Sześciolatki w szkołach: Katowicka szkoła nie zapewnia...

  Sześciolatki w szkołach: Katowicka szkoła nie zapewnia bezpieczeństwa? Sprawdziliśmy

  Sławomir Cichy, Magdalena Łabądź

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W naszej szkole jest bezpiecznie - zapewnia dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 59
  1/2
  przejdź do galerii

  W naszej szkole jest bezpiecznie - zapewnia dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 59 ©Marzena Bugała-Azarko

  Sześciołataki w szkołach: Rzecznik praw obywatelskich Irena Lipowicz ma wątpliwości, co do jakości przygotowanego przez Tomasza Elbanowskiego z Fundacji Rzecznik Praw Rodziców raportu o przygotowaniach szkół do przyjęcia dzieci sześcioletnich.
  Sześciołataki w szkołach: Lipowicz w Salonie Politycznym Trójki przypomniała, że wskazana przez Elbanowskiego jako negatywny przykład Szkoła Podstawowa nr 59 z katowickiego Tysiąclecia żąda przeprosin i zapowiada batalię sądową o przywrócenie dobrego imienia.

  Przypomnijmy, że podczas poniedziałkowej debaty w Sejmie Elbanowski powiedział z mównicy, że SP 59 z Katowic #nie zapewnia bezpieczeństwa, dzieci bawią się na przerwach grzebiąc w ziemi patykami, a jest niebezpiecznie, bo nauczycielka zostawia małe dzieci bez opieki.


  Minister Szumilas: Sześciolatki do szkół! Nie ratujmy dzieci przed edukacją

  Na reakcję dyrektor szkoły Katarzyny Mikody nie trzeba było długo czekać. 28 października opublikowała na stronie internetowej szkoły oświadczenie, w którym wystąpienie Tomasza Elbanowskiego nazywa listą niezweryfikowanych oszczerczych informacji na temat funkcjonowania świetlicy szkolnej.

  W wysłanym Elbanowskiemu oświadczeniu żąda sprostowania podanych informacji w mediach publicznych.

  Pracownicy szkoły czują się pomówieni i skrzywdzeni  Katarzyna Mikoda powiedziała nam wczoraj, że mimo wysłanego Fundacji oświadczenia, nie było żadnej reakcji.

  - Zastanawiam się, jak to możliwe, że można bezkarnie pomawiać szkołę na podstawie jednego, na dodatek anonimowego listu bez wcześniejszej weryfikacji zawartych w nim danych. Tomasz Elbanowski wskazując naszą szkołę trafił jak kulą w płot - mówi Mikoda.

  ZOBACZ TAKŻE:
  Szumilas: Rodzice mogą cofnąć 6-latka do przedszkola
  Sześciolatki do przedszkola! Rodzice chcą referendum edukacyjnego


  Dyrektor przytacza dane, z których wynika, że SP 59, jako jedna z nielicznych szkół, ma aż pięć świetlic szkolnych ze stałymi etatami opiekunów, a boisko szkolne należy do modelowych. Jest ogrodzone i spełnia normy bezpieczeństwa.

  O tym, że szkoła zapewnia dzieciom odpowiednią opiekę, może świadczyć brak uwag pokontrolach z kuratorium.

  - Od sławetnego wystąpienia pana Elbanowskiego w Sejmie, spotykamy się jako pracownicy szkoły z niesłabnącą sympatią ze strony rodziców i to jest wartość, którą trudno przecenić.Dlatego raczej odstąpimy od drogi sądowej, bo nie mamy na to ani czasu, ani pieniędzy. Pojawiła się za to propozycja, żeby zaprosić pana Elbanowskiego na niezapowiedzianą wizytę w naszej szkole, by sam mógł przekonać się, jak niesprawiedliwie nas potraktował i ile krzywdy wyrządził. Pozostaje tylko pytanie, czy wystarczy mu odwagi, by z zaproszenia skorzystać, a potem publicznie przyznać się do błędu - mówi dyrektor szkoły, która, m.in. w tej sprawie, odwiedziła miejski ratusz.
  1 3 4 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  6-cio latki w szkołach.

  adamzzawiercia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Szanowni redaktorzy: macie racje.!!!! Najlepiej zapisać swoją pociechę jak tylko się narodzi,bo będzie pewność że zaliczy naukę.!Totalna BZDURA to nauczyciele w obawie przed utratą intratnej posady...rozwiń całość

  Szanowni redaktorzy: macie racje.!!!! Najlepiej zapisać swoją pociechę jak tylko się narodzi,bo będzie pewność że zaliczy naukę.!Totalna BZDURA to nauczyciele w obawie przed utratą intratnej posady wymyślają takie głupoty.! Kiedy więc każde z dzieci będzie miało czas na zabawę i poznawanie otoczenia??? Chyba jak już zostanie wybrany na jakiegoś ministra,będzie zaliczał okres zabawy której
  w dzieciństwie nie miał.!!Jak świat, światy, ludzie nie piśmienni wiedzieli kiedy potomka zacząć czegoś
  uczyć. Musiał osiągnąć swe możliwości zręcznościowe,nie liczono mu lat życia? jak to robią ludzie z
  tytułami głupoty.!! Gdzie są psychologowie w klasach 0 i 1, To tam należy wyszukiwać przyszłych
  talentów a nie w wieku 5-ciu lat! Jak jeden z drugim NIE POTRAFISZ--NIE PCHAJ SIĘ NA AFISZ!!!
  W wymienionych klasach jest niszczony każdy przyszły talent i dziwne że to Ci ludzie niby ze szkołą
  i tytułem nie zauważają tego i nauczają matołów, aby tylko do matury go przystosować.! A co dalej
  niech se radzi sam. Co to jest ta matura i do czego tak formalnie jest każdemu potrzebna?? DO TYTUŁU bo inaczej tego nie można zaliczyć. Czy ktokolwiek za granicą z pracodawców sugeruje się
  maturą przyszłego inżyniera NIE.! jemu jest potrzebny taki człowiek by jego biznes rósł a nie upadał.
  jak napisałem wyżej/jak nie potrafi/ Przestańcie zatem wpajać głupotę większą jeszcze od tej którą niektórzy posiadają...zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo