Piast – Cracovia 1:1. Kędziora nie strzelił karnego! [ZDJĘCIA, WIDEO, OPINIE]

Mecz Piast Gliwice - Cracovia
Mecz Piast Gliwice - Cracovia Mikołaj Suchan
W meczu 16. kolejki ekstraklasy Piast Gliwice zremisował z Cracovią 1:1. Bramkę dla Piasta strzelił Tomasz Podgórski w 49. minucie, a wyrównał w 90 minucie Przemysław Kita. Piast miał szanse na wygranie, ale w 95. minucie Wojciech Kędziora nie strzelił karnego!

Piast – Cracovia 1:1. Kędziora nie strzelił karnego!

Kibice Cracovii wykupili wszystkie przysługujące im bilety (982) i szczelnie wypełnili sektor dla gości. Widząc, że gliwicki „młyn” jest mniejszy, zawołali: „Jesteśmy u siebie”. Krakowscy fani przyjechali do Gliwic trzynastoma autokarami oraz prywatnymi autami.

ZOBACZ KONIECZNIE:
PIAST - CRACOVIA 1:1 ZDJĘCIA + RELACJA + TRANSMISJA

Jak u siebie czuli się też piłkarze z Krakowa, bo od początku przejęli inicjatywę i napierali na bramkę Piasta. Już w czwartej minucie sam przed Dariuszem Trelą znalazł się Dawid Nowak, ale źle przyjął piłkę i bramkarz gospodarzy zdążył z interwencją.

Piast przez pierwszy kwadrans praktycznie nie istniał i dopiero w 18. minucie Ruben Jurado przedarł się w pole karne, strzelając jednak za lekko, aby zaskoczyć Krzysztofa Pilarza. Hiszpański napastnik uderzał później nad poprzeczką i… to by było na tyle okazji Piasta w pierwszej połowie.

Natomiast przed bramką gospodarzy ciągle było groźnie. W 24. minucie z bliska głową strzelał Krzysztof Danielewicz, sprawdzając formę Treli. W 42. minucie Damian Zbozień podał do… Nowaka i napastnik miał sytuację sam na sam z bramkarzem. Trela znów był górą, a dobitkę Danielewicza zatrzymał przed linią bramkową Mateusz Matras.

W szatni Piasta został Rabiola i od drugiej połowy zagrał za niego ciepło przywitany przez kibiców Radosław Murawski.
Gospodarze zaczęli drugą część z animuszem i szybko ich ataki przyniosły efekt. Łukasz Hanzel wbiegł w pole karne z prawej strony, strzelił z „fałsza” w długi róg. Pilarz odbił piłkę przed siebie, wprost do Tomasza Podgórskiego, który huknął z woleja po poprzeczkę! Stadionowy spiker oznajmił, że kapitan Piasta czekał na gola pół roku, od 6 maja, czyli od meczu z Ruchem w Chorzowie.
W 65. minucie mogło być 2:0. Jurado przyjął piłkę w polu karnym przy asyście dwóch obrońców, zgubił im zwodem i strzelił. Pilarz z wielkim trudem wybił futbolówkę na rzut rożny, ratując Cracovię.

Im bliżej końca, tym goście bardziej starali się doprowadzić do wyrównania. Piast umiejętnie i szczęśliwie się bronił.

Jednak Cracovia wyrównała w samej końcówce, po rzucie rożnym. Bramkę uznał sędzia liniowy, uznając, że piłka przekroczyła linię bramkową. Na nic zdały się protesty gospodarzy. Nawet telewizyjne powtórki nia dają pewności, czy był gol.

W doliczonym czasie Piast nie wykorzystał rzutu karnego. Pilarz obronił strzał faulowanego wcześniej Wojciecha Kędziory!

Opinie trenerów

Wojciech Stawowy (Cracovia)

Emocje w tym meczu były dopiero w drugich 45 minutach. Druga połowa mogła się podobać, było dużo zwrotów akcji. W pierwszej części dominowaliśmy, prawie nie schodziliśmy z połowy Piasta, mieliśmy dwie świetne okazje. Cieszę się, że tak się stało jak w drugiej połowie, bo to jest dla nas lekcja, jako beniaminka. Chcę podziękować drużynie za doprowadzenie do wyrównania, ale mam pretensje za rozpoczęcie drugiej połowy. Piast jest przecież zdeterminowany w walce o punkty, a mój zespół myślał, że rywal się położy na boisku. Również dzięki Krzyśkowi Pilarzowi możemy się cieszyć z tego, że nie przegraliśmy.

Marcin Brosz (Piast)

Mecz miał dwie różne połówki. W pierwszej Cracovia dominowała. W drugiej wolą ambicji pokazaliśmy, że możemy walczyć, było w nas wiele determinacji. Zeszliśmy do szatni z podniesioną głową. Taktyka była taka, żeby w pierwszej połowie nie stracić bramki, a w drugiej strzelić gola. To się nie udało, bo jest tylko remis. Wojtek Kędziora jest naszym etatowym wykonawcą rzutów karnych, dlatego on strzelał.

Wojciech Kędziora

Chciałem wziąć na siebie ciężar tego karnego, ale go nie udźwignąłem. Przepraszam wszystkich. To niesamowicie miłe, że kibice po tej sytuacji tak mnie wsparli. Dziękuję im za to.