Bohaterscy policjanci nagrodzeni za poświęcenie w czasie...

  Bohaterscy policjanci nagrodzeni za poświęcenie w czasie pożaru w Świętochłowicach [ZDJĘCIA]

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Policjanci nagrodzeni za bohaterską akcję
  1/8
  przejdź do galerii

  Policjanci nagrodzeni za bohaterską akcję ©KMP Świętochłowice

  W Komendzie Miejskiej Policji w Świętochłowicach odbyła się miła uroczystość. W trakcie jej trwania uhonorowano bohaterską postawę policjantów, którzy 21 października uczestniczyli w akcji ratowniczej podczas pożaru budynku mieszkalnego w Świętochłowicach. Policjantów nagrodzili Śląski Komendant Wojewódzki Policji, Komendant Miejski Policji w Świętochłowicach oraz prezydent tego miasta.
  Śląski Komendant Wojewódzki Policji wyróżnił bohaterskich policjantów krótkoterminowym urlopem nagrodowym, natomiast Komendant Miejski Policji w Świętochłowicach - nagrodą pieniężną. W dowód wdzięczności za swoją postawę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Świętochłowic, prezydent Dawid Kostempski wręczył bohaterskim policjantom imienne listy gratulacyjne i symboliczne upominki.

  Przypomnijmy, że do pożaru doszło 21 października 2013 r. Z wstępnych ustaleń wynika, że w nieużytkowanym WC na parterze budynku zgromadzone były łatwopalne odpady.

  Do ich podpalenia przyczynili się prawdopodobnie nieletni. Przejeżdżający w miejscu zdarzenia patrol policjantów świętochłowickiej komendy zauważył kłębiące się tumany ostrego dymu. Na wiadomość, że w miejscu pożaru mogą być dzieci, policjanci natychmiast ruszyli im na ratunek.

  Mimo gryzącego dymu dokonali oni penetracji pomieszczeń klatki schodowej w poszukiwaniu nieletnich. Przybyłe na miejsce zastępy straży pożarnej dokonały ugaszenia ognia i przewentylowania pomieszczeń. Niestety, w wyniku długotrwałego przebywania w silnie zadymionym toksycznym środowisku uczestniczący w działaniach policjanci doznali zaczadzenia i odwiezieni zostali do szpitala.

  Jak się później okazało poszukiwane dzieci zdołały wcześniej uciec z miejsca pożaru. Po udzieleniu pomocy policjantom, diagnostycznych badaniach i kilkudniowej rekonwalescencji wrócili już do służby.  *Nietypowe zjawisko! Tatry, Babia i inne góry widziane z Katowic i Sosnowca [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  *Klubowa Mapa Województwa Śląskiego już działa! [ZOBACZ, GDZIE SIĘ BAWIĆ]
  *KATOWICE, SOSNOWIEC, BĘDZIN i CZELADŹ Z LOTU PTAKA [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  *Zakaz palenia węglem w piecach: Ile to będzie nas kosztowało? [SZOKUJĄCE WNIOSKI]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama