Ważne
  Pensje dla nauczycieli w Jaworznie zagrożone. Nie dostaną...

  Pensje dla nauczycieli w Jaworznie zagrożone. Nie dostaną wypłąty za listopad?

  Anna Zielonka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Pensje dla nauczycieli w Jaworznie zagrożone. Nie dostaną wypłąty za listopad?
  W środę i czwartek okaże się, czy jaworzniccy nauczyciele dostaną pensję w listopadzie. Na wtorkowej sesji RM Jaworzno radni opozycji nie zgodzili się bowiem na przeniesienie środków w miejskim budżecie z rezerwy Miejskiego Przedsiębiorstwa i Kanalizacji na oświatę i wypłaty z tego źródła pracownikom szkół.
  Pensje dla nauczycieli w Jaworznie zagrożone. Nie dostaną wypłąty za listopad?
  A pieniądze muszą się znaleźć. Tymczasem w budżecie na oświatę ich już nie ma. Dzisiaj ma zebrać się specjalna komisja budżetowa, a jutro odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej.

  Radni mają znaleźć inne źródło finansowania pracy nauczycieli.

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  ILE ZARABIA NAUCZYCIEL W SZKOLE? SPRAWDŹ ZAROBKI NAUCZYCIELI


  Prezydent Jaworzna przekonuje, że takim postępowaniem radni opozycji celują w interesy mieszkańców miasta i nie zdobędą w ten sposób poparcia jaworznian.

  - Ja chcę jasno zaznaczyć, że pieniędzy z w gminie na pensje dla nauczycieli nie brakuje i mamy środki, które można przeznaczyć, aby zapewnić wynagrodzenie pracownikom oświaty. Nie ma jednak politycznej woli na to, aby zapłacić jaworznickim nauczycielom za ich pracę. Bowiem radni PO, WDJ i SDJ wymyślili sobie, że mam jakieś poukrywane pieniądze i oni je znajdą, zabiorą i dadzą nauczycielom - mówi prezydent.

  Podkreśla, ż rajcy nie znajdą takich funduszy w budżecie, które można byłoby przeznaczyć na pensje.

  - Jest koniec października. Są pozawierane umowy z wykonawcami, rozpoczęte inwestycje. Pieniądze przesyłamy na konto firm, które realizują zadania. Jeżeli więc środki zaplanowane w budżecie i w zmianach do budżetu są w znacznej części wydatkowane, to prawdopodobieństwo, że radni będą mądrzejsi od pani skarbnik i pracowników urzędu, wydaje mi się bardzo małe - zaznacza.

  Skąd te kłopoty z pensją dla nauczycieli? Silbert swierdza, że państwo założyło sobie, że daje subwencję na oświatę przeliczaną na ucznia. Jak na potrzeby Jaworzna jest ona niestety za mała. Tymczasem liczba uczniów maleje, a placówek oświatowych nie można zredukować w takim dużym mieście o połowę czy do jednej czwartej, bowiem Jaworzno jest rozległą miejscowością.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zanim powiesz to się dowiedz

   f40 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Tu nie chodzi o nauczycieli, tylko o gospodarowanie kasą, kasa przyszła, ale zamiast dla nauczycieli trafiła gdzie indziej, później się okazało że rada nie pozwoliła prezydentowi z jeszcze gdzie...rozwiń całość

   Tu nie chodzi o nauczycieli, tylko o gospodarowanie kasą, kasa przyszła, ale zamiast dla nauczycieli trafiła gdzie indziej, później się okazało że rada nie pozwoliła prezydentowi z jeszcze gdzie indziej spłacić "pożyczoną" z pensji nauczycieli kasę.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Proste

   rob (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Zwolnić część nauczycieli a ich pieniądze przeznaczyć dla tych którzy zostaną

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama