘDZIN i CZELADŹ Z LOTU PTAKA [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  *KALENDNARZ LINDNER 2014, CZYLI MODELKI W TRUMNACH [ZDJĘCIA 18+]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama