Niemowlę znalezione w oknie życia w Częstochowie. To...

  Niemowlę znalezione w oknie życia w Częstochowie. To chłopiec!

  Adam Świerczyński

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Okno życia
  1/4
  przejdź do galerii

  Okno życia ©ARC

  Częstochowa: Okno życia przyjęło już trzecie niemowlę w tym roku. Przez wiele lat w częstochowskim oknie życia pozostawiono tylko jedno dziecko. W tym dzwonek sygnalizujący, że do okna trafiło niemowlę dzwonił już w placówce trzy razy. Ostatnio w miniony piątek o godzinie 21.10. Siostry zakonne prowadzące Dom Małych Dzieci znalazły tam chłopca.
  Częstochowa: Okno życia - dziecko było zawinięte w becik i kocyk.

  - Był ubrany w niemowlęce ubranko, zawinięty w becik i kocyk. Zgodnie z procedurami wezwaliśmy pogotowie ratunkowe, lekarz określił wiek dziecka na trzy dni. Chłopiec zgodnie z regulaminem trafił na badania do szpitala – poinformowała nas jedna z pracownic placówki.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  OKNA ŻYCIA W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM


  Na ścianie Domu Małych Dzieci przy ul. św. Kazimierza widać tablicę informującą, że w placówce znajduje się Okno życia. Pod nią, tuż nad ziemią, znajduje się niewielkie okno łatwe do otwarcia. Za szybą łóżeczko.

  Od wnętrza domu dzieli je kolejne okno, lustrzane. Nie widać przez nie, co się dzieje w środku, a i ze środka trudno dostrzec cokolwiek na podwórzu. W ten sposób mają zagwarantowaną anonimowość matki, które nie mogą lub nie chcą zaopiekować się swoimi nowo narodzonymi dziećmi. W momencie, gdy okno się otworzy, zakonnice usłyszą alarmowe dzwonki.

  Poprzedni przypadek oddania dziecka do częstochowskiego Okna życia miał miejsce 9 września b.r. Wówczas również był to chłopiec. Obecnie dziecko ma już nadane sądownie imię i nazwisko -chłopczyk ma na imię Piotr. Również w marcu b.r do Okna
  życia przyniesiono dziecko. Także był to chłopiec – obecnie dziecko ma już nową rodzinę.

  - Zapewne chłopiec, którego przyniesiono ostatnio również szybko znajdzie rodzinę, jest wiele osób zainteresowanych adopcją takich dzieci. Uruchomiliśmy już procedurę nadania imienia i nazwiska dziecku. Zaproponowaliśmy dla chłopca imię Przemek. Sądych sugestii w tym zakresie – mówi pracownica placówki.

  Pierwsze dziecko trafiło do częstochowskiego Okna życia w 2010 r. Również był to chłopiec.  *HALLOWEEN 2013 - POMYSŁY NA PRZEBRANIA i IMPREZY W WOJ. ŚLĄSKIM
  *GRZYBY JADALNE i TRUJĄCE. JAK JE ODRÓŻNIĆ? [ZOBACZ NA ZDJĘCIACH]
  *KATOWICE, SOSNOWIEC, BĘDZIN i CZELADŹ Z LOTU PTAKA [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  *KALENDARZ LINDNER 2014, CZYLI MODELKI W TRUMNACH [ZDJĘCIA 18+]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama