1

1 1 połowa

• Koniec meczu! Francuzi wygrywają z Irlandią 2:1 i meldują się w ćwierćfinale!

• Zmiana w reprezentacji Francji. Schodzi Coman, wchodzi Sissoko.

• Griezmann! Mogło być 3:1, ale napastnik Atletico przegrał pojedynek z Randolphem!

• Coman fatalnie zepsuł groźną kontrę Trójkolorowych. Irlandczycy już stawiają wszystko na jedną kartę.

• Starcie w polu karnym Francji. Sędzia Rizzoli nie dyktuje jednak drugiego karnego dla Irlandii. Trzy minuty doliczone.

• Ładna kombinacja Irlandii i niewiele zabrakło, aby Brady wyszedł sam na sam z bramkarzem! Irlandczyk został przyblokowany przez Evrę.

• Indywidualna akcja Payeta zakończona płaskim strzałem z 20 metrów - prosto w ręce Randolpha!

• Kolejne sytuacje Gignaca, który dwukrotnie pudłuje będąc kilka metrów od bramki przeciwnika!!! W międzyczasie strzał z dystansu Waltersa nieznacznie mija bramkę Llorisa!

• Francuzi w pełni kontrolują to, co dzieje się na boisku. Nic dziwnego, skoro prowadzą i grają z przewagą zawodnika. Kilka minut do końca.

• Matuidi! Po dobrym podaniu w pole karne strzał z ostrego kąta pomocnika PSG odbija Randolph!

• Francuzi cały czas naciskają w celu zdobycia trzeciego gola. Kolejne kornery dla Trójkolorowych.

• Gignac!!! Dwie szanse dla napastnika Les Bleus! Najpierw jego uderzenie broni Randolph, a po chwili techniczna próba byłego gracza OM trafia w poprzeczkę!

• Zmiana w reprezentacji Francji. Zszedł Giroud, wszedł Gignac.

• Żółta kartka dla Longa, który również nie zagrałby w ćwierćfinale, gdyby Irlandii udałoby się awansować.

• Z rzutu wolnego z prawego skrzydła dośrodkowywał piłkę Payet, ale z jego niezłej centry nie zdołał skorzystać żaden z Trójkolorowych ustawionych w szesnastce.

• Hoolahan zmienia McCarthy'ego.

• 20 minut do końca spotkania. Wydawało się, że Francja będzie miała duże problemy, a teraz z kolei niewiele wskazuje, aby Irlandia była w stanie odwrócić losy tego spotkania.

• Trener O'Neill reaguje. Stoper O'Shea wchodzi za skrzydłowego McCleana.

• Zabawna sytuacja. Przy rzucie wolnym z 17 metrów Payet praktycznie zderzył się z Griezmannem, a strzał tego drugiego trafił w plecy Giroud.

• Czerwona kartka dla Duffy'ego!!! Stoper Irlandii jako ostatni obrońca sfaulował tuż przed polem karnym Griezmanna! Irlandia w dziesiątkę!

• Zmiana w reprezentacji Irlandii. Schodzi Murphy, wchodzi Walters.

• McClean przedarł się lewym skrzydłem w pole karne, ale jego zagranie przed bramkę przeciął Koscielny.

• Świetne podanie Pogby! Payet mógł wyjść sam na sam z bramkarzem, ale przegrał pojedynek z irlandzkim obrońcą!

• Długa piłka w kierunku Giroud, dwóch stoperów Irlandii zaatakowało napastnika Arsenalu, a ten kapitalnie zgrał piłkę głową do Griezmanna, który płaskim strzałem lewą nogą wygrał pojedynek z Randolphem! 2:1!

• GOOOOOOOOOOOOL!!! Antoine Griezmann!

• Odpowiedź Francji! Dośrodkowanie z lewego skrzydła nie dociera do żadnego z Trójkolorowych, a strzał z dystansu Payeta szybuje nad poprzeczką!

• Irlandia już teraz starała się odpowiedzieć! Strzał Warda z 16 metrów trafił w głowę Ramiego i poszybował obok bramki. Co ciekawe, sędzia nie podyktował rzutu rożnego dla Irlandii.

• Mamy wyrównanie! Po dokładnym dośrodkowaniu Bacary'ego Sagny z prawej strony boiska, Antoine Griezmann główkował ze środka pola karnego nie do obrony dla Randolpha!

• Blaise Matuidi strzela z dystansu i świetnie interweniuje Darren Randolph!

• Jeszcze raz Payet! Tym razem jednak próba gwiazdora West Hamu została zablokowana.

• Na strzał z dystansu zdecydował się Dimitri Payet, ale płasko kopnięta piłka minęła bramkę Randolpha.

• Groźna akcja Irlandii! Po centrze McCleana świetnie interweniował we własnym polu karnym Hugo Lloris!

• Kontra Irlandii zakończyła się zatrzymaniem McCarthy'ego przed polem karnym gospodarzy, a w odpowiedzi w indywidualnym rajdzie Coman wyjechał z piłką poza linię końcową.

• Ależ pudło Koscielnego!!! Po dobrze rozegranym rzucie wolnym obrońca Arsenalu efektownym szczupakiem spudłował z kilku metrów! Mogło być 1:1!

• Payet faulowany około 30 metrów od bramki Irlandii. Rzut wolny.

• Jedna zmiana w przerwie w reprezentacji Francji. Zszedł N'golo Kante, wszedł Kingsley Coman.

• Wznawiamy grę w Lyonie!

• To jest na razie bardzo słaby mecz w wykonaniu Trójkolorowych. Ich niefrasobliwość dała Irlandii karnego już w drugiej minucie gry, a potem podopieczni Deschampsa walili głową w mur. Bardzo słabo wygląda Pogba, tylko niewiele lepiej Griezmann, Payet i Giroud. Po przerwie gospodarzom turnieju nie będzie łatwo odwrócić losy spotkania.

• Koniec pierwszej części gry. Do przerwy mamy niespodziankę, bo Francja przegrywa z Irlandią 0:1.

• Zaatakowali Francuzi!!! Spore zamieszanie w polu karnym, ostatecznie Payet i Griezmann zostali zablokowani przez ofiarnych Irlandczyków!

• Cztery minuty doliczone do pierwszej połowy tego meczu.

• Pogba prostopadłym podaniem szukał w polu karnym Giroud, ale zagrał zbyt mocno i piłkę przejął Randolph.

• Jeszcze jedna kartka. Adil Rami ukarany za faul taktyczny. On też nie zagra w ćwierćfinale!

• Składna kontra Irlandii kończy się centrą Warda, po której piłkę pewnie łapie Lloris.

• Po rzucie wolnym bardzo niecelnie główkuje Shane Duffy.

• Irlandia przeniosła teraz ciężar gry na połowę Francji. Kante fauluje Hendricka, ale to Irlandczyk za jakieś protesty ogląda żółtą kartkę. I nie zagra w ewentualnym ćwierćfinale.

• Long opanował piłkę w polu karnym i w pojedynku z Evrą wywalczył rzut rożny dla Irlandii.

• Od dłuższego czasu Irlandczycy tylko wybijają z rytmu Francuzów, ale robią to niezwykle skutecznie.

• Jeff Hendrick ma jakiś problem ze zdrowiem. Kolejna przerwa w grze.

• Z rzutu wolnego piłkę w pole karne centrował Payet, ale tam Giroud faulował jednego z irlandzkich obrońców.

• Gra wznowiona.

• Przerwa w grze, bo w starciu z Evrą ucierpiał Shane Long. Nie wygląda to najlepiej.

• Teraz żółta kartka dla N'golo Kante za faul w środku pola na McCleanie i defensywny pomocnik Leicester na pewno nie zagra w ćwierćfinale, jeśli Francja do niego awansuje.

• Z dystansu bardzo mizernie uderza Griezmann, a za wcześniejszy faul na Payecie żółtą kartką ukarany został Seamus Coleman.

• Rzut wolny dla Francji! Bardzo groźny strzał Paula Pogby, ale na raty łapie piłkę irlandzki bramkarz!

• Odpowiada Antoine Griezmann, ale jego strzał z dystansu pewnie łapie Randolph!

• Lloris!!! Francuski bramkarz świetnie odbija uderzenie z powietrza Murphy'ego!

• Jeszcze odczuwa skutki tego starcia Pogba, który potrzebuje pomocy medycznej. Przerwę oba zespoły wykorzystały również na uzupełnienie płynów.

• Faulowany Pogba przez Longa. Z rzutu wolnego centruje Payet, a strzał głową Griezmanna pewnie łapie Randolph!

• Zagranie z lewego skrzydła w pole karne Francuzów również pada łupem golkipera Tottenhamu.

• Akcja Irlandczyków i na skraju pola karnego musiał piąstkować piłkę Hugo Lloris, który uczynił to skutecznie.

• Korner dla Trójkolorowych kończy się bardzo niecelnym uderzeniem głową Oliviera Giroud!

• Ostra centra Griezmanna i Keogh w ostatniej chwili uprzedza w polu karnym Giroud! Rzut rożny.

• Les Bleus zdobywają kolejny rzut rożny. Ponownie przy piłce Payet. Jego dośrodkowanie spada na nogę Matuidiego w polu karnym, ale ten nie zdołał oddać strzału!

• Świetne dośrodkowanie Pogby! Griezmann uderza jednak głową ponad poprzeczką!

• Gwiazda West Hamu trafia jednak prosto w ręce swojego klubowego kolegi - Darrena Randolpha.

• Rzut wolny dla Francji. Piłka tuż przy narożniku pola karnego Irlandii. Payet już ustawia sobie piłkę.

• Spore zamieszanie w polu karnym Irlandczyków, ale defensywa eliminacyjnego rywala Polaków jednak sobie poradziła.

• I już reakcja Francji! Evra zdobywa rzut rożny dla Les Bleus.

• IrlIrl

• GOOOOOOOOOL! Robbie Brady!!! Potężny strzał, piłka od słupka wpada do siatki! Irlandczycy na prowadzeniu!

• Rzut karny dla Irlandii!!! Pogba faulował w szesnastce Longa! Ewidentna jedenastka! Ależ to się zaczyna!

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

• Sędzia Nicola Rizzoli wyprowadza oba zespoły na murawę stadionu w Lyonie. Czas na hymny narodowe!

• Zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią meczu Francja - Irlandia!

• Na murawie Parc Olympique Lyonnais trwa rozgrzewka. Kibice także już w gotowości

• - Siła mentalna nie sprawa, że strzelasz gole, ale nie wolno o niej zapominać. Irlandia jest tego świetnym przykładem – są zjednoczeni i ciężko pracują. Często mówimy o tzw. „team spirit”, ale oni na tym nie poprzestają. Dają z siebie wszystko – komplementował Irlandczyków przed spotkaniem selekcjoner "Trójkolorowych", Didier Deschamps.

• Niemal od startu Euro bardzo dużo mówi się o chęci rewanżu Irlandczyków na Francuzach. Przed siedmioma laty Wyspiarze zostali we Francji solidnie oszukani. W dogrywce barażowego meczu o awans na mistrzostwa świata Thierry Henry pomógł sobie ręką zaliczając asystę przy golu Williama Gallasa, a arbiter niczego nie zauważył. I choć często z wypowiedzi zawodników, sztabu szkoleniowego, mogliśmy usłyszeć, że tamto zdarzenie starają się zostawić za sobą, to media praktycznie cały czas do tego wracają.

• Zapraszamy na relację na żywo ze spotkania rozgrywanego na Parc Olympique Lyonnais! W boju o ćwierćfinał reprezentacja Francji zmierzy się z Irlandią.

Francja - Irlandia na Euro 2016 RELACJA LIVE - NA ŻYWO. W niedzielę do rywalizacji w fazie pucharowej Euro 2016 przystępują gospodarze turnieju. W Lyonie Francja podejmie reprezentację Irlandii. Początek spotkania Francja - Irlandia na Euro 2016 o godz. 15:00. Francja - Irlandia LIVE. RELACJA NA ŻYWO
    GDZIE OGLĄDAĆ MECZ FRANCJA-IRLANDIA?
    Mecz Francja – Irlandia można obejrzeć za pośrednictwem płatnej telewizji Polsat Sport 2 lub za darmo na niemieckim kanale ZDF (nr 245 na platformie nc+).

Podczas Euro 2016 zachwycamy się tym, jaki postęp wykonała pod wodzą Adama Nawałki reprezentacja Polski. Podobne uznanie dla piłkarzy panuje w Irlandii – z drużyny, która na turnieju w Polsce i Ukrainie cztery lata temu była chłopcem do bicia (odpadła z kompletem porażek), Martin O’Neill stworzył zespół będący w stanie zagrozić faworytom. Pokazał to mecz z Włochami, w którym piłkarze z Wysp wygrali 1-0 po golu w końcówce Robbie’go Brady’ego, dzięki czemu zapewnili sobie awans z trzeciego miejsca.

Irlandczycy imponują nie tyle piłkarskimi umiejętnościami, co walecznością i lepszą niż podczas Euro 2012 organizacją gry. Teraz spróbują przeciwstawić te atuty gospodarzom turnieju i zrewanżować im się za słynny mecz sprzed siedmiu lat. Obie drużyny spotkały się wówczas w barażach o udział w finałach mistrzostw świata 2010. W pierwszym pojedynku w Dublinie Francja wygrała 1-0, ale w Paryżu Irlandczycy sensacyjnie doprowadzili do dogrywki. Byli bliscy wyrzucenia „Trójkolorowych” z udziału w mundialu, ale w dodatkowym czasie gry Thierry Henry zdobył decydującego gola, wyraźnie pomagając sobie ręką w polu karnym. W niedzielę obie drużyny spotkają się ze sobą po raz pierwszy od tamtego czasu.

- Nie brakuje nam wiary w zwycięstwo. Nawet zawodnicy grający na co dzień w Championship muszą dziś uwierzyć, że należy im się miejsce na wielkiej piłkarskiej scenie – mówi selekcjoner reprezentacji Irlandii, Martin O’Neill.

Francja pozostaje zdecydowanym faworytem meczu, choć jak na razie postawa podopiecznych Didiera Deschampsa jest daleka od ideału. Gdyby nie znakomita forma Dimitriego Payeta, gospodarze mieliby ogromne kłopoty z wygraniem grupy A. – Od początku turnieju czuję się bardzo dobrze. Jestem pewny siebie, dzięki temu wychodzę na boisko nie czując żadnej presji. Dlatego zaliczam dobre występy – komentuje pomocnik Les Bleus.

Wszyscy zawodnicy w kadrze Francuzów są gotowi do występu od pierwszej minuty. Irlandczycy prawdopodobnie będą zmuszeni do dokonania drobnych przetasowań w defensywie, bo w meczu z Włochami kontuzji stawu skokowego nabawił się lewy obrońca, Stephen Ward. Do składu wraca za to Jonathan Walters, który ostatnio nie grał z powodu urazu Achillesa.

*EURO 2016: Transmisje, relacje, zdjęcia i filmy wideo
    *Słońce, palmy i sztuczna Rawa. Tylko się nie kąpcie! ZDJĘCIA + WIDEO
    *Ranking Uczelni Wyższych Perspektywy 2016: Ale niesamowity skok śląskich szkół!