Strzelanina w Pruszczu Gdańskim na oczach policjantów. 1...

  Strzelanina w Pruszczu Gdańskim na oczach policjantów. 1 osoba nie żyje, 2 są ranne [WIDEO, ZDJĘCIA]

  Łukasz Kłos, Joanna Łabasiewicz

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Strzelanina w Pruszczu Gdańskim na oczach policjantów. 1 osoba nie żyje, 2 są ranne [WIDEO, ZDJĘCIA]
  1/7

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Joanna Łabasiewicz

  W Pruszczu Gdańskim doszło we wtorek w nocy do strzelaniny. Jedna osoba nie żyje, dwie zostały ranne.
  Aktualizacja godz. 13
  - Napastnik, 57-letni mężczyzna próbował popełnić samobójstwo. Jego stan jest ciężki i trudno powiedzieć, czy ulegnie poprawie - mówiła Teresa Rutkowska-Szmydyńska, prokurator rejonowa podczas konferencji prasowej. - Policja wezwana do interwencji na miejsce, nie użyła broni. Nic nie wskazywało, że rozmowa pomiędzy mężczyznami doprowadzi do takiego finału.

  Policja została wezwana na miejsce z prośbą o interwencję, ponieważ zgłoszono, że wjazd do magazynu tarasują dwa samochody.

  - Napastnik miał pozwolenie na broń - przyznaje Szmydyńska. - Oddano z niej około 16 strzałów.
  Zmarł ok. 30-letni mężczyzna od rany postrzałowej w klatkę piersiową.

  Śledczy badają sprawę, ale już wyłaniają się z niej trzy wątki - zabójstwa, próba popełnienia samobójstwa i udział policji.

  Do konfliktu doszło prawdopodobnie na tle biznesowym. Napastnik wynajmował lokal od pokrzywdzonego.

  Aktualizacja, godz. 11.44
  Jak ustaliliśmy, całe zdarzenie rozgrywało się na oczach policjantów, którzy przyjechali na interwencję na ul. Cechową. Funkcjonariusze zostali wezwani przez 52- i 29-latka, którzy zgłosili, że jakiś samochód zastawia bramę wjazdową na teren posesji.

  Policjanci zostali przesłuchani.

  Aktualizacja, godz. 11.10
  Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, Andrzej R. ma uszkodzone płaty czołowe i obrzęk mózgu. Natomiast drugi z mężczyzn ma postrzelony brzuch i piętę.

  Więcej na ten temat przeczytasz w środowym, papierowym wydaniu "Dziennika Bałtyckiego"z 20.11.2013 r. albo kupując e-wydanie gazety  źródło: X-News

  - Oglądałem telewizję, myślałem, że to fajerwerki, dopiero dzisiaj rano dowiedziałem się, że doszło do strzelaniny - mówi mężczyzna.

  - Słyszałam, że to były porachunki, doszło do jakiejś sprzeczki przed halą, jeden z mężczyzn wymachiwał bronią - dodaje kobieta. - Ale coś musiało być na rzeczy, bo tego dnia policja kręciła się po naszej okolicy.

  Do szpitala przewieziono dwóch mężczyzn. Jeden z nich jest w stanie krytycznym, życiu drugiego nic nie zagraża.

  Aktualizacja godz. 10
  W strzelaninie, do której doszło na ul. Cechowej w Pruszczu Gdańskim, zginęła jedna osoba, a dwie zostały ranne. Według ustaleń śledczych, strzelał Andrzej R.

  - Około godziny 1 w nocy otrzymaliśmy wezwanie do interwencji na terenie jednej z hal w Pruszczu Gdańskim - informuje sierż. sztab. Michał Sienkiewicz. - Najprawdopodobniej doszło do konfliktu na tle biznesowym.

  Jak dowiadujemy się, między kilkoma osobami obecnymi w nocy w hali doszło do kłótni. W pewnym momencie jedna z nich wyciągnęła broń i oddała kilka strzałów. Jeden z uczestników zdarzenia nie żyje. Dwóch innych zostało rannych. Sprawę bada Prokuratura Rejonowa w Pruszczu Gdańskim.

  Prokuratura potwierdza, że strzelanina miała miejsce w nocy. Zaprzecza jednak by doszło do niej w hali.

  - Zdarzenie miało miejsce na ulicy. Między dwoma mężczyznami doszło do sprzeczki, najprawdopodobniej na tle łączących ich interesów - informuje prok. Teresa Rutkowska-Szmydyńska, szefowa Prokuratury Rejonowej w Pruszczu Gdańskim.

  Najprawdopodobniej jeden z mężczyzn wynajmował od drugiego pomieszczenia. W pewnym momencie 57-latek wyciągnął pistolet i oddał kilka strzałów w kierunku znajomego. Mężczyzna ciężko ranny przebywa w szpitalu. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Napastnik postrzelił również siebie. Jego stan jest krytyczny.

  W zdarzeniu ucierpiał także inny mężczyzna, będący w tamtym czasie na miejscu. 30-latek zmarł od ran postrzałowych.

  Czytaj także: strzelanina w Pruszczu Gdańskim - informacje na pruszczgdanski.naszemiasto.pl  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND


  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama