Menu Region

Rybnik: Gender w przedszkolu? Kopciuch, plotki i afera

Rybnik: Gender w przedszkolu? Kopciuch, plotki i afera

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Jacek Bombor

85Komentarzy Prześlij Drukuj
Rybnik: gender w Przedszkolu nr 13 w Chwałowicach? Tajemnicze słowo gender, które znalazło się w programie szkolnym, rozpaliły umysły rodziców, urzędników, księży. Wybuchła prawdziwa wojna.

zdjęcie: Joanna Cichecka, dyrektor przedszkola nr 13 czuje się zaszczuta

(© Jacek Bombor)

Rybnik: gender w Przedszkolu nr 13 w Chwałowicach?W ostatnich dniach zdecydowano o usunięciu z przedszkola w Rybniku -Chwałowicach trójki dzieci, których rodzice zbuntowali się, oskarżając dyrekcję i wychowawców o wmawianie dzieciakom ideologii gender. - Tatusiu, możesz też chodzić w sukienkach - miał powiedzieć synek do ojca i rozpętało się piekło.

CZYTAJ KONIECZNIE:
Czy pani sika na stojąco? Gender w Rybniku PUBLIKACJA PIĄTEK PO POŁUDNIU


W ostatnich tygodniach na kościelnych kazaniach księża w Rybniku apelowali: chrońcie swoje dzieci, wspominano o cywilizacji śmierci, która wkroczyła do przedszkoli, a dyrektor 13 od 21 lat, Joanna Cichecka, czuje się obecnie zaszczuta

Plotka niesie, że uczymy o Kopciuchu, rycerkach, a to bzdury! Że podobno jakiejś treści seksualne, a nic takiego nie miało miejsca. Nie prezentowaliśmy żadnych kontrowersyjnych książeczek. Pokazaliśmy tylko książeczkę z misiami przebranymi w różne stroje, arabski, szkocki kilt - mówi pani dyrektor. - Sama jestem wierząca, chodzę w niedzielę do kościoła, nie wiem, skąd ten atak...
- Chodzi w programie tylko o równość. Aby uzmysłowić, że dzisiejsze panie nie stoją zawsze przy garnkach, a panowie zawsze majstrują przy samochodach. Dzisiaj role społeczne są takie same dla kobiet i mężczyzn - tłumaczy.

Zapożyczone z j. angielskiego słowo „gender” oznacza dla nas – jako przedszkola, jak również dla mnie „równość” i „równe szanse dla każdego człowieka”. Tak też rozumiemy pojęcie „gender” i nie edukujemy dzieci do równości płci w aspekcie seksualnym! (...)Od pewnego czasu przypina się nam łatkę ‘demoralizatorów’, podważając nasze kompetencje i stawiając w negatywnym świetle naszą pracę, a także publicznie zniesławiając wizerunek naszego przedszkola. Zagadnienie równości płci w aspekcie seksualnym dotyczy się ludzi dorosłych, natomiast spotykające nas słowa krytyki skupiają się tylko i wyłącznie na tym aspekcie. Dlatego też pragniemy szczególnie mocno podkreślić, iż ta krytyka jest nieuzasadniona - broni się pani dyrektor.

Urzędnicy po całej aferze dmuchają jednak na zimne i słowo gender z regulaminu usunęli.

CZYTAJ WIĘCEJ o aferze z gender w Rybniku*Ruch Chorzów będzie miał nowy wspaniały stadion. ZOBACZ ZWYCIĘSKI PROJEKT
*Imprezy na Andrzejki 2013. Gdzie się bawić? ZOBACZ Klubowa Mapa Województwa Śląskiego
*Tramwaje Śląskie mają nowy tramwaj Twist ZDJĘCIA Z TESTÓW
*Mayday Poland 2013 w katowickim Spodku RELACJA + WIDEO + ZDJĘCIA
Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
85

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Gender

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gender (gość)  •

Wiadomo ,że facet nigdy nie będzie taki sam kobieta,on nigdy nie urodzi dziecka,nie wykarmi piersią,nawet gdybyśmy tak chcieli to nigdy tak nie będzie.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Gender

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Migotka (gość)  •

Z tego co wiem to nie tylko katolicy nie są za tym,Protestanci również.Z tego co słyszałam dyrektorką z jednych przedszkoli w Polsce jest właśnie Protestantka i na dodatek jest żoną jednego z Pastorów,więc to nie jest byle kto ,musi świecić przykładem wśród Swoich i innych ludzi i ona na takie rzeczy nie może sobie pozwolić bo wybuchła afera także u Nich w Kościele.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Koniec świata

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Ewa (gość)  •

W przedszkolu literek i cyferek to dzieci się uczyć nie mogą ,ale o seksualności,równości płci i przerabianie książeczek -gdybym była chłopcem i gdybym był dziewczynką,przebieraniem chłopców w sukienki,dziewczynki w spodnie i owszem-koniec świata,co to teraz wyprawiają z tymi dziećmi,robią im wodę z mózgu a dyrekcja na wszystko przyzwala,brawo-już dawno słyszałam wiele złych rzeczy na temat tego przedszkola i pracujących tam pań,ale teraz to już przeszli samych siebie,mam nadzieję,że osoby za to odpowiedzialne będą się kiedyś smażyć w piekle.

odpowiedzi (0)

skomentuj

KONTROLE

+4 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

KASIA (gość)  •

Ja na miejscu tych rodziców też bym tak zrobiła i nasyłała tam kontrole,jedna za drugą,te przedszkole wcale nie ma takiej dobrej opinii jak tu co niektórzy piszą,mam porównanie z przedszkolem nr.9 gdzie cały czas są organizowane jakieś spotkania,zajęcia itp.dla dzieci,dzieciaki z alergiami mają odpowiednią dietę,panie nauczycielki przykładają się do swojej pracy,mają super prowadzoną stronę internetową,gdzie średnio raz w tygodniu jest aktualizowana,są zdjęcia,opisane wszystkie wydarzenia z życia przedszkola,nawet jadłospis dla dzieci jest,a tu w tym przedszkolu nawet strona internetowa pozostawia wiele do życzenia,jak weszłam tam na koniec zeszłego roku to wiało pustkami,teraz też nie lepiej,oj panie tam się nie przepracują.

skomentuj

Re: kontrole

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Marta (gość)  •

Ja również mam doświadczenie z przedszkolem nr 9 i stanowczo go nie polecam! Panie wiecznie niezadowolone, pretensje, że dziecko przyprowadzone po 8:30 i nie zgłoszone spóźnienie, fochy pań na porządku dziennym, zabawki na korytarzu którymi dzieci nie mogą się bawić "bo to tylko dekoracja" (CO ZA ABSURD!) i tym podobne. Dziecko mi płakało, że nie chce do tego przedszkola chodzić, przepisałam je do innego i jest zadowolone.

odpowiedzi (0)

skomentuj

d

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

d (gość)  •

tyś je pojebano

odpowiedzi (0)

skomentuj

czytajcie

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

nana (gość)  •

M. jedna z fundamentalnych zasad mówi "Nie podpisuj niczego zanim tego nie przeczytasz" Czy ktoś bierze kredyty bez czytania umowy. Decyzja rodziców była taka a nie inna. O projekcie mówiono na zebraniu a jak już ktoś nie miał czasu na czytanie na miejscu to mógł wziąć sobie papiery do domu i spokojnie się z nimi zapoznać. Było minęło :/

odpowiedzi (0)

skomentuj

Gender

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

M. (gość)  •

PS.Z tego co wiem też w drugim przedszkolu nr 14 tego nie ma.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Gender

+1 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

M. (gość)  •

Z tego co wiem to rodzice podpisywali ten regulamin wcześniej,najlepsze było to,że nie wiedzieli co podpisują.Nikt im nie powiedział.Chociaż czego te feministki jeszcze chcą...przecież kobiety mogą zarabiać ,kształcić się i głosować.Nikt im tego nie broni.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Kawał

+3 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kawalarz (gość)  •

Mam dla Was kawał, który w całości wyczerpuje temat gender w tym przedszkolu i to jaką rolę odegrał w tym "cyrku" ksiądz proboszcz :D

- "Tatusiu, też możesz chodzić w sukience"
- "Synku, przecież wiem. Zobacz jaką mam ładną czarną sutannę"

odpowiedzi (0)

skomentuj

prawda wychodzi na jaw

+1 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

chwałowiczanin (gość)  •

aaaa widać już kościół prowodyr tych fałszywych oskarżeń już mięknie

Tutaj przesyłam linka do artykułu gdzie jest już trochę więcej prawdy niż do tej pory:

http://rybnik1.pl/afera-gender-w-przedszkolu-tatusiu-mozesz-chodzic-w-sukienkach/

odpowiedzi (0)

skomentuj

Gender to nie fikcja!

+3 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

wiki (gość)  •

Polecam również świetny wykład prof. Krystyny Pawłowicz, warto wysłuchać, zwłaszcza jeśli ktoś nie dowierza w obecność gender w naszym kraju http://www.youtube.com/watch?v=RI23f28DLCg

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 3 4 5 6 »