Energooszczędne przedszkole w Siemianowicach Śl. stawiają w...

  Energooszczędne przedszkole w Siemianowicach Śl. stawiają w tydzień [ZDJĘCIA]

  PSZ

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Budowa energooszczędnego przedszkola w Siemianowicach Śląskich
  1/20
  przejdź do galerii

  Budowa energooszczędnego przedszkola w Siemianowicach Śląskich ©Paweł Szałankiewicz

  Na granicy z Chorzowem powstaje w Siemianowicach energooszczędne przedszkole, które będzie należało do Społecznego Przedszkola z Elementami Pedagogiki Waldorfskiej. Budynek ma zostać postawiony do końca tygodnia, a cała budowa zakończy się pod koniec stycznia. ZOBACZ ZDJĘCIA Z BUDOWY
  W Siemianowicach powstaje nowe przedszkole, którego właścicielem będzie stowarzyszenie prowadzące Społeczne Przedszkole z Elementami Pedagogiki Waldorfskiej, które od kilkunastu lat działa w budynku Żłobka Miejskiego. Ze względu na program maluch, przedzkole musiało znaleźć sobie nowe lokum. 15 września rozpoczęła się więc budowa nowego obiektu przy. ul. Łokietka, który będzie w stanie pomieścić ok. 100 dzieci.

  Budynek ma mieć pow. 500 metrów kwadratowych. W nowym przedszkolu ma być kilka pomieszczeń dla dzieci, pomieszczenia administracyjne oraz kuchnia. Dziś postawiono tam cały parter, którego konstrukcja jest oparta o szkielet drewniany. - Jest to budynek prefabrykowany. Jego największą zaletą jest wysoka energooszczędność i czas budowy - podkreśla Michał Piecowski, koordynator projektu budowy przedszkola z firmy Multicomfort.

  Ściany, z których montowany jest cały budynek, przyjeżdżają na plac budowy ze Świętochłowic, gdzie są montowane w fabrye Multicomfortu. Tam od razu montowane są w nich okna. Stawianie całego budynku ma potrwać do końca tygodnia, a sama buowa ma się zakończyć w przyszłym roku na przełomie stycznia-lutego. - Tydzień w przypadku tak dużego budynku jak ten to odpowiedni czas, bo jest to jednak większy budynek od standardowego domu. Standardowy dom to jest kwestia dwóch trzech dni, tu z racji sporych rozmiarów i dużej ilości pomieszczeń prace będą trwały tydzień jeśli chodzi o sam montaż - wyjasnia Piecowski.

  Jutro na placu budowy będą stawiane ściany na parterze budynku oraz przykrycie go stropami modułowymi. W środę praca ze stropami będzie kontynuowana, będą trakże stawiane ściany na piętrach, a pod koniec tygodnia będzie układana konstrukcja dachu. - Na stropach w tym budynku wykonamy wylewki betonowe. Na warstwie izolacji przygotowanej pod wylewki zostaną przygotowane 7-8 centymetrowe wylewki, to bardzo dobrze dociąży budynek oraz poprawi jego akustykę - wyjaśnia Piecowski, dodając, że na sam koniec będzie robiony dach pokryty tradycyjną betonową dachówką.

  Budowa przedszkola finansowana jest ze środków pozyskanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Pedagogiki Waldorfskiej.  *Ślązak Roku 2013 już wybrany! Poznajcie zwycięzców DUŻO ZDJĘĆ
  *Koniec dramatu 32-letniej Małgosi Komorowskiej z Jastrzębia. Odzyska zdrowie?
  *Niesamowity rekord prędkości Pendolino w Polsce 291 km/h ZDJĘCIA + WIDEO
  *Wojak Boxing Night RELACJA+ZDJĘCIA Jonak i Kołodziej zwyciężają!
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Parking !!!!

   Mieszkaniec (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9

   Na tej małej uliczce ????


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Właśnie

   Także mieszkaniec (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   Na wizualizacjach go nie ma. Skandal.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama