Uczniowie i studenci pomagają śmiertelnie chorej: Walcz,...

  Uczniowie i studenci pomagają śmiertelnie chorej: Walcz, Julka, oni zajmą się resztą

  Aneta Kaczmarek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Największym marzeniem Julki jest rodzeństwo. Kolejnym zdobycie Korony Gór Polski
  1/2
  przejdź do galerii

  Największym marzeniem Julki jest rodzeństwo. Kolejnym zdobycie Korony Gór Polski ©arc rodzinne

  Ma na imię Julia. Interesuje się modą i fotografią. Jest jedynaczką, ale marzy o braciszku lub siostrzyczce. Teraz jednak najważniejsze jest, by żyła. Od kilku miesięcy ta śliczna dziewczyna choruje na rzadki nowotwór złośliwy tkanek miękkich i kości.
  Od początku choroby porusza się o kulach. 19 września usłyszała, że straci nogę. Od tego czasu jej rodzice, Ewa i Marcin Janikowie, walczą nie tylko o życie, ale i o sprawność swojego dziecka. Jest przecież taka młoda, przed nią całe życie.
  Przypadek Julii konsultują z lekarzami z Bostonu, Stuttgartu i Wiednia. Każdy z ośrodków podejmie się leczenia dziewczynki bez konieczności amputacji nogi, jednak szacunkowy koszt operacji to ok. 250 tys. zł.

  Na pomoc Julii  W walce o zdrowie i życie Julii jej rodzice nie są sami. W zbiórkę pieniędzy, poprzez różnego rodzaju akcje charytatywne, włączyły się m.in.: Gimnazjum nr 12, do którego uczęszcza dziewczynka, I LO im. Juliusza Słowackiego, II LO im. R. Traugutta i wiele innych osób.

  Są wśród nich członkowie Studenckiego Naukowego Koła Terapeutów, działającego przy Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.

  - Jak usłyszałyśmy, że potrzeba 250 tys. zł, to złapałyśmy się za głowę. Bo jak grupa kilku studentów ma zorganizować taką akcję? - opowiadają Klaudia Jurczyk i Barbara Wallus.

  Jednak już po powrocie z uczelni i szybkiej burzy mózgów rozpoczęły się działania.

  - Sugerowano nam zorganizowanie balu z loterią fantową, ale my postanowiłyśmy to zrobić po swojemu. Za pośrednictwem Facebooka rozesłałyśmy informację o koncercie z licytacją do wszystkich znanych nam aktorów, muzyków, gwiazd, bywalców kolorowych gazet - mówi Monika Matuszczak.


  Gwiazdy nie zawiodły  Odzew był zaskakujący. Paczki z przedmiotami przychodzą każdego dnia. Kasia Tusk, Magdalena Różczka, Małgorzata Kożuchowska, Muniek Staszczyk, Maciej Zagrobelny - to tylko kilka nazwisk z długiej listy. Licytację poprowadzi Jacek Rozenek.
  Koncert odbędzie się 23 listopada w Teatrze From Poland w Częstochowie. Start o godzinie 18.00. Cegiełka wejściowa od 10 zł w górę. Więcej o Julii przeczytacie na: juliajanik.pl oraz barbarawallus.wix.com.


  *Ruch Chorzów będzie miał nowy wspaniały stadion. ZOBACZ ZWYCIĘSKI PROJEKT
  *Imprezy na Andrzejki 2013. Gdzie się bawić? ZOBACZ Klubowa Mapa Województwa Śląskiego
  *Tramwaje Śląskie mają nowy tramwaj Twist ZDJĘCIA Z TESTÓW
  *Mayday Poland 2013 w katowickim Spodku RELACJA + WIDEO + ZDJĘCIA
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera  ============13 Tekst - Lokalizator - blue(37365777)============
  Częstochowa
  ============04 Autor tekstu(37365774)============

  a.kaczmarek@dz.com.pl
  ============08 Cytat 12(37365779)============

  ============06 Zdjęcie Podpis 8.5(37365781)============
  Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi na leczenie Julii udało się już zebrać 120 tys. zł. W codziennej walce z chorobą dziewczynkę wspierają nie tylko rodzice, ale cała rzesza przyjaciół i obcych ludzi

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama