Kalendarz z twórcami kultury śląskiej [ZDJĘCIA]

  Kalendarz z twórcami kultury śląskiej [ZDJĘCIA]

  Jolanta Pierończyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Kalendarz z twórcami kultury śląskiej [ZDJĘCIA]
  1/29
  przejdź do galerii
  Kalendarz z twórcami kutury śląskiej to pomysł nowo otwartego Centrum Kultury Śląskiej w pałacu Donnersmarcków w Nakle Śląskim. Na 14 kartach m.in. Józef Skrzek, Barbara Lubos-Swięs, Erwin Sówka, prof. Tadeusz Sławek i inni, a wśród nich także Stanisław Zając, dyrektor CKŚ. Autorami zdjęć są fotograficy Marek Wesołowski i Krzysztof Miller. Zdjęcia nie tylko te z kalendarza można oglądać w CKŚ do 7 stycznia.
  Kalendarz z twórcami kultury śląskiej jest do nabycia w cenie 35 zł w Centrum Kultury Śląskiej. Promocja tego wydawnictwa odbyła się dziś w dawnym pałacu Donnersmarcków. I była wielkim wydarzeniem towarzyskim. Gości witał sam dyrektor CKŚ, Stanisław Zając, w towarzystwie aktora Bernarda Krawczyka. Stawili się niemal wszyscy modele zdjęć w kalnedarzu. Można było wyjść nie tylko z nowym kalendarzem na rok 2014, ale i autografami.


  Kalndarz z twórcami kultury śląskiej to pomysł i autorska koncepcja fotografików Marka Wesołowskiego i Krzysztofa Millera. -

  - Zapytałem Marka, czy mógłby nam powóc w przygotowaniu kalendarza okolicznościowego, a on przyszedł z gotową koncepcją - mówi dyrektor Zając. - Kalendarz składa się z 14 kartek: strona atytułowa, 12 miesięcy i kartka zapowiadajca kolejne edycje, dokładnie takie same, czyli twórcy kultury w Centrum Kultury Śląskiej. Chodzi o to, by uzmysłowić społeczeństwu, że centrum jest dla twórców, a twórcy są dla ludzi. To tworcy zapraszają do Centrum Kultury Śląskiej.

  Jak podkreśla dyrektor, portrety z kalendarza są manifestacją dystansu do rzeczywistości poszczególnych postaci. - Chodziło pokazanie znanych ludzi w takich niecodziennych dla nich sytuacjach. Jest to rodzaj familiarności.Pokazania, że potrafią spojrzeć na siebie i świat z przymrużeniem oka - mówi Stanisław Zając. - Każde zdjęcie jest efektem dość wnikliwej pracy. Artyści starali się nas poznać, by poprzez te portrety coś o nas ludziom powiedzieć.


  *Ruch Chorzów będzie miał nowy wspaniały stadion. ZOBACZ ZWYCIĘSKI PROJEKT
  *Imprezy na Andrzejki 2013. Gdzie się bawić? ZOBACZ Klubowa Mapa Województwa Śląskiego
  *Tramwaje Śląskie mają nowy tramwaj Twist ZDJĘCIA Z TESTÓW
  *Mayday Poland 2013 w katowickim Spodku RELACJA + WIDEO + ZDJĘCIA
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama