Biurowiec DOKP w Katowicach sprzedany. TDJ Estate kupił za...

  Biurowiec DOKP w Katowicach sprzedany. TDJ Estate kupił za 29 mln zł!

  SZEN

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Biurowiec DOKP Katowice
  1/6
  przejdź do galerii

  Biurowiec DOKP Katowice ©ARC

  PKP sprzedał wieżowiec DOKP w Katowicach przy Spodku. Nabywca zaoferował za budynek cenę prawie o 15 mln zł wyższą niż cena wywoławcza w przetargu, czyli za 29 mln zł! Która firma tyle dała? To TDJ Estate z Katowic.
  PKP sprzedało firmie TDJ Estate wieżowiec DOKP w Katowicach przy Spodku na Alei Roździeńskiego. Biło się o niego dwóch kontrahentów. Wybrano ofertę korzystniejsza pod względem ceny. PKP zarobi na budynku DOKP w Katowicach o prawie 15 mln zł więcej niż cena wywoławcza w przetargu.

  CZYTAJ KONIECZNIE, CO SIĘ STANIE Z BIUROWCEM DOKP W KATOWICACH:
  BIUROWIEC DOKP W KATOWICACH DO WYBURZENIA? BARDZO MOŻLIWE


  - Nie możemy ujawnić kto wygrał przetarg, bo klient sobie tego nie życzył. Szanujemy to. Z pewnością on sam poinformuje o tym, że kupił budynek i ujawni swoje plany - mówi jeszcze w czwartek po południu Bartłomiej Sarna z biura prasowego PKP.

  W przetargu na sprzedaż wieżowca przy ulicy Roździeńskiego wzięło udział dwóch inwestorów. - Bardzo cieszymy się z faktu rozstrzygnięcia przetargu na sprzedaż nieruchomości przy ulicy Roździeńskiego w Katowicach. Była to jedna z ciekawszych lokalizacji w naszej tegorocznej ofercie. Teraz czeka nas proces finalizacji sprzedaży nieruchomości, którego zwieńczeniem będzie podpisanie aktu notarialnego - mówi Grzegorz Tomaszewski, Dyrektor Departamentu Sprzedaży Nieruchomości PKP S.A.

  PKP wystawiło na sprzedaż wieżowiec DOKP w Katowicach w wakacje. Cena wywoławcza wynosiła ponad 14 mln zł. Ostatecznie budynek udało się sprzedaż za 29 mln zł.

  Dziennik Zachodni ustalił, że przetarg wygrała firma TDJ Estate. Te informacje wkrótce potwierdził Maciej Wójcik, prezes TDJ Estate.

  - Dzięki doskonałej lokalizacji nieruchomość – po zakończeniu planowanego procesu inwestycyjnego – stanowić będzie wizytówkę Katowic i całego regionu. Chcemy, aby ta inwestycja stała się nieodłącznym i godnym swojego położenia symbolem Śląska. Więcej szczegółów, jakie planujemy przeprowadzić w ramach nabytej nieruchomości, będziemy mogli podać po podpisaniu aktu własności – powiedział Maciej Wójcik, prezes zarządu TDJ Estate sp. z o.o.

  TDJ SA jest polską, prywatną spółką inwestycyjną z ponad 30-letnim doświadczeniem, specjalizującą się w zarządzaniu przedsiębiorstwami z różnych sektorów gospodarki, m.in. w przemyśle ciężkim, nieruchomościach i finansach.
  Głównym celem działalności TDJ jest efektywne pomnażanie zainwestowanego kapitału przy zachowaniu optymalnego poziomu ryzyka. Realizując inwestycje spółka wykorzystuje przede wszystkim kapitał własny a z zewnętrznych źródeł finansowania korzysta w sposób konserwatywny.

  Działalność TDJ SA dzieli się na 4 główne filary:
  Equity – inwestycje w akcje dojrzałych spółek. TDJ SA inwestuje w przedsiębiorstwa w średnim lub długim horyzoncie czasowym. Jest m.in. większościowym akcjonariuszem czterech spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie:
  FAMUR SA (71,28%) – wiodącego w Polsce i uznanego na świecie producenta maszyn i urządzeń dla górnictwa;
  Zamet Industry SA (67%) – lidera w produkcji wielkogabarytowych konstrukcji dla przemysłu oraz producenta urządzeń do podwodnego wydobycia ropy i gazu.
  PGO SA (67%) – spółki zarządzającej odlewniami, należącymi do grona największych w Polsce producentów odlewów ze stopów żelaza, przede wszystkim odlewów żeliwnych i staliwnych.
  PEMUG SA (92,09%) – Przedsiębiorstwa Montażu Konstrukcji Stalowych i Urządzeń Górniczych.
  Oprócz wyżej wymienionych inwestycji TDJ jest również – za pośrednictwem FM Glinik SA – właścicielem 100% udziałów Fabryki Narzędzi i Urządzeń Wiertniczych Glinik Sp. z o.o.
  Podstawową zasadą inwestowania przez TDJ jest objęcie większościowego pakietu udziałów w nabywanych podmiotach, pozwalającego na skuteczne wdrażanie i nadzór nad realizacją przyjętej dla nich strategii. Strategia dedykowana spółkom portfelowym zakłada osiągnięcie pozycji liderów w swoich branżach lub niszach rynkowych.
  Venture – inwestycje w rozwój nowych firm. TDJ SA inwestuje w start-upy, czyli spółki w początkowym stadium rozwoju, wspierając innowacyjne pomysły i kreatywnych przedsiębiorców.
  Estate – inwestycje w nieruchomości. Spółka inwestuje w nieruchomości przemysłowe, usługowe, biurowe, rolne, jak i przeznaczone do zabudowy.
  Finance – inwestycje w płynne aktywa finansowe, zakładające krótkoterminowy okres zaangażowania kapitałowego.
  Pod nadzorem TDJ spółki z portfela funduszu rozwijają się dynamicznie, maksymalizując zyski i przejmując kolejne przedsiębiorstwa. W latach 2010-2011 TDJ przeprowadził między innymi udane akwizycje: producenta kombajnów chodnikowych REMAG, przedsiębiorstwa PEMUG oraz Fabryki Maszyn Glinik. Kontrolowane przez TDJ spółki – oprócz konsekwentnego rozwoju struktur – osiągają bardzo dobre wyniki finansowe i regularnie zwiększają udział kontraktów zagranicznych w przychodach.
  TDJ SA jest także fundatorem działającej od 2007 roku Fundacji TDJ na Rzecz Edukacji i Rozwoju, której celem jest inwestowanie nie tylko w rozwój osób aktywnych zawodowo, ale przede wszystkim działania inwestycyjne ukierunkowane na pomoc dzieciom i młodzieży.

  Kompleks budynków dawnej Śląskiej Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych został wybudowany w 1974 roku. Powierzchnia działki, na której się znajduje to 0,7246 hektara. Na osiemnastu kondygnacjach mieszczą się pomieszczenia o łącznej powierzchni użytkowej ponad 17 tysięcy mkw. W studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Katowic, teren na którym jest położony budynek przeznaczony jest pod funkcje handlowo-usługowo-biurowo-hotelowe o charakterze centrotwórczym. W tym obszarze dopuszczalne jest również powstawanie wysokich budowli o charakterze dominant architektonicznych.  *Nietypowe zjawisko! Tatry, Babia i inne góry widziane z Katowic i Sosnowca [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  *Klubowa Mapa Województwa Śląskiego już działa! [ZOBACZ, GDZIE SIĘ BAWIĆ]
  *KATOWICE, SOSNOWIEC, BĘDZIN i CZELADŹ Z LOTU PTAKA [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  *Zakaz palenia węglem w piecach: Ile to będzie nas kosztowało? [SZOKUJĄCE WNIOSKI]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   ... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   TDJ Estate Sp. z o.o.

   ul. Mikołowska 93, 43-100 Tychy

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   :)

   Free (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

   A opalające się panie na dachu :-), ech, to były czasy...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Oj

   Micok (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   Oj , tam sie fajnie pracowało ! Tylko trzeba było uwazać aby szef nie wpadł do biura jak spogladamy na codzienne "stłuczki" nie tylko samochodów i tramwajów na rondzie i !


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A

   Onkisz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Obiekt był zaprojektowany w sposób "amerykanski" , z duzymi pomieszczeniami biurowymi nawet na 50 osób. Potem zaczeło sie wzajemne oddzielanie sciankami działowymi których sumaryczna waga nie...rozwiń całość

   Obiekt był zaprojektowany w sposób "amerykanski" , z duzymi pomieszczeniami biurowymi nawet na 50 osób. Potem zaczeło sie wzajemne oddzielanie sciankami działowymi których sumaryczna waga nie była mała . Tylko "Dzieki Bogu" stoi to do tej pory !zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama