Śląski Pirelli 2014. Kultowy kalendarz firmy Olmet z...

Śląski Pirelli 2014. Kultowy kalendarz firmy Olmet z Tarnowskich Gór: nagie kobiety i złom? ZDJĘCIA

Zdjęcie autora materiału

Dorota Niećko

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Kalendarz firmy Olmet na 2014: sesja w Hotelu Piwniczna. Zdjęcia robi Marek Straszewski.
1/21
przejdź do galerii

Kalendarz firmy Olmet na 2014: sesja w Hotelu Piwniczna. Zdjęcia robi Marek Straszewski. ©Arc. Olmet

Kobiece akty i złom: tak przez trzy ostatnie lata wyglądał śląski Pirelli, słynny kalendarz właściciela złomowiska. Wiemy, co będzie w kalendarzu na 2014. Nagie kobiety - tak. A złom?
Śląski Pirelli, kalendarz z kobiecymi aktami, budzi ogromne emocje. Bo choć pierwszy, w 2011 roku, był ciekawostką, drugi, w 2012 - wydarzeniem, to trzeci, na 2013 rok - już kalendarzem kultowym, do którego na dobre przylgnęło właśnie określenie "śląski Pirelli". Jest ekskluzywny, bo w limitowanej liczbie egzemplarzy, za każdym razem z niebanalnymi aktami.

Mowa o kalendarzu firmy Olmet z Tarnowskich Gór, która m.in.
handluje złomem. W kalendarzu właśnie ten złom fotografowano. Tyle że jako biżuterię na szyjach nagich modelek lub jako tło dla nich. Odważne i niezwykłe akty to efekt pracy Veroniq Zafon, artystki fotografik z Bytomia. Do tej pory powstały trzy kalendarze.

Wiemy już, co będzie w kalendarzu na 2014 rok. Zmiany są ogromne! Z duetu nagie kobiety i złom zostaną nagie kobiety. Fotografii nie robi już Veroniq Zafon. Tym razem Olmet zaprosił do współpracy słynnego fotografa mody. Zdjęcia zrobi Marek Straszewski. A na plener aktów wybrał nie złomowisko, a otoczenie hotelu Piwniczna w Piwnicznej-Zdroju, najnowszej inwestycji Olmetu.

Śląski Pirelli w nowej formule- Tym razem na stronach kalendarza tradycyjnie będzie pokazany akt kobiecy, ale w nowej odsłonie. Będzie przede wszystkim naturalnie. Bez żadnych zbędnych dodatków. Bez szokowania formą i materią, ale wciąż zaskakująco. Kalendarz ukaże piękno natury: regionu i kobiecego ciała - opowiada Przemysław Oleś, prezes firmy Olmet.

- Zmiana formuły - odejścia od pokazywania złomu na zdjęciach - jest podyktowana dwoma względami - mówi Przemysław Oleś. - Przede wszystkim uznaliśmy, że przez ostatnie trzy lata zaprezentowaliśmy nasz cały złomowy „asortyment” – od złomu w czystej postaci, jaki przy okazji 1. edycji kalendarza - Materia nieZŁOMnie piękna (2011), przez złom w powiększeniu – ukazany w formie biżuterii inspirowanej naszym firmowym produktem (Materia nieZŁOMnie inspirująca, 2012), aż po ostatni kalendarz na 2013 – Materia nieZŁOMna, na stronach którego widać scenerię tarnogórskiego złomowiska i złom w jego naturalnym środowisku. Wszystkie te kalendarze zrealizowaliśmy z utytułowaną i uznaną w branży fotograf, pochodzącą z Bytomia Veroniq Zafon. I myślimy, że słusznie wspólnie zakończyliśmy współpracę na tym polu w tym momencie.


Kalendarza Olmetu nie można kupić. Jest wydawany w limitowanej liczbie egzemplarzy. Dostają go kontrahenci firmy w prezencie.

Marek Straszewski współpracował m.in. z magazynami „Elle”, „Marie Claire” i „Viva”. Realizował sesje reklamowe dla: Diora, Ferrero, firmy Big Star, Apart.

A co z Veroniq Zafon? Artystka szykuje swój autorski kalendarz z kobiecymi aktami na 2014 rok. Nosi tytuł "Sensual Women" i można go zamówić poprzez stronę artystki.


*Ruch Chorzów będzie miał nowy wspaniały stadion. ZOBACZ ZWYCIĘSKI PROJEKT
*Imprezy na Andrzejki 2013. Gdzie się bawić? ZOBACZ Klubowa Mapa Województwa Śląskiego
*Tramwaje Śląskie mają nowy tramwaj Twist ZDJĘCIA Z TESTÓW
*Mayday Poland 2013 w katowickim Spodku RELACJA + WIDEO + ZDJĘCIA
Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

Komentarze (2)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
:-)

Karolina (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

17 genialne zdjęcie!!!!!!

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
jo moga pozuwać

hilda (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 9 / 5

przy rułach z żeleźniokow.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo