Podbeskidzie - Lechia 3:1. Marek Sokołowski bohaterem! [ZDJĘCIA + OPINIE]

Piłkarze Podbeskidzia odnieśli pierwsze od ponad dwóch miesięcy zwycięstwo w T-Mobile Ekstraklasie. Bielszczanie pokonali dzisiaj u siebie Lechię Gdańsk. Bohaterem meczu był Marek Sokołowski. Kapitan Górali sam zdobył pierwszego gola dla gospodarzy, a później zaliczył jeszcze dwie asysty. ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU PODBESKIDZIE - LECHIA

Była to pierwsza wygrana Podbeskidzia pod wodzą trenera Leszka Ojrzyńskiego, a druga w tym sezonie. Dzięki temu zwycięstwu bielszczanie opuścili ostatnie miejsce w tabeli.

ZOBACZ KONIECZNIE:
MECZ PODBESKIDZIE - LECHIA 3:1 TRANSMISJA + RELACJA

Na początku meczu w Bielsku-Białej lepszą piłkarsko drużyną była Lechia. Gdańszczanie rozgrywali akcje prawą stroną boiska, gdzie szalał Deleu. Brazylijczyk miał w I połowie najlepszą okazję dla gości, ale Richard Zajac odbił piłkę na róg.

Zawodnikom przyszło dzisiaj grać w bardzo trudnych warunkach. Padający deszcz sprawił, że płyta boiska nasiąknęła wodą i piłka często stawała w kałużach na murawie. Górale lepiej dostosowali się do tej sytuacji i szukali swojej szansy gw stałych fragmentach gry.

W I połowie bliski szczęścia był Fabian Pawela, ale z 3 m nie potrafił dobić do siatki strzału Błażeja Telichowskiego. Tuż przed przerwą lepszą skutecznością wykazał się Marek Sokołowski głową kierując piłkę do siatki po dośrodkowaniu z wolnego Adama Dei.

Zaraz po przerwie dwie okazje do podwyższenia wyniku miał Tomasz Górkiewicz, ale bramkarz Mateusz Bąk obronił jego strzały. Drugiego gola w 62 minucie zdobył Fabian Pawela finalizując szybką kontrę bielszczan i na raty pokonując bramkarza Lechii dobijając swoje własne uderzenie.

Odpowiedź gdańszczan była natychmiastowa, bo już trzy minuty później po centrze z rogu honorową bramkę strzelił Rafał Janicki. Richard Zajac wprawdzie złapał piłkę po strzale stopera gości, ale zrobił to już za linią bramową. Lechia atakowała do końca, ale bielszczanie nie tylko nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa, ale w doliczonym czasie gry skontrowali gości. Znów asystą popisał się Sokołowski, a do siatki precyzyjnym uderzeniem tuż przy słupku trafił rezerwowy Górali Aleksander Jagiełło.

Leszek Ojrzyński (trener Podbeskidzia Bielsko-Biała): Cieszymy się. Wyszliśmy na boisko, by wygrać i ta sztuka nam się udała, choć było bardzo nerwowo. Po podwyższeniu na 2:0 pozwoliliśmy sobie na stratę bramki kontaktowej. Mieliśmy bardzo dobre sytuacje w drugiej połowie i całe szczęście, że w końcówce zdobyliśmy trzeciego gola. Te punkty traktujemy jak tlen, potrzebny do życia i lepszej pracy. Mam nadzieję, że zawodnicy uwierzą, iż można grać widowiskowo, odważnie i to się opłaca. Teraz mamy czas na wytchnienie i pracę. Nie ma na razie co popadać w hurraoptymizm. Te punkty nie dają nam utrzymania. Walka będzie do końca

Michał Probierz (trener Lechii Gdańsk): Wydawało się, że mamy mecz pod kontrolą. Prowadziliśmy grę i stworzyliśmy sobie kilka sytuacji. Straciliśmy jednak po raz kolejny bramkę w dziecinny sposób i o tworzył się wynik. To bolesne. Na drugą połowę wyszliśmy skoncentrowani. Straciliśmy jednak kolejną bramkę po +pół kontrze+. Wróciliśmy do gry zdobywając gola. W końcówce poszliśmy va banque, odkryliśmy się i straciliśmy trzeciego gola. Takie porażki bolą najbardziej, bo wydawało się, że kontrolujemy mecz, jednak czegoś nam zabrakło.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Lechia Gdańsk 3:1 (1:0)

Bramki 1:0 Marek Sokołowski (43-głową), 2:0 Fabian Pawela (62), 2:1 Rafał Janicki (65), 3:1 Aleksander Jagiełło (90+2)