Ważne
  Hübner: Euro nie jest zagrożeniem dla Polski, tylko szansą

  Hübner: Euro nie jest zagrożeniem dla Polski, tylko szansą

  Agaton Koziński

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Danuta Hübner: - Rozmawiajmy o euro - mówi polityk w rozmowie z Agatonem Kozińskim
  prof. Danuta Hübner, europosłanka PO, była komisarz UE ds. polityki regionalnej

  prof. Danuta Hübner, europosłanka PO, była komisarz UE ds. polityki regionalnej ©Paweł Nowak/Polskapresse

  Unia Europejska stanęła w połowie drogi. W reakcji na wybuch kryzysu zaczęła wprowadzać ambitny program reform, ale nagle wszystko stanęło. Czy teraz, po niemieckich wyborach, program znów ruszy, czy UE straciła zapał?
  Cały czas nie ma koalicji rządzącej, w związku z tym nie wiadomo, jaka będzie europejska polityka Angeli Merkel. Jest jeszcze inna obawa. Widać, że europejska gospodarka zaczyna ożywać. To nie będzie duży wzrost, ale wygląda na to, że PKB będzie stopniowo wzrastać. To może oznaczać, ze wkrótce któryś z polityków ogłosi koniec kryzysu. A to przecież kryzys od 2008 r. wymusza na Europie reformy. To z tego powodu zaczęto wymyślać na nowo strefę euro, zaczęto wprowadzać unijne regulacje porządkujące sektor finansowy. Bez kryzysu pewnie tych zmian by nie było. Nie wszystkie sprawy zostały załatwione. Trzeba iść za ciosem i wprowadzać kolejne reformy. Koniec kryzysu może sprawić, że presja w tym kierunku zniknie i Unia po raz kolejny pozostanie z deficytem reform.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Zdjęcie autora komentarza
   ignorancja polskiego narodowca

   Euro

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Zaściankowy eurofobiczny polski narodowiec "." najwyraźniej nie wie, że 1 maja 2004 r. Polska stając się pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej, na mocy tzw. Traktatu akcesyjnego podpisanego 16...rozwiń całość

   Zaściankowy eurofobiczny polski narodowiec "." najwyraźniej nie wie, że 1 maja 2004 r. Polska stając się pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej, na mocy tzw. Traktatu akcesyjnego podpisanego 16 kwietnia 2003 r. w Atenach, zgodziła się przyjąć wspólną walutę europejską - euro, po spełnieniu odpowiednich kryteriów.

   Polscy narodowcy tęsknią za minionym światem suwerennych państw, który nieodwracalnie skończył się wraz z II wojną światową.
   Warto przypomnieć, że EWG (poźniejsza Wspólnota Europejska, Unia Europejska) powstała po wojnie wbrew europejskim komunistom i nacjonalistom.
   Ojcami Europy okazali się centroprawicowi politycy z kontynentalnej, "karolińskiej" Europy (Francja, Niemcy, Włochy, Belgia, Holandia, Luksemburg).

   W XXI wieku w świecie wielobiegunowym tylko zjednoczona, zintegrowana Europa, z własną walutą, może podołać rywalizacji z innymi potęgami subkontynentalnymi (USA, BRIC, etc.).

   PS. Tylko ignorant może porównywać Unię Europejską (dobrowolne członkostwo) z RWPG (1949-1991), organizacją narzuconą przez Związek Sowiecki ich satelitom, w tym Polsce.
   zwiń


   Zdjęcie autora komentarza
   korekta

   Euro

   Zgłoś naruszenie treści

   Tylko ignorant może porównywać Unię Europejską (dobrowolne członkostwo) z RWPG (1949-1991), organizacją narzuconą przez Związek Sowiecki jego satelitom, w tym Polsce.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Euro

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 7

   Czy nie można przeprowadzać wywiadu z normalnym politykiem. Ta pani, Żydówka, jest nikim w polityce. Noszona od czasów Kwaśniewskiego wszędzie "na rękach".
   Jakie ma podstawy do prowadzenia...rozwiń całość

   Czy nie można przeprowadzać wywiadu z normalnym politykiem. Ta pani, Żydówka, jest nikim w polityce. Noszona od czasów Kwaśniewskiego wszędzie "na rękach".
   Jakie ma podstawy do prowadzenia polityki odnośnie wejścia Polski do strefy Euro. Dla kogo "pracuje"? Jaki ma w tym interes, ponieważ wiedzy żadnej. Większość krajów z chęcią wycofałoby się ze strefy Euro, oprócz oczywiście Niemiec, bo mają już dość tego pomysłu. Identycznego jak komunizm Marksa i Engelsa, tylko elegancko "opakowanego". Już sam pomysł Unii Europejskiej, zarządzanej przez biurokratów z Brukseli to analogia z RWPG.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama