Zagrozili zablokowaniem ruchu

  Zagrozili zablokowaniem ruchu

  Łukasz Gardas

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ludzie mieszkający wzdłuż drogi pomiędzy Przybędzą a Milówką ma już dość uciążliwości towarzyszących przebudowie trasy.
  Mieszkańcy grożą, że jeśli w najbliższym czasie nic się nie zmieni, zablokują ruch, a wtedy przejazd przez tę część Żywiecczyzny zostanie sparaliżowany.

  Inwestycja jest prowadzona na zlecenie katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Ludzie mieszkający przy drodze i kierowcy z niej korzystający uważają, że roboty można tak zorganizować, żeby nie sprawiały aż tak dużych kłopotów. Tymczasem z powodu tworzących się korków czas przejazdu na trasie z Milówki do Żywca wydłuża się nawet do półtorej godziny.
  - Momentami nie można nawet swobodnie przejść przez ulicę, bo sznur aut pędzi tak, że końca nie widać - twierdzi Wiesław Pytel, mieszkaniec Milówki.

  - Wykonawca jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji zapewniał, że nie będzie takich uciążliwości. Teraz okazuje się, że firma nie panuje nad prowadzonymi pracami - twierdzi Tadeusz Butor, sołtys Milówki.
  Zastanawia się też, co będzie, gdy z powodu robót drogowych do mieszkańców gmin Milówka, Ujsoły i Rajcza nie będą mogły dojechać na czas służby ratownicze.

  - Nie można przecież narażać ludzi na zagrożenie życia - podkreśla Butor.
  Ludzie próbowali w tej sprawie dogadać się z zarządcą drogi. Bezskutecznie. Nie wytrzymali i na 30 kwietnia zaplanowali blokadę trasy.

  - Na wielu odcinkach tej drogi nie da się normalnie jeździć, bo są zamykane dla ruchu i tworzą się wielkie korki. Dlatego na trzy godziny zablokujemy fragment drogi. Podczas protestu przez cały czas będziemy przechodzić przez przejście dla pieszych przy rondzie w Milówce - tłumaczy Dariusz Kocierz, sołtys Lalik i szef Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi, które przygotowuje blokadę.

  Mieszkańcy mają nadzieję, że dzięki akcji protestacyjnej ktoś zacznie z nimi w końcu rozmawiać.
  - Wykonawca założył równoczesne prowadzenie robót na maksymalnie czterech odcinkach o długości do 400 metrów każdy i tego się trzyma. Roboty na mniejszej ilości odcinków wcale nie spowodowałoby skrócenia czasu wykonywania inwestycji - tłumaczy Dorota Marzyńska z biura prasowego katowickiego GDDKiA.

  Osoby zamierzające blokować drogę proponują, aby wykonać m.in. objazd dla samochodów do 3,5 tony po drodze nazywanej tu "cesarką".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama