GKS Tychy – GKS Katowice 3:1. Przerwana seria GieKSy [ZDJĘCIA, RELACJA, OPINIE]

Mecz GKS Tychy - GKS Katowice
Mecz GKS Tychy - GKS Katowice Lucyna Nenow
W pierwszoligowych derbach Śląska GKS Tychy wygrał z GKS Katowice 3:1. Bramki strzelili: dla GKS Tychy – Ivica Żunić (51, 90+1), Damian Szczęsny (72); dla GKS Katowice – Kamil Cholerzyński (4). Od 69. minuty tyszanie grali w dziesiątkę, bo czerwoną kartkę zobaczył Daniel Mąka. ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU

GKS Tychy – GKS Katowice 3:1. Przerwana seria GieKSy

GKS Tychy przystąpił do tego meczu z serią czterech spotkań bez porażki, natomiast goście jako niepokonani od szóstej kolejki, czyli od dziewięciu meczów.

ZOBACZ KONIECZNIE, JAK RELACJONOWALIŚMY MECZ:
GKS TYCHY - GKS KATOWICE: TRANSMISJA + RELACJA ONLINE

Katowiczanie prowadzili już od czwartej minuty. Po rzucie rożnym strzał Grzegorza Fonfary z 16 metrów został zablokowany, ale piłka trafiła w pole karne do Kamila Cholerzyńskiego, który strzałem w długi róg pokonał Marka Igaza. Strzelec bramki dla GieKSy pobiegł w kierunku fanów tyszan i ostentacyjnie nastawił ucha, ponieważ chwilę wcześniej kibice obrażali klub z Bukowej. Po kilku minutach obrażali też Cholerzyńskiego.

Jednobramkowe prowadzenie GieKSy utrzymało się do przerwy, choć oba zespoły miały okazje na bramki. Groźniej atakowali goście, ale to ich bramkarz Łukasz Budziłek musiał pokazać swój kunszt po bombie Ivicy Żunicia (34. minuta).

Na drugą połowę w GKS Tychy wprowadzony został Dawid Dzięgielewski i prawie od razu miał okazję na gola. Piłka minęła jednak i bramkarza i słupek.

Minutę później było już 1:1. Daniel Mąką posłał mocne podanie z wolnego, dochodzące do bramki, a Żunić sprytnie skierował piłkę do siatki.

W 69. minucie Daniel Mąka sfaulował na środku boiska Grzegorza Fonfarę i sędzia ocenił ten wślizg na czerwoną kartkę. Trzy minuty później to osłabieni gospodarze strzelili gola! Paweł Smółka wygrał walkę o główkę w polu karnym i Damian Szczęsny pokonał z bliska Budziłka.

Katowiczanie dążyli do wyrównania, ale gospodarze, grając w dziesiątkę, skutecznie się bronili, a w doliczonym czasie po kontrze strzelili jeszcze jedną bramkę.

GKS Tychy – GKS Katowice 3:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Kamil Cholerzyński (4), 1:1 Ivica Żunić (51), 2:1 Damian Szczęsny (72), 3:1 Ivica Żunić (90+1)

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Widzów: 600

GKS Tychy: Igaz - Krajanowski (90+2. Czupryna), Balul, Masternak, Mączyński – Szczęsny, Zunić, Gąsior, Mąka, Chomiuk (46. Dzięgielewski) – Smółka (77. Czarnota)

GKS Katowice: Budziłek – Czerwiński, Jurkowski, Kamiński, Pietrzak – Wołkowicz (75. Gancarczyk), Cholerzyński, Fonfara, Chwalibogowski (58. Wróbel) – Pitry – Goncerz (80. Zieliński)

Żółte kartki: Gąsior - Pietrzak, Gancarczyk

Czerwona kartka: Mąka (69. min., GKS Tychy)

Opinie trenerów

Kazimierz Moskal (GKS Katowice)

Nie mam słów, jest mi wstyd. Za szybko uwierzyliśmy, nie tylko, że ten mecz jest wygrany, ale też, że będziemy walczyć o ekstraklasę. Musimy mieć dużo pokory, jeszcze bardzo dużo pracy przed nami. Mecz ułożył się nam bardzo dobrze, ale graliśmy wolno, bardzo przewidywalnie. Natomiast trudno zrozumieć, co stało się z nami w drugiej połowie.

Jan Żurek (GKS Tychy)

36 lat Tychy nie wygrały z Katowicami? Ja i mój zespół weszliśmy,y więc do historii. Mecz nie tak się ułożył jak przewidywaliśmy, nie wiedzieliśmy jak grać. Ważna była bramka na 1:1, ważna była też nasza dyscyplina. Cieszy nas zwycięstwo w derbach. Mówiłem chłopakom na początku tygodnia, że będą mieli wolny dzień, jak wygrają. No to mają dodatkowe wolne.

*Nietypowe zjawisko! Tatry, Babia i inne góry widziane z Katowic i Sosnowca [ZOBACZ ZDJĘCIA]