Kontrole na granicy powracają! Straż Graniczna w akcji...

  Kontrole na granicy powracają! Straż Graniczna w akcji [ZDJĘCIA]

  Paweł Pawlik

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Kontrole graniczne powracają
  1/4
  przejdź do galerii

  Kontrole graniczne powracają ©ARC Dziennik Zachodni

  Rozpoczął się drugi w tym miesiącu długi weekend. Wybierając się na krótki zagraniczny wypoczynek trzeba liczyć się z tym, żewracając do kraju, na granicy możemy zostać zatrzymani do kontroli przez Straż Graniczną. Powodem "uszczelnienia" granic jest rozpoczynający się w poniedziałek szczyt klimatyczny ONZ w Warszawie.
  Decyzją Ministerstwa Spraw Wewnętrznych od wczoraj do 23 listopada przywrócono kontrole na granicach Polski. Kontrole dotyczą m.in. przejść z Czechami i ze Słowacją i kilkunastu przejść lotniczych w tym na lotnisku Katowice - Pyrzowice.

  Na terenie województwa śląskiego kontrola będzie przywrócona w byłych drogowych i kolejowych przejściach granicznych, przejściach małego ruchu granicznego i na szlakach turystycznych.
  Wyrywkowe kontrole możemy napotkać m.in. w Cieszynie, Wiśle, Ustroniu, Istebnej, a także w Raciborzu. Na odcinku granicy ze Słowacją kontroli można spodziewać się m.in. na drogowych przejściach w Piwnicznej czy Łysej Polanie.

  Z wyjazdem poza granice Polski nie będzie problemów. Kontrole obowiązują tylko przy wjeździe do naszego kraju. Jak informuje por. Katarzyna Walczak z Śląsko-Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej, również samochody na polskich tablicach rejestracyjnych będą kontrolowane przy wjeździe do Polski. - Jeśli pojazd zarejestrowany w Polsce wzbudzi czujność funkcjonariusza Straży Granicznej zostanie poddany kontroli - mówi por. Katarzyna Walczak, rzecznik Śląsko-Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej.

  Wracając z weekendu np. w Pradze, kontroli można spodziewać się na przejściu w Cieszynie - Boguszowicach. - Od piątku prowadzone są kontrole na przejściu w Cieszynie - Boguszowicach. Nie wiąże się to jednak z utrudnieniami w ruchu. Kontrolowany jest średnio jeden na dziesięć wjeżdżających pojazdów, choć nie jest to reguła - dodaje. Warto więc śledzić doniesienia o utrudnieniach, aby powrót z zagranicznego wypadu był jak najmniej uciążliwy.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama