Piast – Cracovia 1:1. Kędziora nie strzelił karnego!...

Piast – Cracovia 1:1. Kędziora nie strzelił karnego! [ZDJĘCIA, WIDEO, OPINIE]

Mecz Piast Gliwice - Cracovia
    1/46

Mecz Piast Gliwice - Cracovia ©Mikołaj Suchan

W meczu 16. kolejki ekstraklasy Piast Gliwice zremisował z Cracovią 1:1. Bramkę dla Piasta strzelił Tomasz Podgórski w 49. minucie, a wyrównał w 90 minucie Przemysław Kita. Piast miał szanse na wygranie, ale w 95. minucie Wojciech Kędziora nie strzelił karnego!
    Piast – Cracovia 1:1. Kędziora nie strzelił karnego!

Kibice Cracovii wykupili wszystkie przysługujące im bilety (982) i szczelnie wypełnili sektor dla gości. Widząc, że gliwicki „młyn” jest mniejszy, zawołali: „Jesteśmy u siebie”. Krakowscy fani przyjechali do Gliwic trzynastoma autokarami oraz prywatnymi autami.

ZOBACZ KONIECZNIE:
    PIAST - CRACOVIA 1:1 ZDJĘCIA + RELACJA + TRANSMISJA

Jak u siebie czuli się też piłkarze z Krakowa, bo od początku przejęli inicjatywę i napierali na bramkę Piasta. Już w czwartej minucie sam przed Dariuszem Trelą znalazł się Dawid Nowak, ale źle przyjął piłkę i bramkarz gospodarzy zdążył z interwencją.

Piast przez pierwszy kwadrans praktycznie nie istniał i dopiero w 18. minucie Ruben Jurado przedarł się w pole karne, strzelając jednak za lekko, aby zaskoczyć Krzysztofa Pilarza. Hiszpański napastnik uderzał później nad poprzeczką i… to by było na tyle okazji Piasta w pierwszej połowie.

Natomiast przed bramką gospodarzy ciągle było groźnie. W 24. minucie z bliska głową strzelał Krzysztof Danielewicz, sprawdzając formę Treli. W 42. minucie Damian Zbozień podał do… Nowaka i napastnik miał sytuację sam na sam z bramkarzem. Trela znów był górą, a dobitkę Danielewicza zatrzymał przed linią bramkową Mateusz Matras.

W szatni Piasta został Rabiola i od drugiej połowy zagrał za niego ciepło przywitany przez kibiców Radosław Murawski.
    Gospodarze zaczęli drugą część z animuszem i szybko ich ataki przyniosły efekt. Łukasz Hanzel wbiegł w pole karne z prawej strony, strzelił z „fałsza” w długi róg. Pilarz odbił piłkę przed siebie, wprost do Tomasza Podgórskiego, który huknął z woleja po poprzeczkę! Stadionowy spiker oznajmił, że kapitan Piasta czekał na gola pół roku, od 6 maja, czyli od meczu z Ruchem w Chorzowie.