Świerklany: DW 932 otwarta dla ruchu. To objazd mostu na A1...

  Świerklany: DW 932 otwarta dla ruchu. To objazd mostu na A1 w Mszanie [ZDJĘCIA]

  Arkadiusz Biernat

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  1,2 kilometra drogi pochłonęło 4 mln złotych
  1/31
  przejdź do galerii

  1,2 kilometra drogi pochłonęło 4 mln złotych ©Jacek Bombor

  Dobra wiadomość dla kierowców. Od rana można się już poruszać drogą wojewódzką nr 932 w Świerklanach. Zakończył się remont trasy, która jest objazdem niedokończonego odcinka autostrady A1 dla ciężarówek i autobusów. Najbardziej zadowoleni są mieszkańcy Świerklan, którzy apelowali o remont drogi.
  - Droga jest teraz równa jak stół. Cieszymy się, że nasze apele przyniosły skutek. Mieszkam przy tej drodze i wiem, że teraz będzie tutaj bezpieczniej - mówi Tomasz Pieczka, radny ze Świerklan.

  Remont drogi rozpoczął się 17 września. Wcześniej, 9 sierpnia, ze względu na jej fatalny stan została zamknięta dla ruchu. Wtedy to inspektorzy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach stwierdzili, że jej stan zagraża bezpieczeństwu kierowców. Na tym odcinku asfalt dosłownie rozpłynął się. Koleiny w niektórych miejscach sięgały nawet 30 cm. Dlatego konieczny był generalny remont.

  CZYTAJ TAKŻE:
  Autostrada A1 do Czech: podejście trzecie. Dokończy INTERCOR z Zawiercia
  Most w Mszanie na autostradzie A1 przejdzie testy obciążeniowe [ZDJĘCIA]


  - Rozebrano w całości konstrukcję drogi. Wykonano stabilizację gruntu i odbudowano całą konstrukcję drogi, przy zastosowaniu nowoczesnych technologii - tłumaczy Ryszard Pacer, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

  Według wyliczeń przewiduje się, że ten odcinek nie będzie wymagał gruntownego remontu przez ok. 30 lat. Jedynie co 10 lat wymieniana będzie warstwa ścieralna nawierzchni. Koszt naprawy liczącego ok. 1,2 km odcinka wyniósł 4 mln zł.

  Choć odcinek został już dopuszczony do ruchu, to w przyszłym tygodniu należy spodziewać się na nim robotników. - Roboty będą związane z podwyższeniem kratek kanalizacyjnych. Zostały one zamontowane za nisko. Całość zostanie wykonana na koszt wykonawcy - dodaje Pacer.

  Co ważne, otwarcie drogi oznacza, że pojazdy ciężarowe korzystające z objazdu A1 będą ponownie kierowane na DW 932 przez Świerklany i Wodzisław Śl. aż do Chałupek DK 78 (a nie jak dotychczas DW 930 przez Połomię). - Wkrótce zwrócimy się do policji z apelem, aby drogówka częściej kontrolowała prędkość na naszym odcinku drogi. Obawiamy się, że równa jezdnia będzie okazją dla kierowców do przekraczania szybkości - zauważa Pieczka.

  Objazd mostu na A1 dla samochodów osobowych (o masie do 3,5 t) odbywać się będzie tak jak dotychczas: przez DW 932 w Świerklanach, DW 930 i DW 933 do Mszany. Skąd można zjechać na autostradę i kontynuować podróż do Czech.  *Nietypowe zjawisko! Tatry, Babia i inne góry widziane z Katowic i Sosnowca [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  *Klubowa Mapa Województwa Śląskiego już działa! [ZOBACZ, GDZIE SIĘ BAWIĆ]
  *KATOWICE, SOSNOWIEC, BĘDZIN i CZELADŹ Z LOTU PTAKA [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  *Zakaz palenia węglem w piecach: Ile to będzie nas kosztowało? [SZOKUJĄCE WNIOSKI]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   remont drogi

   ciekawy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   30 zdjęć tylko z jednego miejsca - okolic skrzyżowania dróg 932 i 930. Wyremontowano ponad 1 km, a gdzie reszta zdjęć?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama