Niepodległość z wysoka , czyli oblężenie Elki w Parku...

  Niepodległość z wysoka , czyli oblężenie Elki w Parku Sląskim [ZDJĘCIA]

  Barbara Siemianowska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Kolejka Elka Park Ślaski
  1/8
  przejdź do galerii

  Kolejka Elka Park Ślaski ©Mikołaj Suchan

  Od samego rana do kolejki linowej w Parku Śląskim ustawiały się tłumy. Okazja była szczególna, Elka też wyglądała dzisiaj inaczej. – Na bilet czekałam pół godziny, ale warto było przejechać się Elką taką odświętną - mówi Elżbieta Wawrzyńczyk z Katowic.
  O strojność Elki z okazji Święta Niepodległości zadbało 30 członków Parkowej Akademii Wolontariatu, którzy wykonali w sumie 55 biało-czerwonych kotylionów, przytwierdzonych do kolejki. – Spodziewałam się większych ozdób, ale chodzi o symbol, a ten rzeczywiście się pojawił – komentowała Anna Jaworska z Chorzowa.

  Symboliczne kotyliony to nie koniec biało-czerwonego szaleństwa. Każdy, kto ubraniem zamanifestował narodowe barwy mógł nabyć bilety na przejazd kolejką w promocyjnej cenie – 6 zł w jedną stronę, 10 zł w obie.

  - Ubranych w barwy narodowe mieliśmy naprawdę sporo, pojawiły się czapki, szaliki, trampki, zestawienia czerwonych czapek, białych kurtek i odwrotnie, akcja rzeczywiście się udała - mówił Dariusz Guzowski, operator peronowy w Parku Śląskim.

  Każdy, kto zdecydował się dzisiaj na przejazd Elką musiał jednak uzbroić się w cierpliwość. W dwóch biletomatach zaopatrywali się ci, którzy nie zdecydowali się na założenie barw narodowych, natomiast bilety zniżkowe sprzedawały dwie kasjerki . – Od tygodnia dysponujemy dwoma automatami, to trochę skomplikowało dzisiaj przepływ biletowy, ale w zamian biletomat wróci do nas w ulepszonej wersji. Na razie nasze automaty są w fazie testu, cały czas myśli się o wypracowaniu systemu dogodniejszej obsługi – wyjaśniał Dariusz Guzowski.

  Mimo mrozu, stojący w kolejkach do biletomatów nie narzekali, wręcz przeciwnie. Integrowali się w oczekiwaniu na przejazd i wspólnie komentowali, co jeszcze poza symbolicznymi kotylionami powinno się jeszcze pojawić. - Dzisiaj to taka Elka niepodległościowa, szkoda tylko, że nie śpiewamy pieśni patriotycznych. Może w przyszłym roku? – sugerował Andrzej Uryka z Chorzowa.

  Kto jednak odczuwał braki w tym względzie, właśnie kolejką udał się na Stadion Śląski, gdzie w tle cały czas słychać było patriotyczne pieśni. – To bardzo dobry mariaż niepodległościowy, kolejka dowiozła mnie pod sam Stadion Śląski, gdzie już po raz trzeci obchodzono Święto Niepodległości – mówił Jarosław Pieronek.  *Nietypowe zjawisko! Tatry, Babia i inne góry widziane z Katowic i Sosnowca [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  *Klubowa Mapa Województwa Śląskiego już działa! [ZOBACZ, GDZIE SIĘ BAWIĆ]
  *KATOWICE, SOSNOWIEC, BĘDZIN i CZELADŹ Z LOTU PTAKA [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  *Zakaz palenia węglem w piecach: Ile to będzie nas kosztowało? [SZOKUJĄCE WNIOSKI]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   żenada!!

   etmont (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   gorzi jak za komuny!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama