Ruch Chorzów - Zawisza Bydgoszcz 1:0 [RELACJA, ZDJĘCIA] Niebiescy wygrali dla Gerarda Cieślika

Arkadiusz Ławrywianiec
W meczu zamykającym 15. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy piłkarze Ruchu pokonali Zawiszę Bydgoszcz 1:0. Niebiescy przez ponad godzinę grali z przewagą jednego zawodnika, ale gola zdobyli dopiero w przedostatniej minucie gry. Chorzowianie zwycięstwo zadedykowali zmarłemu w niedzielę Gerardowi Cieślikowi.

Niebiescy mieli przygniatającą przewagę, ale długo nie potrafili udokumentować jej bramką. Goście od 27 minucie grali w osłabieniu, bo sędzia Jarosław Rynkiewicz wyrzucił z boiska Herolda Goulona za brutalny faul na Łukaszu Janoszka. Francuz chciał bowiem po gwizdku sam wymierzyć sprawiedliwość za wcześniejsze przewinienie na nim innego z chorzowian.

TAK KIBICE RUCHU ŻEGNALI GERARDA CIEŚLIKA

W I połowie sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Janoszka. Po przerwie dogodne okazje seryjnie marnował wprowadzony na murawę w II połowie Grzegorz Kuświk. Grający w osłabieniu Zawisza ograniczał się wyłącznie do obrony, ale piłka, niczym bumerang, i tak ciągle wracała na połowę bydgoszczan. W końcówce świetną okazję miał Janoszka, lecz strzelił z bliska nad poprzeczką. Gola na wagę zwycięstwa zdobył dopiero w 89 minucie rezerwowy Kuświk wpychając z bliska piłkę do siatki po podaniu Jakuba Smektały.

Było to pierwsze zwycięstwo Ruchu w Chorzowie pod wodzą trenera Jana Kociana. Przed meczem kontrakt z Niebieskimi z winy klubu rozwiązał Marcin Kikut.

Ruch Chorzów – Zawisza Bydgoszcz 1:0 (0:0)

Bramka 1:0 Grzegorz Kuświk (89)

Sędziował Jarosław Rynkiewicz (Zielona Góra)