Czeladzki radny zaatakowany. Bronił plakatów referendalnych...

  Czeladzki radny zaatakowany. Bronił plakatów referendalnych [WIDEO]

  PAS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Czeladzki radny zaatakowany. Bronił plakatów referendalnych [WIDEO]
  Czeladzki radny Kamil Kowalik został w sobotę przed południem poturbowany przez mężczyznę, któremu zwrócił uwagę, by nie zrywał plakatów informujących o referendum w sprawie odwołania burmistrz Czeladzi, Teresy Kosmali. Referendum ma się odbyć już niedługo, bo 8 grudnia, ale zdaniem radnego Kowalika, to dopiero początek brudnych zagrywek, które mają na celu to, by jak najmniej mieszkańców dowiedziało się o referendum i wzięło w nim udział. Całe zdarzenie nagrał telefonem komórkowym, który agresywnie zachowujący się mężczyzna próbował mu wyrwać.
  Czeladzki radny zaatakowany. Bronił plakatów referendalnych [WIDEO]
  - Prowadziłem kampanię informacyjną w sprawie referendum, przy ul. Szpitalnej, koło targowiska. Nagle zauważyłem mężczyznę, który zrywa plakaty informujące o referendum. Te znalazły się tam dzień wcześniej. Całą sytuację postanowiłem zarejestrować telefonem komórkowym. Kiedy poinformowałem o tym tego mężczyznę, mówiąc, że plakaty są chronione zgodnie z prawem, wtedy ten zaatakował mnie. Próbował mnie przewrócić i wyrwać telefon.
  Rzucił też do mnie „Ty PO-owska świnio”, co świadczy o tym, że mnie znał. Ja natomiast widziałem go pierwszy raz w życiu – mówi radny Kamil Kowalik. – Potem zadzwoniłem na policję i szedłem za tym mężczyzną. Stróże prawa przyjechali i zabrali go, ale z tego co wiem, został już wypuszczony na wolność. W pierwszej kolejności pojechałem do szpitala, bo uderzyłem podczas szarpaniny głową o tablicę informacyjną. Na szczęcie lekarz powiedział, że wszystko jest w porządku i będę żył – dodaje śmiejąc się, choć jak przyznaje nie jest mu do śmiechu i nie wie, czy jednak przeżyje te najbliższe dwa tygodnie.  – Zeznania w tej sprawie złożę w najbliższych dniach, ważniejsza była wizyta w szpitalu i moje zdrowie. To dopiero początek brudnej kampanii przed referendum, a już zaczynają się dziać w mieście bardzo dziwne rzeczy. Osoby prywatne, które na swoich posesjach, czy na terenie firm zezwoliły na powieszenie informacji o referendum są straszone przez urzędników miejskich sądem, jeśli nie zdejmą tych banerów. Taka sytuacja miała miejsce wobec jednego z przedsiębiorców w dzielnicy Piaski. Mamy też informacje, że dokładnie będą sprawdzane listy tych, którzy pójdą na głosowanie. Co czeka tych, którzy pójdą? Można się tylko domyślać. Takie rzeczy nie mają się prawa dziać w demokratycznym państwie, bo to Rada Miejska zadecydowała o referendum, a o tym, czy pani burmistrz zostanie odwołana zadecydują sami mieszkańcy. My nie prowadzimy żadnej nachalnej, brudnej kampanii. To są tylko informacyjne banery z hasłem „Idź, oceń burmistrza” i datą referendum 8 grudnia. Mam nadzieję, że więcej do takich sytuacji już nie będzie dochodziło, ale wszystko jest możliwe – podkreśla radny Kowalik.

  Referendum w sprawie odwołania burmistrz Czeladzi odbędzie się 8 grudnia. Lokale wyborcze będą otwarte w godz. 7.00 – 21.00. Decyzję o referendum podjęła Rada Miejska 22 sierpnia. Uchwała była efektem wcześniejszego (24 czerwca) nieudzielania absolutorium z wykonania budżetu za 2012 r. Ponadto podjęto też uchwały o zmniejszeniu diet radnych i wynagrodzenia burmistrz z przeznaczeniem na pokrycie kosztów referendum.


  *Ruch Chorzów będzie miał nowy wspaniały stadion. ZOBACZ ZWYCIĘSKI PROJEKT
  *Imprezy na Andrzejki 2013. Gdzie się bawić? ZOBACZ Klubowa Mapa Województwa Śląskiego
  *Tramwaje Śląskie mają nowy tramwaj Twist ZDJĘCIA Z TESTÓW
  *Mayday Poland 2013 w katowickim Spodku RELACJA + WIDEO + ZDJĘCIA
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (8)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   żenada

   Chłopak z Czeladzi. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   " ... zmniejszeniu diet radnych i wynagrodzenia burmistrz " --> kilkanaście złotych radni sobie obniżyli, czyli 3 %, a Pani Burmistrz ponad połowę zabrali, hmm, gdzie jest sprawiedliwość ? Na...rozwiń całość

   " ... zmniejszeniu diet radnych i wynagrodzenia burmistrz " --> kilkanaście złotych radni sobie obniżyli, czyli 3 %, a Pani Burmistrz ponad połowę zabrali, hmm, gdzie jest sprawiedliwość ? Na każdym kroku widać ich podejście do naszego miasta. Mam nadzieję, że przyszły rok w końcu zweryfikuję postępowania naszych "wspaniałych" radnych z PO ...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Słaby ten filmik

   Maciek2910 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   słaby ten film a Radnemu to by się należało ostrzej wpier.... co Panowie z PO zrobili w czeladzi jak byli przy korycie oprócz długów ;) Nie jestem za Panią Teresa ale robić referendum rok przed...rozwiń całość

   słaby ten film a Radnemu to by się należało ostrzej wpier.... co Panowie z PO zrobili w czeladzi jak byli przy korycie oprócz długów ;) Nie jestem za Panią Teresa ale robić referendum rok przed wyborami to bezsens ale przecież Panowie i Panie radni nie wydają swoich pieniędzy tylko nasze ...... W tak małym mieście jak czeladź za pieniądze które poszły na referendum można by dużo zrobić dla obywateli . ŻAL.PL.....zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Że byliśmy frajerami, to mało PO-wiedziane!!

   Byłym frajerem Tuska (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4


   Wreszcie przyznajmy -- my wszyscy, którzy głosowali na Tuska i jego bandę -- że byliśmy frajerami.

   Nie wdawajmy się w bezsensowne pyskówki z przeciwnikami PO, bo dziś wszyscy doskonale wiemy, że...rozwiń całość


   Wreszcie przyznajmy -- my wszyscy, którzy głosowali na Tuska i jego bandę -- że byliśmy frajerami.

   Nie wdawajmy się w bezsensowne pyskówki z przeciwnikami PO, bo dziś wszyscy doskonale wiemy, że to MY - elektorat PO - okazaliśmy się idiotami.

   Możemy oczywiście temu publicznie zaprzeczać, nie chcąc przyznać się do własnego frajerstwa, ale samych siebie nie oszukamy.

   Czas więc powiedzieć wprost: Szanowni wyborcy PiS - mieliście rację !

   Trzeba mieć odwagę, by przyznać się do własnej głupoty.

   Sami na co dzień będąc kombinatorami (za komuny nie dało się inaczej), uwierzyliśmy naiwnie (na tym właśnie polega nasze frajerstwo!), że "Platforma Obywatelska" jest partią ludzi superuczciwych i superkompetentnych. Zapomnieliśmy nauczkę z rządami SLD-PSL.

   Tymczasem okazało się, że jeszcze raz zaufaliśmy niekompetentnym superkombinatorom i cynicznym supercwaniakom, którzy sprytnie nabili nas wszystkich w butelkę a sami się obłowili, wyprzedając kraj za przysłowiową miskę soczewicy.

   Po prostu daliśmy się złapać na reklamę, zapominając, że prawie wszystkie media, gazety, radia i telewizje są z nimi związane. Uwierzyliśmy napisom na błyszczącym opakowaniu!

   Śmialiśmy się z moherowych beretów, tymczasem okazało się, że cały czas to słuchacze Rydzyka mieli dostęp do prawdziwych informacji, a nas karmiono bajkami o Zielonej Wyspie, która tak naprawdę zamienia się w Zielone Wysypisko a my w śmieciarzy.

   A teraz "nasze" media oswajają nas z pomysłem nowej wspaniałej koalicji PO-SLD!

   Byleby ta mafia mogła naszym kosztem rządzić dalej!

   Ja, jako były wyborca Tuska i PO przyznaję się do błędu i przepraszam, że swoim głosem przyczyniłem się do tragedii tylu rodaków.

   Przepraszam z całego serca. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bolszewicka walka polityczna.

   Akademik Kurczatow (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Do jest "demokracja" po polsku!
   Radny i tak mial szczescie, ze go nie pobito smiertelnie - co w Guberni Prirubieznej nie byloby niczym zaslugujacym na nagane.
   W koncu wielki naczelnik na...rozwiń całość

   Do jest "demokracja" po polsku!
   Radny i tak mial szczescie, ze go nie pobito smiertelnie - co w Guberni Prirubieznej nie byloby niczym zaslugujacym na nagane.
   W koncu wielki naczelnik na Kasztance, tez tak walczyl o Polsze i jej diemokracju!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   8-go Grudnia

   Gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   o to przykład jak władze walczą o swoje stanowisko byłem przekonany ze w moim mieście nic się nie dzieje ale ostatnie media mnie przekonały brak bezpieczeństwa w mieście

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   8-go Grudnia

   Adam (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   o to przykład jak władze walczą o swoje stanowisko byłem przekonany ze w moim mieście nic się nie dzieje ale ostatnie media mnie przekonały brak bezpieczeństwa w mieście

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   masakra

   co za kre tyn (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 8

   chyba nie wszystko dobrze z głową skoro jest w PO . Powinni POwców nabijac na pale

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

   a mnie obchodzi czeladz?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama