Dług prezydenta Osyry wobec hospicjum

  Dług prezydenta Osyry wobec hospicjum

  Teresa Semik

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Od 2006 roku komitet wyborczy prezydenta Mysłowic nie wykonał orzeczenia po przegranym procesie w czasie ostatniej kampanii samorządowej. Katowicki Sąd Apelacyjny zobowiązał go m.in. do wpłacenia 3 tys. zł na rzecz Społecznego Towarzystwa Hospicjum Cordis w Mysłowicach.
  - Nigdy taka kwota nie wpłynęła na nasze konto i nikt nas nie poinformował, że te pieniądze nam się należą - mówi Jolanta Grabowska-Markowska, prezes hospicjum.

  Komitet Wyborczy Wyborców NOWE MYSŁOWICE został pozwany do sądu w trybie wyborczym przez mysłowickie struktury Platformy Obywatelskiej. Działacze PO domagali się, by sąd zakazał ich politycznym oponentom rozpowszechniania informacji sugerujących, jakoby PO popierała Grzegorza Osyrę w wyborach na prezydenta Mysłowic.
  Sąd Apelacyjny w Katowicach uznał racje PO i zgodnie z sugestią tej partii nakazał komitetowi nie tylko przeprosić ją na łamach prasy, ale także wpłacić hospicjum zadośćuczynienie. Przed kolejnymi wyborami komitet znów się zawiąże, wtedy zapłacimy


  - Nie było to moje zobowiązanie, więc nie poczuwam się do odpowiedzialności za ten dług - wyjaśnia Grzegorz Osyra. - Poza tym co roku jeden procent swojego podatku oddaję właśnie mysłowickiemu hospicjum. Z pewnością przekazałem już więcej niż 3 tys. zł.

  Podobnie myślą radni, którzy weszli do rady z ramienia NOWYCH MYSŁOWIC: Narcyz Wojtowicz i Wojciech Kuderski. - Nic mi o tym orzeczeniu nie wiadomo, nie zajmowałem się sprawami finansowymi komitetu wyborczego - ucina Wojtowicz.

  Przewodniczący NOWYCH MYSŁOWIC, Jan Pazera, też nic na ten dług nie poradzi. - Komitet się rozliczył i rozwiązał, nie ma pieniędzy. Ale przed kolejnymi wyborami znów się zawiąże, więc wtedy zapłacimy hospicjum te 3 tys. zł - zapewnia Pazera.

  Czy to możliwe, że w państwie prawa wyrok w prozaicznej sprawie pozostaje tylko na papierze? Jak widać na przykładzie Mysłowic, tak.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama