Ważne
  Spółdzielnia w Poraju bez stacji paliw

  Spółdzielnia w Poraju bez stacji paliw

  Krzysztof Suliga

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zenon Brzeziński, likwidator Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Poraju, oświadczył gminnym radnym, że mają w gminie megaaferę.
  Brzeziński skarżył wójta Mariana Szczerbaka, że podczas opracowywania nowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego działał z premedytacją przeciw spółdzielni. Za jego sprawą została ona pozbawiona użytkowania stacji paliw, która funkcjonowała przy ul. Nadrzecznej w Poraju od ponad 40 lat. Na terenie posesji należącej do spółdzielni nie mogą też działać baza transportowa, ani budowlana. A zgodnie z poprzednim planem, spółdzielnia mogła prowadzić tę działalność.


  Likwidator spółdzielni oskarżył wójta, że naraził spółdzielnię na ogromne straty i będzie dochodził od gminy odszkodowania. Zapowiada, że sprawa trafi do prokuratury i CBA. Jak mówi, zachodzi podejrzenie popełnienia przez wójta przestępstwa. - Na działce naprzeciwko dopuszczono prowadzenie bazy paliw, bazę transportową, budowlaną, a nam wszystko odebrano - żali się Brzeziński.

  - Uchwalając plan naruszono prawo w artykule 10 punkt 1 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, który mówi o uwzględnieniu uwarunkowań wynikających przede wszystkim z dotychczasowego przeznaczenia, zagospodarowania i uzbrojenia terenu. Wójt twierdzi, że stacja paliw zagraża wodzie, a likwidator, że to jakieś bzdury

  Plan został uchwalony dwa lata temu, ale Brzeziński twierdzi, że o tym nie wiedział, bo chorował przez półtora roku, a stacja paliw zawiesiła działalność. Nie mógł więc wnieść zastrzeżeń, ani odwołania do planu.

  Kierownik gospodarki komunalnej Urzędu Gminy w Poraju, Włodzimierz Mielczarek, mówi, że spółdzielnia miała przez trzy lata kontrole z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, który wystąpił o zamknięcie stacji. Brzeziński twierdzi, że są to bzdury, i żąda od gminy udostępnienia mu pisma z WIOŚ z wnioskiem. - Oświadczam, że żadnych manipulacji ani przy planie, ani przy spółdzielni usług rolniczych nie robiłem - mówi wójt marian Szczerbak.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Porajska lodziarnia

   power (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 3

   Porajska lewizna kręci lody gdzie się da. Co się można spodziewać po komunistycznym aparadczyku?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama