Referendum ws. sześciolatków nie będzie! [NA ŻYWO + WIDEO]

  Referendum ws. sześciolatków nie będzie! [NA ŻYWO + WIDEO]

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Głosowanie ws. sześciolatków
  1/2
  przejdź do galerii

  Głosowanie ws. sześciolatków ©x-news

  Sonda

  Czy sześciolatki powinny uczyć się w szkole?

  GŁOSOWANIE WS. SZEŚCIOLATKÓW:

  AKTUALIZACJA GODZ. 10:25
  Sejm odrzucił wniosek o przeprowadzenie referendum ws. sześciolatków.

  ZOBACZ KONIECZNIE WYNIKI GŁOSOWANIA NAD REFERENDUM WS. SZEŚCIOLATKÓW:
  TAK GŁOSOWALI POSZCZEGÓLNI POSŁOWIE


  Głosowało 454 posłów. Za wnioskiem o referendum zagłosowało 222 posłów, przeciwko - 232 posłów.

  Dwaj posłowie PSL - Eugeniusz Kłopotek i Andrzej Dąbrowski - zagłosowali za wnioskiem o referendum. Złamali dyscyplinę partyjną.

  AKTUALIZACJA GODZ. 10.11
  - Pójście 6-latków do szkół spowoduje, że będą one coraz lepiej wypełniać swoje funkcje - powiedział premier Donald Tusk.  AKTUALIZACJA GODZ. 10.05:
  Podczas przemówienia premiera Donalda Tuska podszedł do niego Tomasz Elbanowski ze Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców, by się przywitać. Na ręku niósł jedno ze swoich dzieci.

  AKTUALIZACJA GODZ. 10.01:
  - Kiedy słyszę, z ust posła SLD, że głosowanie nad referendum to sposób na rozkręcenie koalicji, to ręce opadają - mówi premier Donald Tusk w Sejmie. - Sejm głosował nad tym, że sześciolatki idą do szkoły już w 2009 r. Dzisiaj mamy 2013 rok.

  AKTUALIZACJA GODZ. 9.54:
  Jako pierwszy pyta poseł Kazimierz Michał Ujazdowski: Jeśłi w takiej sprawie nie mam przeprowadzać referendum, to w jakiej sprawie nam pozwolicie głosować - pyta premiera Donalda Tuska.

  AKTUALIZACJA GODZ. 9.28:
  Przeciw organizowaniu referendum opowiadają się kluby koalicji PO-PSL. Wszystkie kluby opozycyjne zapowiedziały poparcie obywatelskiego wniosku, podobnie dwoje posłów koło sejmowego Inicjatywa Dialogu oraz większość z ośmiorga posłów niezrzeszonych.

  W klubie PO głosowaniu wniosku o referendum będzie obowiązywać dyscyplina. PO argumentuje, że 6-latki idą do szkół w większości krajów europejskich. Podobnie dyscyplina będzie obowiązywać w klubie PSL, jednak dwóch posłów Stronnictwa Eugeniusz Kłopotek i Andrzej Dąbrowski zapowiadało od dawna głosowanie za przeprowadzeniem referendum. Po wprowadzeniu dyscypliny klubowej w głosowaniu Kłopotek powiedział, że zagłosuje w zgodzie z własnym sumieniem, w podobny sposób wypowiedział się Dąbrowski.

  Sejm przyjmuje obywatelski wniosek bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów. Zakładając 100 proc. frekwencję (460 posłów) w głosowaniu nad wnioskiem ws. referendum, jego zwolennicy musieliby zebrać 231 głosów. Kluby PO i PSL mają łącznie 232 posłów, a opozycja, wliczając posłów niezrzeszonych, 228.

  W dzisiejszym głosowaniu - biorąc pod uwagę spodziewane głosowanie dwóch posłów PSL za wnioskiem oraz posłanki niezrzeszonej, wicemarszałek Sejmu Wandy Nowickiej, która zapowiedziała głosowanie przeciwko - dużą rolę odegra frekwencja na sali sejmowej.

  Inicjatorzy referendum - Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców - zebrali prawie milion podpisów pod wnioskiem o jego przeprowadzeniem. Chcą, by w referendum zadać pięć pytań: 1. Czy jesteś za zniesieniem obowiązku szkolnego sześciolatków? 2. Czy jesteś za zniesieniem obowiązku przedszkolnego pięciolatków? 3. Czy jesteś za przywróceniem w liceach ogólnokształcących pełnego kursu historii oraz innych przedmiotów? 4. Czy jesteś za stopniowym powrotem do systemu: 8 lat szkoły podstawowej plus 4 lata szkoły średniej? 5. Czy jesteś za ustawowym powstrzymaniem procesu likwidacji publicznych szkół i przedszkoli?

  W ocenie Karoliny i Tomasza Elbanowskich ze Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców polskie szkoły nie są przygotowane na przyjęcie 6-latków.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (11)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   UCZ SIĘ DZIECIĘ UCZ BO NAUKA TO POTĘGI KLUCZ

   KAROL Z WARSZAWY (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   NASZ KOCHANY PAN PREZYDENT ROBI BŁĘDY PRZY PISANIU PONIEWAŻ RODZICE PÓŹNO WYSŁALI GO DO SZKOŁY, STĄD DBAŁOŚĆ O PRZYSZŁĄ ELITĘ POLITYCZNĄ ABY NIE POWIELAŁA TYCH BŁĘDÓW. JA BEZ USTAWY CHODZIŁEM DO...rozwiń całość

   NASZ KOCHANY PAN PREZYDENT ROBI BŁĘDY PRZY PISANIU PONIEWAŻ RODZICE PÓŹNO WYSŁALI GO DO SZKOŁY, STĄD DBAŁOŚĆ O PRZYSZŁĄ ELITĘ POLITYCZNĄ ABY NIE POWIELAŁA TYCH BŁĘDÓW. JA BEZ USTAWY CHODZIŁEM DO SZKOŁY OD 6-TEGO ROKU ŻYCIA BO TAK CHCIELI RODZICE I TO W CZASACH HITLERA, ALE NIE CZUJĘ SIĘ MĄDRZEJSZY OD SWYCH KOLEGÓW KTÓRZY ROZPOCZYNALI NAUKĘ JAKO 7-MIO LATKOWIE, I SŁOWO "BÓL" WSZYSCY PISZEMY TAK SAMO PRZEZ "Ó" A NIE PRZEZ "U", A WIĘC ZOSTAWMY TO DO DECYZJI RODZICÓW, A NASZE SZLACHETNE WŁADZE NIECH SIĘ ZAJMĄ SPRAWAMI WAGI PAŃSTWOWEJ. BEZROBOCIEM. BEZDOMNOŚCIĄ, BIEDĄ, GOSPODARKĄ, KRYZYSEM, ZDROWIEM ZNISZCZONYM PRZEZ PANIĄ KOPACZ, KORUPCJĄ AFERAMI WŚRÓD RZĄDZĄCYCH, KRYTYCZNYM DŁUGIEM PUBLICZNYM I WIELOMA INNYMI ISTOTNYMI DLA PAŃSTWA SPRAWAMI - WIADOMO KOALICJA TRZYMA SIĘ TWARDO BO CHODZI NIE O POLSKĘ ALE O STOŁKI ZAJMOWANE PRZEZ RZĄDZĄCYCH I ICH RODZINY I KOLESIÓW W RÓŻNY SPÓŁKACH, RADACH NADZORCZYCH ITP. INSTYTUCJACH, ZATRACIŁO SIĘ POJĘCIE HONORU U WIĘKSZOŚCI ELIT POLITYCZNYCH POZA NIEKTÓRYMI WYJĄTKAMI JAK NP. POSŁOWIE KŁOPOTEK CZY AFRYKANIN ROBSON I KILKU INNYCH, W TEJ RZECZYWISTOŚCI WIADOMO ŻE CHODZI ZAWSZE O ...... PIENIĄŻKI A NIE O DOBRO DZIECI POLAKI RODZICÓW /A MOŻE PANI MERKEL TAK ZARZĄDZIŁA?/zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   yaroo 5000 jest tworem o stopniu ewolucji strunowca

   aj waj (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   "okupuje kraj", co za głupek

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   !

   yaro5000 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   Przecież ryżemu nie chodzi o 6 latków tylko o kasę. Brak tysięcy 6 latków w przedszkolach to więcej kasy dla tzw. "państwa" czyli tworu, który aktualnie okupuje nasz Kraj, Polskę.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przypadkowy gosc

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   dalem mu minusa ,,,zle trafilem,,,mial byc ,,plus,,,Zgadzam sie z jego powiedzeniem ,,,,ze Polska woli byc bardziej zbawiona,,niz oswiecona,,,Gdyby bylo referendum ,to jako przyszly pradziadek...rozwiń całość

   dalem mu minusa ,,,zle trafilem,,,mial byc ,,plus,,,Zgadzam sie z jego powiedzeniem ,,,,ze Polska woli byc bardziej zbawiona,,niz oswiecona,,,Gdyby bylo referendum ,to jako przyszly pradziadek glosowalbym ,,za,,,zwiń

   Zdjęcie autora komentarza
   Chciałbym się zapytać tych sejmitów, czy zastanawiają się skąd maję pieniądze w kasie sejmowej?

   gestskoczka

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Kto im płaci?, – Naród, czy to oni zabierają Narodowi pieniądze w majestacie prawa przez siebie ustanowionego.

   Mnie się wydaje, choć może w tym totalitaryzmie partyjnym nie mam racji, że to Naród...rozwiń całość

   Kto im płaci?, – Naród, czy to oni zabierają Narodowi pieniądze w majestacie prawa przez siebie ustanowionego.

   Mnie się wydaje, choć może w tym totalitaryzmie partyjnym nie mam racji, że to Naród płaci na koszty działalności rządu i sejmu, i to On, Naród, powinien mieć zdanie najważniejsze, nie paru aparatczyków z warszawskiej centrali partyjnej.

   W Konstytucji RP na samym początku, w artykule 4 ust 2 pisze:

   Cytat:
   Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio


   Naród sprawuje władzę, to jest istotne, a rząd i sejmici muszą się temu podporządkować.

   Skoro sejmici są naszymi przedstawicielami, to mam pytanie, wybierając swojego przedstawiciela można się pomylić. Tak jak czasem bywa przed ślubem. Po ślubie, jak małżonek okazał się być innym niż się prezentował przed ślubem, to w najgorszym wypadku jest rozwód. Czy można odwołać posła, skoro przed wyborami był uczynnym człowiekiem, uśmiechniętym i mówił to co chcieliśmy słyszeć, a po ślubie okazał się upartym gamoniem w ogóle nie biorącym pod uwagę tych których ma reprezentować?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ignorancja

   Ślonzok (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8

   Sejm powiedział milionowi obywateli , że mo ich w żici Pamiętajcie o tym w dniu wyborów.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Lepiej byc zbawionym, niz oswieconym

   Przypadkowy_gosc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 6

   Juz ponad wiek temu nasi dziadkowie i babcie chodzili do szkoly od szostego roku zycia.
   Dzis tyle lat pozniej wolimy przeciw takim regulom protestowac.
   Coz, Polska w dalszym ciagu woli byc...rozwiń całość

   Juz ponad wiek temu nasi dziadkowie i babcie chodzili do szkoly od szostego roku zycia.
   Dzis tyle lat pozniej wolimy przeciw takim regulom protestowac.
   Coz, Polska w dalszym ciagu woli byc bardziej zbawiona, niz oswiecona.
   Sami jestesmy kowalami naszej przyszlosci.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   o jakie oświececnie chodzi ?

   Maria (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Żaden rodzic nie protestuje przeciw " oświeceniu". A tak na marginesie dlaczego nie jedno i drugie ? Czyżby się wykluczało?Wpuszczanie sześciolatka do nieprzystosowanych szkół to nieporozumienie. I...rozwiń całość

   Żaden rodzic nie protestuje przeciw " oświeceniu". A tak na marginesie dlaczego nie jedno i drugie ? Czyżby się wykluczało?Wpuszczanie sześciolatka do nieprzystosowanych szkół to nieporozumienie. I jaka żenada : klasy mogą być TYLKO 25 osobowe. Proszę spróbować , w polskim realu, kiedy w klasie jest tylko miejsce dla ławek, pracować z grupą 25 osobową sześcioletnich dzieci. Nauczyć je pisać, czytać, liczyć. To udręka dla dzieci, nauczycieli i rodziców. Jeśli tak ma wyglądać to oświecenie , to zbawienie ma się w kieszeni, za samo wytrwanie w takich warunkach. Najpierw trzeba przygotować bazę, a potem myśleć o reformach. Jakoś dziwnie nasz rząd udaje, że nie wie o co chodzi. Czy ktoś sprawdzał w jakich warunkach mają uczyć się te małe dzieci w tych " nielicznych" klasach?
   i j3eszcze jedno; jaki to wolny demokratyczny kraj, skoro najbardziej zainteresowani czyli rodzice nie mogą zdecydować czy ich dziecko ma pójść do tej szkoły, czy sobie poradzi. Niech idą dzieci, które rozwijają się szybciej, są gotowe do podjęcia nauki.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zapomniany "szczególik"

   jokko (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Do szkoły mozna posłać nawet 3-latki pod warunkiem, że odpowiednio dostosuje się program nauczania do wieku i mozliwości dzieci. W tym przypadku nie ma mowy o jakimkolwiek dostosowaniu programu -...rozwiń całość

   Do szkoły mozna posłać nawet 3-latki pod warunkiem, że odpowiednio dostosuje się program nauczania do wieku i mozliwości dzieci. W tym przypadku nie ma mowy o jakimkolwiek dostosowaniu programu - to dzieci mają sie dostosować i przeskoczyc same siebie. zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Re_jokko

   Przypadkowy_gosc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   Czyli tak jak napisalem lepiej byc zbawionym, niz dolozyc troszke woli i checi,
   aby sie dopasowac do norm ?
   A tak na boku. Moje dzieci poszly pare lat temu do matury skroconym programem,
   tak...rozwiń całość

   Czyli tak jak napisalem lepiej byc zbawionym, niz dolozyc troszke woli i checi,
   aby sie dopasowac do norm ?
   A tak na boku. Moje dzieci poszly pare lat temu do matury skroconym programem,
   tak zwanym G8. Idzie im wysmienicie. Jakos idzie podolac, w Polsce jednak nie do pomyslenia.
   Tak jak napisalem : Sami jestesmy kowalami naszej przyszlosci.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   mają nas w d..

   demon (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   banda oszustów ma gdzieś społeczeństwo .ludzie nie puszczajcie dzieci do szkoły.nie dajcie się złamać tym watahom

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama