Zakonnicy z Afryki chcą odbierać porody

  Zakonnicy z Afryki chcą odbierać porody

  Anna Zielonka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Trzej zakonnicy-misjonarze z Afryki przyjechali do Polski po to, aby nauczyć się... odbierać porody. Chcą bowiem skutecznie pomagać nigeryjskim kobietom, które mają zostać mamami. A niestety w Nigerii wiele porodów kończy się śmiercią dziecka. Misjonarze chcą to zmienić.
  Bracia Rafael i Kelwin odwiedzili Jaworzno

  Bracia Rafael i Kelwin odwiedzili Jaworzno ©Anna Zielonka

  O swojej misji opowiadali w domu Wspólnoty Betlejem w Jaworznie, gdzie spotkali się z mieszkańcami. Przyjechali na specjalne zaproszenie ks. Mirosława Toszy, opiekuna jaworznickiego domu dla osób bezdomnych i po przejściach. W Betlejem zjawiło się trzech zakonników, Polak i dwóch Nigeryjczyków. Przeszli kurs położnictwa w łódzkim szpitalu.

  - Służba zdrowia w Nigerii kuleje. Robimy, co możemy, aby zapewnić naszym podopiecznym opiekę medyczną - tłumaczy brat Damian Lenckowski ze Zgromadzenia Braci Maryi Misjonarzy Pokoju.

  Jest Polakiem i pochodzi z Bydgoszczy. Kilka lat temu wstąpił do zgromadzenia i teraz mieszka w wiosce Uduophori.
  Razem z braćmi Kelwinem i Rafaelem prowadzą tam szkołę. Otworzyli też szpital i ośrodki dla osób starszych i niepełnosprawnych oraz dla dzieci z HIV. Dotychczasowe osiągnięcia misjonarzy pokoju w Nigerii to: wykopanie 10 studni głębinowych na terenie apostolskiego wikariatu Bomadi, urucho- mienie przetwórni wody pitnej dla mieszkańców regionów Delta State i Bayesy State, zakup samochodu do transportu dzieci i wody, kupienie ziemi pod budowę nowej szkoły. Dzięki tym działaniom misjonarze zbliżają Nigeryjczyków do religii.

  - Opiekujemy się ludźmi, pomagamy. Gdy zaczynają nam ufać, możemy głosić słowo Boże, które ma szansę paść na podatny grunt - zaznacza brat Rafael.  *HALLOWEEN 2013 - POMYSŁY NA PRZEBRANIA i IMPREZY W WOJ. ŚLĄSKIM
  *GRZYBY JADALNE i TRUJĄCE. JAK JE ODRÓŻNIĆ? [ZOBACZ NA ZDJĘCIACH]
  *KATOWICE, SOSNOWIEC, BĘDZIN i CZELADŹ Z LOTU PTAKA [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  *KALENDNARZ LINDNER 2014, CZYLI MODELKI W TRUMNACH [ZDJĘCIA 18+]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama