Oszust z Żor oferował pracę w Portugalii. Oszukanych...

  Oszust z Żor oferował pracę w Portugalii. Oszukanych kilkaset osób [WIDEO]

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Oszust z Żor oferował pracę w Portugalii. Oszukanych kilkaset osób [WIDEO]
  25-latek z Żor wyłudzał pieniądze, obiecując pracę za granicą lub wykonanie remontu mieszkania. Oszust został aresztowany. Policja podejrzewa, że nabranych przez niego osób może być znacznie więcej, i prosi pokrzywdzonych o kontakt. ZOBACZ WIDEO
  Oszust z Żor oferował pracę w Portugalii. Oszukanych kilkaset osób [WIDEO]
  Wyłudzał pieniądze, oferując pracę lub remont

  O zatrzymaniu i aresztowaniu oszusta poinformował w sobotę zespół prasowy śląskiej policji. Jak poinformował nadkom. Tomasz Gogolin ze Śląskiej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, mężczyzna m.in. oferował pracę na plantacjach winogron w Portugalii, pobierając zaliczki na rzekome koszty transportu.  - Pobierał również zaliczki na poczet remontów mieszkań, a następnie zrywał kontakt z pokrzywdzonymi - powiedział nadkomisarz. Od jednej z pokrzywdzonych przestępca wziął np. tysiąc zł zaliczki na materiały budowlane, od innych po sto zł na wyjazd do Portugalii.

  Mężczyzna reklamował swoje usługi w ogłoszeniach rozklejanych na słupach i tablicach ogłoszeniowych. Przy sporządzaniu umów z potencjalnymi zleceniodawcami, którzy odpowiedzieli na jego ogłoszenie, podawał fałszywe dane. Według śledczych, świadczy to, iż nie zamierzał wywiązać się z umów.

  Na wniosek policjantów oszust został tymczasowo aresztowany; grozi mu do ośmiu lat więzienia. Wiele wskazuje na to, że krąg pokrzywdzonych znacznie się powiększy. Policja apeluje o kontakt do tych ofiar oszusta, które dotąd nie powiadomiły o tym, że zostały pokrzywdzone.

  Zgłoszenia przyjmowane są w komendzie policji w Żorach – osobiście lub pod numerami telefonów: 32 470 02 81, 32 478 82 32 oraz 32 478 82 00. Można też zadzwonić na numer 997 lub 112 albo skontaktować się z najbliższą jednostką policji. PAP  *Nietypowe zjawisko! Tatry, Babia i inne góry widziane z Katowic i Sosnowca [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  *Klubowa Mapa Województwa Śląskiego już działa! [ZOBACZ, GDZIE SIĘ BAWIĆ]
  *KATOWICE, SOSNOWIEC, BĘDZIN i CZELADŹ Z LOTU PTAKA [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  *Zakaz palenia węglem w piecach: Ile to będzie nas kosztowało? [SZOKUJĄCE WNIOSKI]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo