Ważne
  Szpital modułowy powstaje na Śląsku [ZOBACZ ZDJĘCIA]

  Szpital modułowy powstaje na Śląsku [ZOBACZ ZDJĘCIA]

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Szpital modułowy: Modułowa budowa już się rozpoczęła
  1/25
  przejdź do galerii

  Szpital modułowy: Modułowa budowa już się rozpoczęła ©Arkadiusz Ławrywianiec

  To będzie pierwszy taki szpital w województwie śląskim. Jego budowa będzie przypominać składanie klocków Lego. Będzie złożony z modułów przygotowanych pod klucz z ceramiką, instalacjami, drzwiami i oknami. Potem trzeba będzie wszystko połączyć i już. No i oczywiście wstawić łóżka dla pacjentów. ZOBACZ ZDJĘCIA
  Właśnie w takiej hipernowo-czesnej technologii zostanie rozbudowany katowicki Szpital Geriatryczny, jedyny szpital o tym profilu w Polsce.

  Wczoraj zaczęło się zwożenie poszczególnych elementów, co ma potrwać kilka dni. Po ułożeniu "szpitalnych klocków", nowa placówka będzie niemal gotowa.

  To nie tylko taniej, ale przede wszystkim szybciej. Każdy moduł ma już swoją łazienkę oraz miejsca przeznaczone na określony sprzęt medyczny.

  Rozbudowa szpitala to dawno oczekiwana decyzja. Placówka w Katowicach-Szopienicach jest niezwykle zasłużona w leczeniu osób starszych, ale potrzeby medyczne stale rosną. Podobnie jak liczba pacjentów.

  - Obecnie w Szpitalu Geriatrycznym leczonych jest rocznie 1,2 tys. osób - w Oddziale Geriatrii i 13,5 tys. - w dwunastu specjalistycznych poradniach przyszpitalnych. Średnia wieku chorych leczonych przekracza 80 lat - wyjaśnia dr Jarosław Derejczyk, geriatra, dyrektor szpitala.

  W Polsce ogółem jest około 700 łóżek geriatrycznych i niespełna 300 geriatrów. W województwie śląskim w 2012 roku funkcjonowało 288 łóżek.

  W planie rozbudowy szpitala jest uruchomienie - w pierwszym kwartale 2014 roku - poza obecnym 38-łóżkowym oddziałem geriatrycznym i poradniami specjalistycznymi, dwóch nowych oddziałów: oddziału geriatrycznego na 25 łóżek oraz oddziału rehabilitacji geriatrycznej na 24 łóżka.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama